تغییر رمز اینستاگرام میتواند برای هر کاربری بنا به هر دلیلی لازم شود چه آن فردی که برای بالا بردن امنیت پیج خودش میخواهد پسورد پیج را تغییر دهد و چه آن شخصی که به اجبار، خود اینستاگرام مجبور به ثبت رمز جدید در اکانت خود خواهد شد.

اینستاگرام برنامه محبوب این روز ها در دنیا و ایران میباشد. که الان به سختی میتوان شخص و یا شرکتی را پیدا کرد که در این برنامه ثبت نام نکرده باشد. از این رو با فرا گرفتن نحوه تغییر رمز اینستاگرام در صورت بروز مشکل، میتواند به کمک شما بیاید.

برای تغییر رمز اینستا کار آسانی پیش رو دارید اما باید قبل از آن مواردی را در قسمت ویرایش نمایه خود رعایت کنید. از این رو در این مقاله سعی خواهیم کرد نحوه تغییر پسورد اینستاگرام را به صورت تصویری و البته همراه با فیلم آموزشی مرتبط برای شما عزیزان آموزش دهیم.


تغییر پسورد در برنامه اینستاگرام

شما با استفاده از برنامه اینستاگرام که در گوشی خود آن را نصب کرده اید به راحتی میتوانید از چند روش که هر کدام شرایط خودش را دارد اقدام به ثبت پسورد جدید در اکانت خود کنید.

ابتدا نحوه تغییر پسورد از طریق برنامه اینستاگرام را برای شما بازگو خواهیم کرد و در ادامه نیز اقدام از طریق سایت آن را نشان خواهیم داد.

عوض کردن رمز اینستاگرام از داخل پیج

اگر داخل پیج خود هستید شما میتوانید از قسمت password برای پیج خود رمز جدید انتخاب کنید که باید این مورد را در نظر داشته باشید که تنها در صورتی میتوانید از این قسمت برای تغییر رمز اینستا خود استفاده کنید که رمز فعلی پیج، همان رمزی که میخواهید آن را تغییر دهید را به یاد داشته باشید.

همانگونه که گفتیم برای عملی کردن این مورد باید وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام خود شده و البته باید رمز فعلی پیج را به یاد داشته باشید. پس به همین منظور به مانند مراحل زیر اقدام کنید.

تغییر پسورد اینستاگرام
 1. وارد پیج خود شده و از صفحه هوم به صفحه پروفایل بروید. آیکون سه خط در گوشه صفحه را لمس و در کادر باز شده آیکون setting را انتحاب کنید. با این کار وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید.
 2. در صفحه باز شده آیکون security را لمس کرده و سپس در ادامه گزینه اول یعنی password را انتخاب کنید.
 3. بعد از انتخاب این گزینه با سه کادر روبرو خواهید شد. در کادر اول باید رمز فعلی پیج را وارد و در کادر دوم و سوم رمز جدید، که میخواهید آن ثبت شود، را وارد کنید.

بعد از پر کردن کادرهای مربوطه حال میتوانید آیکون آبی رنگ تیک موجود در گوشه صفحه را انتخاب کنید. در صورت وجود نداشتن مشکل خاصی رمز جدید شما ثبت خواهد شد. پس از ثبت پسورد جدید، اکانت شما در هر سیستم دیگری که قبل تر وصل شده بود بیرون خواهد آمد. از این رو میتوان گفت که با این کار، برنامه اینستاگرام شما تنها برنامه وصل شده به اکانت مربوطه خواهد بود.

چند نکته

به یاد داشته باشید که اینستاگرام به صورت متداول قسمت تنظیمات خود را بروز رسانی کرده و حالت نمایشی این قسمت را تغییر میدهد.

اما در کل روش ثبت پسورد جدید از داخل خود برنامه اینستاگرام، از قسمت تنظیمات و از گزینه password صورت خواهد گرفت.

البته برخی اوقات با انتخاب این گزینه در تنظیمات اکانت، صفحه مربوطه برای ثبت پسورد جدید باز نمیشود.در این حالت صرفا کادری برای شما نمایش داده میشود که پیامی حاوی بر این که لینک تغییر پسورد برای ایمیل شما در واقعه همان ایمیل که داخل پیج خود ثبت کرده اید ارسال شده و از شما میخواهد که از لینک موجود در پیام ارسال شده اقدام به تغییر رمز اینستاگرام خودتان کنید.

تغییر رمز اینستا

اگر ایمیل داخل اکانت خود وارد نکرده باشید هم، شماره ای که در پیج ثبت شده میتواند گیرنده این پیام از طرف اینستاگرام به صورت اس ام اس باشد. بعد از زدن و دریافت پیام مربوطه، لینکی برای شما ارسال خواهد شد که بر روی آن لینک لمس کرده و سپس در صفحه باز شده رمز جدید اینستاگرام خودتان را وارد کنید.


ثبت پسورد جدید با استفاده از گزینه get help signing

اگر پسورد پیج خود را به یاد ندارید میتوانید از گزینه get help signing in برای ثبت رمز جدید استفاده کنید. این گزینه در قسمت ورود به اینستاگرام میباشد.

که برای این منظور اگر از قبل داخل یک اکانت در برنامه اینستاگرام خودتان هستید وارد صفحه پروفایل شوید. از قسمت بالا سمت چپ بر روی اسم پیج خود لمس کرده و در کادر باز شده گزینه add account را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده که همان صفحه ورود به اینستاگرام میباشد. باید نوشته خاکستری رنگ get help signing in را انتخاب کنید. در صفحه بعد داخل کادر مربوطه اسم اکانتی را که قصد تغییر رمز آن را دارید را بنویسید.

البته میتوانید به غیر از اسم پیج، شماره موبایل و یا ایمیل مربوط به آن اکانت را نیز در این قسمت وارد کنید. که البته این دو مورد زمانی میتواند به درد بخورد که به هر دلیلی اسم پیج مربوطه را از یاد برده اید.

عوض کردن رمز اینستا

بعد از وارد کردن یکی از موارد گفته شده کادر next را انتخاب کنید. که در صورت درست نوشته شدن یکی از موارد گفته شده، اینستاگرام شما را به صفحه ای هدایت خواهد کرد که در آن راه های تغییر پسورد برای آن اکانت را برای شما نمایش خواهد داد.

مزایای Get help signing

بخش get help signing در کل این راه ها را در کامل ترین شرایط برای تغییر رمز اینستاگرام نمایش خواهد داد:

 • ارسال به ایمیل ثبت شده داخل پیج
 • ارسال به شماره موبایل ثبت شده داخل پیج
 • اکانت فیسبوک وصل شده به اکانت اینستاگرام مربوطه
 • قسمت پشتیبانی اینستاگرام که همان نوشته ?need more help

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید اکانتی که ما آن را وارد کرده بودیم دو مورد برای دریافت لینک تغییر پسورد اینستاگرام را داشت. اولین راه اقدام از طریق گوشی و مورد دوم اقدام از طریق ایمیل بود.

البته مورد سومی نیز وجود دارد و آن هم وصل شدن از طریق فیسبوک میباشد. این گزینه زمانی قابل استفاده میشود که شما از قبل اکانت فیسبوک خود را به اکانت اینستاگرام خود وصل کنید.

به هر کدام از گزینه های موجود دسترسی داشتید آن را لمس کنید تا پیام حاوی لینک تغییر رمز اینستاگرام را دریافت کرده و سپس از طریق آن، رمز جدیدی را برای پیج خود به ثبت رسانده باشید. البته در مورد ورود و ثبت رمز جدید از طریق اکانت فیسبوک هم اشاره کردیم که برای این مورد باید از قبل اکانت فیسبوک را به اکانت خود در اینستاگرام وصل کنید.

عوض کردن رمز اینستاگرام

اگر این چنین میباشد میتوانید در این صفحه با لمس گزینه log in whit facebook برای اکانت پسورد جدید بدهید. البته باید قبل از آن اطلاعات اکانت فیسبوک خود را بعد از زدن گزینه مربوطه وارد کنید.

تغییر رمز اینستاگرام در گوگل

برای ثبت پسورد جدید به غیر از اقدام از طریق برنامه اینستاگرام میتوانید از طریق سایت اینستاگرام نیز رمز جدید برای پیج خود به ثبت برسانید. این مورد نیز میتواند هم شامل گوشی شود و هم شامل کامپیوتر و در کل هر سیستم که مرورگر داشته باشد. میتوانید با ورود به سایت اینستاگرام و وارد شدن به قسمت ورود آن، رمز جدید برای اکانت خود ترتیب ببینید.

برای این کار مرورگر سیستم خود را باز کرده و وارد آدرس سایت اینستاگرام شده و سپس وارد قسمت ورود آن شوید و در این صفحه نوشته آبی رنگ forget password کلیک و یا لمس کنید. به مانند مورد قبلی که برای شما نشان دادیم در این صفحه نیز شما باید اسم پیج، شماره موبایل و ایمیل ثبت شده داخل آن اکانت را وارد و سپس send login link را انتخاب کنید.

چگونه رمز اینستا را عوض کنیم

که در صورت وارد کردن یکی از موارد تعیین شده که ما در این قسمت اسم پیج را وارد میکنیم. لینک مربوطه برای شما ارسال خواهد شد و در صورتی که شما به یکی از موارد گفته شده مانند ایمیل ثبت شده داخل اکانت دسترسی داشته باشید. میتوانید با دریافت لینک تغییر رمز اینستاگرام اقدام به تعویض آن کنید.

چند نکته

برخی اوقات هنگام ثبت شماره و یا ایمیل در قسمت edit profile، اینستاگرام تاییدیه نمیخواهد که در این صورت این احتمال وجود دارد که شما هنگام ثبت کردن این موارد به صورت اشتباه و با غلط املایی وارد کنید.

در این صورت در مواقع نیاز، ایمیل و یا پیام حاوی لینک تغییر پسورد پیج مربوطه، به ایمیل یا شماره دیگری ارسال خواهد شد. پس حتما ایمیل و یا شماره خود در پیج را کانفریم کنید.

البته اگر از رمز فعلی خود با خبر هستید با ورود به اکانت خود از طریق سایت اینستاگرام و سپس وارد شدن به قسمت صفحه پروفایل، آیکون چرخ دنده مانند را انتخاب و بعد گزینه change password را انتخاب و در صفحه باز شده کادر های مربوطه را به مانند آموزش قبلی به ترتیب در کادر اول رمز فعلی پیج و در کادر دوم و سوم پسورد جدید را وارد کنید.

نکاتی قبل از تغییر پسورد پیج

 • اگر شما داخل اکانت خود هستید قبل از تغییر رمز اینستاگرام اکانت خود وارد قسمت edit profile شده و در دو قسمت مربوط به email و phone number اقدام به جاگذاری و تایید ایمیل و شماره موبایل خود کنید.
 • اگر به هر دلیلی نتوانستید برای پیج خود رمز جدید به ثبت برسانید و از طرفی به اکانت خود دسترسی نداشتید. تنها راهی که برای شما میماند اقدام از طریق پشتیبانی اینستاگرام میباشد.
 • تغییر رمز اینستاگرام شما میتواند هر دلیلی داشته باشد از جمله اگر پسورد فعلی حساب اینستاگرام شما قوی نیست و به راحتی قابل تشخیص میباشد. مثل رمز های تاریخ تولد و یا پسورد هایی که از عدد ها به صورت پشت سر هم در آن استفاده شده و… حتما اقدام به تغییر رمز اکانت اینستاگرام خود کنید.
 • در ضمن اگر احساس میکنید فردی داخل پیج شما در حال فعالیت هست نیز میتوانید با استفاده از روش هایی که برای شما توضیح دادیم پسورد جدید ثبت کرده تا آن شخص از پیج شما بیرون انداخته شود.

ویدیو آموزشی تغییر رمز پیج اینستاگرام

توضیحاتی که در فیلم آموزشی به آن پرداختیم:

 • ورود به صفحه تغییر پسورد در سایت اینستاگرام
 • وارد کردن یکی از راه های درخواست تغییر لینک برای پیج مربوطه در این صفحه
 • رفتن به داخل ایمیل مربوط به پیج، برای ثبت پسورد جدید از طریق پیام ارسال شده حاوی لینک تغییر رمز
 • ثبت پسورد جدید در صفحه آخر تغییر پسورد

مشکلات اینستاگرام فقط مربوط به تغییر رمز اینستاگرام نیست. ممکن است شما هم تلاش کرده باشید تا نام کاربری خود را عوض کنید اما موفق نشده باشید. اگر مایل به دانستن علت و راهکار حل آن هستید می‌توانید مقاله چرا اینستا نام کاربری قبول نمیکنه را مطالعه کنید.

جمع بندی

با تغییر رمز اینستاگرام پیج خودتان میتوانید امنیت آن را بالا برده و حتی در صورت وصل بودن سیستم های دیگر به پیج شما در صورت تغییر پسورد پیج از اکانت شما بیرون خواهند شد.

4.7/5 - (4 امتیاز)