داشتن عکس پروفایل در پیج اینستاگرام بر جذابیت پروفایل شما تاثیر بسیاری دارد. نقش عکس پروفایل در جذاب بودن پروفایل پیج‌های بیزینسی بیشتر از سایر پیج‌ها می‌باشد؛ چون جذب بازدیدکننده و فالوور در این پیج‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. اگر هنوز برای گذاشتن عکس پروفایل در پیج اینستاگرام خود اقدام نکرده‌اید، با استفاده از این مقاله به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

راه های گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام

برای این که ما برای پیج خود عکس پروفایل انتخاب کنیم و یا اقدام به تغییر عکس پروفایل اینستاگرام خود کرده باشیم. باید ابتدا وارد حساب خود در این برنامه شویم که از این رو چند راه برای ورود به اینستاگرام وجود دارد که ما ابتدا انتخاب عکس پروفایل را از طریق برنامه اینستاگرام و سپس از طریق سایت اینستاگرام را برای شما نشان خواهیم داد.

در ضمن اگر از عکس پروفایل یکی خوشتان آمد می‌توانید عکس پروفایل او را دانلود کنید و از آن در اینستاگرام خودتان استفاده کنید. برای فهمیدن نحوه دانلود پروفایل دیگران مقاله زیر را بخوانید:

دانلود پروفایل اینستاگرام

گذاشتن عکس پروفایل از طریق برنامه اینستاگرام

وارد پیج خود از طریق برنامه اینستاگرام که در گوشی نصب کرده اید شده و سپس از صفحه هوم، به صفحه پروفایل بروید. در این صفحه با انتخاب کادر edit profile وارد بخش تنظیمات بیو شوید. البته اگر زبان اینستاگرام صفحه شما فارسی باشد این کادر با عنوان ویرایش نمایه خواهد بود.

با انتخاب این کادر وارد قسمتی خواهید شد که میتوانید قسمت بیو پیج خود را ویرایش کنید. در قسمت بالای همین صفحه با انتخاب change profile photo برای شما یک کادر باز خواهد شد که دارای سه گزینه میباشد که ما گزینه اول یعنی new profile photo را انتخاب میکنیم. این سه گزینه در کل به شرح زیر میباشد.

  • new profile photo: انتخاب عکس جدید
  • import from facebook: گذاشتن عکس پروفایل اکانت فیسبوک در اکانت اینستاگرام
  • remove profile photo: حذف عکس پروفایل اینستاگرام

با انتخاب این گزینه ما میتوانیم به دو صورت اقدام به انتخاب عکس پروفایل اینستاگرام از طریق گالری گوشی و یا در صورت خواست خودمان با انتخاب گزینه photo از منوی پایین، از محیط خود و یا از خود سلفی بگیریم.

جاگذاری عکس پروفایل اینستاگرام

پس از انتخاب عکس از گالری میتوانید آن را اندازه گیری کرده و در صورت تنظیم نبودن سایز عکس با این بخش، قسمت هایی از تصویر را انتخاب کنید. بعد تیک آبی رنگ در گوشه صفحه را لمس کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

قسمت گذاشتن عکس پروفایل، سایز و اندازه خاص خودش را دارد که ما در ادامه مقاله هم اندازه این سایز را برای شما نشان خواهیم داد و هم راه های تنظیم سایز تصویر برای عکس پروفایل را میگوییم.

در مرحله بعدی شما میتوانید فیلتر های موجود در این قسمت را بر روی عکس خود تست کرده و در صوت پسند یکی از این فیلتر ها، با انتخاب تیک آبی رنگ در گوشه صفحه، عکس پروفایل خود را جاگذاری کنید.

گذاشتن عکس پروفایل از طریق سایت اینستاگرام

یک راه دیگر برای جاگذاری عکس پروفایل در اکانت اینستاگرام وجود دارد و آن هم اقدام از طریق سایت اینستاگرام میباشد. برای این که در سایت اینستاگرام عکس پروفایل برای پیج خود بگذارید. باید آدرس instagram.com را در مرورگر سیستم خود جستجو کرده و در صفحه باز شده که صفحه ورود میباشد، با وارد کردن اطلاعات پیج خود وارد شوید.

بعد از ورود به اکانت خود از طریق سایت اینستاگرام با کلیک روی آیکون آدمک در بالا گوشه صفحه، وارد صفحه پروفایل پیج خود شده و البته اگر با مرورگر گوشی خود وارد سایت اینستاگرام شده اید با انتخاب آیکون آدمک مانند در منوی پایین صفحه، وارد این صفحه شوید.

در صفحه باز شده دوباره باید کادر edit profile یا همان ویرایش نمایه را انتخاب کنید. سپس در ادامه نوشته change profile photo را انتخاب و در آخر عکس مد نظر خود را با گذر از مراحل ویرایش تصویر، جاگذاری کنید.

در مرورگر کامپیوتر دیگر نیازی نیست به بخش edit profile مراجعه کنید. میتوانید با لمس عکس پروفایل، در کادر باز شده گزینه upload photo را انتخاب و سپس عکس خود را جاگذاری کنید.

گذاشتن عکس پروفایل در کامپیوتر

تنظیم سایز عکس برای اینستاگرام

بعد از انتخاب عکس از گالری خود در مرحله تنظیم عکس برای جاگذاری در پروفایل، برخی از عکس ها به صورت کامل در این قسمت جا نگرفته و یا قسمت هایی از عکس که میخواهید آن قسمت مثل صورت شما به صورت کامل در عکس پروفایل جا نمیگیرد.

دلیل این مورد این میباشد که اندازه عکس انتخاب شده توسط شما با اندازه سایز اینستاگرام که برای این قسمت تنظیم شده مناسب نیست. از همین رو شما دو راه برای انتخاب عکس پروفایل مناسب پیش رو دارید.

اولین مورد گرفتن عکس از بخش photo  میباشد که باید در قسمت انتخاب عکس از منوی پایین از قسمت gallery به قسمت photo رفته و بعد اقدام به گرفتن عکس از خود و یا محیط خود کنید. دومین راه نیز انتخاب عکسی میباشد که با سایز عکس پروفایل اینستاگرام یعنی 320 در 320 هم اندازه باشد.

البته میتوانید از تصاویری که عرض و طول یکسانی دارند نیز برای استفاده در عکس پروفایل خود به کار بگیرید. یعنی لزوم ندارد که حتما تصویر مد نظر 320 در 320 باشد.

و اگر تصویر مد نظر طول و عرض یکسانی نداشت باید با استفاده از برنامه های ویرایش عکس و یا سایت هایی که سایز تصاویر را به صورت آنلاین تغییر میدهند اقدام به تنظیم سایز متناسب با این قسمت در اینستاگرام کنید.

استفاده از سایت های تغییر سایز عکس

راحت ترین راه برای تنظیم سایز عکس، استفاده از سایت های تنظیم سایز تصاویر به صورت آنلاین میباشد. از همین رو ما سایت iloveimg.com را برای شما توصیه میکنیم که به این منظور از آن استفاده کنید. بعد از ورود به این سایت، آیکون آبی رنگ select images را انتخاب کرده و بعد از گالری خود عکس مد نظر را برای تغییر اندازه انتخاب کنید.

میتوانید با جستجو کلمه resize image در مرورگر خود، سایت های بیشتری را در این زمینه برای تنظیم سایز تصویر پیدا کنید.

بعد از انتخاب تصویر مد نظر وارد صفحه ای میشوید که در آن میتوانید عرض و طول عکس خود را تغییر دهید. البته قبل از تغییر دادن، تیک Maintain aspect ratio را بردارید تا تناسب بین اندازه طول و عرض تصویر را نگه ندارد. سپس در دو کادر width و height اندازه عکس ها را یکی کرده و سعی کنید که نزدیک ترین اندازه به این دو را انتخاب کنید.

تنظیم سایز عکس از طریق برنامه در گوشی های اندروید

نرم افزار های زیادی برای تغییر سایز تصاویر هم در اندروید و هم در آی او اس وجود دارد که میتوانید با ورود به این برنامه ها تصاویر مد نظر خودتان را به اندازه های مختلف در آورید.

البته اکثر گوشی های موجود به صورت پیش فرض خودشان برنامه های ویرایش تصویر و حتی ویدیو هم دارند. به همین خاطر به سادگی هر چه تمام میتوانید تصویر خود را از طریق سیستم گوشی ریسایز کنید.

تغییر سایز عکس در کامپیوتر

در کامپیوتر هم برنامه های زیادی برای ریسایز کردن وجود دارد که یکی از این برنامه های خوب و ساده Light Image Resizer میباشد. وارد سایت این برنامه شده و آن را بعد از دانلود، در کامپیوتر خود نصب کنید. برای اکانت‌های بیزینسی حتما تغییر سایز را در نظر داشته باشید تا بیزینس پروفایل شما به خوبی دیده شود.

در ادامه تنها کاری که باید بکنید این است که برنامه را باز کرده و در صفحه باز شده گزینه next را کلیک کرده و عکس مد نظر خود را برای تغییر اندازه انتخاب کنید. بعد از این کار ابزار های تغییر سایز این برنامه برای شما نمایان خواهد شد.

در دو کادر width و height اندازه 320 در 320 یا در کل این دو را هم اندازه هم کنید. سپس در قسمت mode گزینه stretch را انتخاب کرده و در نهایت گزینه process در پایین صفحه را انتخاب کنید.

در این قسمت میتوانید از منوی سمت چپ قبل از این که گزینه process را برای نهایی کردن سایز تصویر انتخاب کنید میتوانید گزینه preview را انتخاب کرده تا پیش نمایش تصویر آماده شده را مشاهده کنید.

حال میتوانید عکس آماده شده را از طریق مرورگر کامپیوتر خود با ورود به سایت اینستاگرام در قسمت عکس پروفایل پیج جا گذاری کنید. یا این که تصویر را به گوشی خود انتقال داده و این کار را انجام دهید.

استفاده از عکس پروفایل دیگران

برای همه پیش آمده که یک عکس بانمک را در پروفایل فرد دیگری دیده‌ایم و خواسته ایم تا از آن در پروفایل خود یا جای دیگری استفاده کنیم. خوشبختانه برای این کار هم ابزارهای خوبی وجود دارند که می‌توانند این مشکل شما را برطرف کنند. پیشنهاد ما به شما خواندن ابزارهای قدرتمند دانلود عکس پروفایل اینستاگرام است.

ویدیو آموزش گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام

جمع بندی

گذاشتن عکس پروفایل برای پیج یکی از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین فعالیت هاست که هر کاربری بعد از استفاده چند ساعته از این برنامه به راحتی میتواند این کار را انجام دهد. اما خب باز هم لازم دانستیم نحوه جاگذاری عکس در صفحه پروفایل را به صورت تصویری و ویدویی برای شما نشان دهیم.

2.8/5 - (12 امتیاز)