اگر شما هم از آن دسته از افرادی میباشید که عکس های شخصی خودتان را در اینستاگرام به انتشار میگذارید و میخواهید پیج خود را خصوصی کرده تا فقط افرادی پست های اکانت شما را مشاهده کنند که شما آن ها را تایید کرده اید کافی است با قفل کردن صفحه اینستاگرام خودتان این کار را انجام دهید.

البته دلیل قفل کردن صفحه توسط ادمین آن میتواند دلایل دیگری داشته باشد و صرفا مربوط به افرادی نیست که عکس های شخصی خود را به انتشار میگذارند. خصوصی کردن پیج کار بسیار ساده است البته در برخی مواقع نیز امکان خصوصی کردن وجود ندارد که در ادامه برای شما این موارد را توضیح خواهیم داد.

نحوه قفل كردن صفحه اينستاگرام ورژن جدید

برای پرایویت کردن پیج اینستاگرام میتوانید هم از طریق برنامه آن اقدام کنید و یا این که با مراجعه به سایت اینستاگرام اقدام به خصوصی سازی اکانت خود کنید.

البته همانطور که گفتیم برای قفل کردن صفحه باید شرایط خاصی مانند بیزنیس پروفایل بودن پیج خود را فعال نکرده باشید که در ادامه بیشتر به این مورد میپردازیم.

خصوصی کردن پیج از طریق برنامه اینستاگرام

اکثر کاربران اینستاگرام از برنامه آن استفاده میکنند و پرایوت کردن از طریق برنامه هم خیلی ساده و کمتر از 20 ثانیه میتواند وقت شما را بگیرد به همین منظور مراحل زیر را انجام دهید:

خصوصی کردن پیج اینستاگرام
  • از طریق برنامه اینستاگرام وارد صفحه پروفایل پیج خود شوید.
  • از قسمت بالا گوشه صفحه آیکون سه خط مانند را انتخاب و در کادر باز شده آیکون setting را انتخاب کنید.
  • در صفحه باز شده گزینه privacy با لوگو قفل مانند را انتخاب کنید.
  • در نهایت از قسمت connections گزینه اول یعنی account privacy را باز کرده و کلید مربوطه را روشن کنید.

با این کار شما توانستید پیج خود را قفل کنید و از این به بعد اکانت های دیگر به جز پیج هایی که در لیست follower شما میباشند نمیتوانند پست و استوری های شما را مشاهده کنند.

بعد از قفل کردن صفحه هر اکانت دیگری که بخواهد عضو فالوور های شما شود باید ابتدا درخواست دنبال کردن پیج شما را ارسال کرده و اگر شما آن را تایید کنید جزو فالوور های شما خواهد شد.

اگر احساس می‌کنید که کسی وارد اکانت شما شده است، بهترین راه عوض کردن رمز حساب است. اگر با این کار آشنا نیستید، مقاله تغییر رمز اینستا را مطالعه کنید.

قفل كردن صفحه اينستاگرام فارسی

اگر زبان پیج خود را از انگلیسی به فارسی تغییر داده اید شکل و شمایل پیج شما تغییر اساسی کرده و همه چیز از سمت چپ به راست انتقال پیدا کرده است. شاید کار کردن با تنظیمات اینستاگرام در این وضع کمی گیج کننده باشد.

مقاله پیشنهادی : آموزش حذف دسته جمعی فالوور های فیک

اما در در کل راهی که برای پرایوت کردن اکانت اینستاگرام برای شما گفتیم هیچ تغییری نکرده و شما باز هم با اقدام به مراحل گفته شده میتوانید اکانت خود را خصوصی کنید. به همین منظور برای قفل کردن صفحه اینستاگرام فارسی مراحل زیر را انجام دهید:

قفل كردن صفحه اينستاگرام فارسی
  • از منوی پایین آیکون آدمک مانند و یا مثل تصویر بالا بر روی عکس پروفایل خود لمس کنید.
  • از قسمت بالا سمت چپ آیکون سه خط را لمس و سپس آیکون تنظیمات را انتخاب کنید.
  • در صفحه تنظبمات اینستاگرام گزینه حریم خصوصی را انتخاب و سپس در این صفحه گزینه خط مشی را لمس کنید.

در نهایت به مانند آموزش قبلی کلید حساب خصوصی را روشن کنید تا پیج شما پرایوت شده باشد.

پرایوت کردن اکانت از طریق سایت اینستاگرام

روش دیگری که برای قفل کردن صفحه اینستاگرام وجود دارد اقدام از طریق سایت اینستاگرام میباشد که به همین منظور باید وارد سایت اینستا به نشانی instagram.com شده و سپس از قسمت log in آن وارد پیج خود شده و بعد از آن به مانند مراحل زیر اقدام به پرایوت کردن پیج خود کنید:

  • از قسمت بالای صفحه آیکون آدمک مانند را کیلک کرده تا وارد صفحه پروفایل اکانت خود شوید.
  • در این صفحه آیکون چرخ دنده مانند را انتخاب و در کادر باز شده گزینه privacy and security را انتخاب کنید.
  • در این صفحه تیک گزینه اول یعنی private account را بزنید تا پیج شما خصوصی شود.
خصوصی کردن پیج در سایت اینستاگرام

همانطور که دیدید ما توانستیم از طریق سایت اینستاگرام نیز اکانت خود را خصوصی کنیم. البته ناگفته نماند که آموزش بالا برای مرورگر کامپیوتر میباشد اما جای نگرانی وجود ندارد و مرورگر گوشی هم بسیار شبیه به همین مورد میباشد.

برای قفل کردن صفحه اینستاگرام در مرورگر گوشی نیز میتوانید با ورود به صفحه پروفایل و سپس انتخاب آیکون چرخ دنده در بالا گوشه صفحه و باز هم با انتخاب بخش privacy and security و فعال کردن گزینه private account پیج خود در اینستاگرام را پرایوت کنید.

شاید برای شما جالب باشد: ثبت نام در اینستاگرام با شماره موبایل

مزایا و معایب خصوصی کردن پیج اینستاگرام

با قفل کردن صفحه اینستاگرام شما به نوعی خود را محدود به فالوور های موجود در پیج خود میکنید و در واقع ارتباط شما با دیگر اکانت ها بسته خواهد شد. تنها مزیت پرایوت کردن پیج این میباشد که شما به نوعی احساس امنیت بیشتری میکنید و مطمئن هستید که تنها اکانت هایی میتوانند فعالیت های شما در اینستاگرام را مشاهده کنند که شما آن ها را تایید کرده اید.

اما معایب قفل كردن صفحه اینستاگرام بسیار زیاد بوده که این موارد به شرح زیر میباشد.

از دست دادن صفحه اکسپلور

همانطور که گفتیم با پرایوت کردن پیج خود دیگر پست های شما در صفحه اکسپلور به نمایش در نخواهد آمد. حتی پست هایی که قبلا با هشتگ هایی که شما آن ها را منتشر کرده بودید از این صفحه پاک خواهد شد.

پیج های دیگر برای دیدن پست های شما، نیاز به تایید شما دارند

بعد از قفل کردن صفحه اینستاگرام تنها اکانت هایی میتوانند پست شما را ببینند که جز فالوور های شما هستند. از این رو اگر اکانتی بخواهد دنبال کننده پیج شما شود باید ابتدا برای شما request داده و منتظر تایید کردن شما باشد. اگر شما آن پیج را برای دنبال کردن اکانت خود تایید کردید میتواند فعالیت های شما در اینستاگرام را مشاهده کرده باشد.

امکان مشاهده پست و استوری های شما توسط پیج هایی که قبل از خصوصی شدن اکانت شما وجود داشتند.

مشکل دیگری که برای افرادی که میخواهند پیج خود را خصوصی کنند پیش می آید فالوور هایی میباشد که بعد از قفل کردن پیج خود آن اکانت هایی که عضو فالوور هایشان بود باز هم میتوانند فعالیت های پیج شان را مشاهده کنند. از این رو اگر بخواهید دسترسی آن ها از پیج شما قطع شود باید آن ها را از لیست فالوور های خودتان پاک کنید.

با استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام میتوانید پیج های موجود در قسمت followers خود را remove کنید.

افرادی که تازه در اینستاگرام عضو شده اند و یا اکانت دومی برای خود باز کرده اند از این بابت خیلی مشکلی ندارند چرا که میتوانند از همان اول اقدام به قفل کردن صفحه خود کرده باشند. تا از این به بعد هر اکانتی که بخواهد دنبال کننده پیج باشد را با میل خودشان تایید و یا رد کنند.

امکان تغییر پروفایل معمولی به بیزینس پروفایل ممکن نخواهد شد

خیلی از کاربران به دلیل این که پیج آن ها را بیزینسی است نمیتوانند اکانت خود را خصوصی کنند. از این رو وقتی میخواهند کلید private account را روشن بکنند با پیام بیزنیسی بودن اکانت شان روبرو میشوند.

بله درست است اینستاگرام در صورتی که پیج شما بییزینسی باشد امکان قفل کردن صفحه را نخواهد داد. به همین خاطر باید ابتدا پیج خود را از بیزنیس پروفایل به معمولی تغییر داده و سپس بر اساس مراحلی که گفتیم اقدام به قفل کردن صفحه اینستاگرام خودشان کرده باشند.

فیلم آموزشی خصوصی کردن پیج اینستاگرام

سخن آخر

موضوع امروز در مورد نحوه قفل کردن پیج اینستاگرام بود که اگر به صورت کامل این مقاله را مطالعه میکردید میتوانستید نحوه انجام این کار را فرا گرفته و از معایب خصوصی کردن پیج اینستاگرام نیز با خبر شده باشید.

3.5/5 - (44 امتیاز)