اگر شما میخواهید در برنامه پرطرفدار اینستاگرام عضو شده تا پست های خودتان را در این شبکه اجتماعی انتشار دهید و با دوستان خود در ارتباط باشید. پس با ما باشید تا امروز نحوه ثبت نام در اینستاگرام و ایجاد حساب اینستاگرام را برای شما هم به همراه تصاویر و ویدیو آموزش دهیم.

ساخت پیج در اینستاگرام کار چندان سختی نبوده و تنها برای شروع کافی است یک شماره موبایل و یا یک ایمیل داشته باشید. البته در صورت داشتن اکانت فیسبوک نیز میتوانید در این شبکه اجتماعی ایجاد حساب کرده و پیج خود را بسازید. بعد از کار باید عکس پروفایل و بیو اینستاگرام خودتان را بنویسید که در ادامه به این موارد نیز اشاره خواهیم کرد.

روش های ثبت نام در اینستاگرام

در ابتدا ما ثبت نام از طریق برنامه اینستاگرام در گوشی را برای شما آموزش خواهیم داد و بعد از آن از طریق سایت اینستاگرام، که این مورد نیز میتواند از طریق مرورگر گوشی و یا کامپیوتر صورت بگیرد. اما قبل از هر چیزی آخرین ورژن اینستاگرام را از گوگل پلی دانلود و در گوشی خود ثبت نام کنید.

این موارد را قبل و بعد از ثبت نام در اینستاگرام در نظر داشته باشید.

  • شماره موبایل معتبر و دائمی خود را برای ثبت نام استفاده کنید
  • ایمیل معتبر و با امنیت بالای خود را برای ایجاد پیج به کار بگیرید
  • حتما بعد از ثبت نام و ایجاد حساب، شماره موبایل و ایمیل خود در پیج را تایید کنید

ایجاد حساب در اینستاگرام با شماره موبایل

بعد از این که برنامه اینستاگرام را دانلود و نصب کردید حال آن را باز کنید. در صفحه باز شده که صفحه ثبت نام اینستاگرام بوده نوشته آبی رنگ ” sign up with email or phone number ” را لمس کنید. بعد از این کار با کادری مواجهه خواهید شد که در آن اینستاگرام از شما میخواهد که شماره موبایل خود را وارد کنید.

در این قسمت همانند تصویری که در پایین میبینید کد شماره موبایل ایران یعنی 98+ درج شده در صورتی که بخواهید از شماره موبایل های دیگر کشور ها استفاده کنید با لمس این کد، کد مربوط به آن کشور را وارد کنید.

در برخی مواقع اینستاگرام در این قسمت برای این که تایید کند که صاحب واقعی شماره وارد شده خود شما هستید. اقدام به ارسال کد شش رقمی به شماره موبایل مربوطه کرده که در این صورت باید این کد را برای ادامه ثبت نام در کادر مربوطه وارد کنید.

سپس در کادر مربوطه شماره موبایل خود را بنویسید و آیکون آبی رنگ next را لمس کنید. در ادامه اینستاگرام از شما در دو کادر full name و password میخواهد اسم کامل خود و رمز برای پیج در حال ثبت نام انتخاب کرده که پس از پر کردن این دو کادر حال میتوانید دوباره آیکون آبی رنگ مربوطه را لمس کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

البته در این قسمت دو پیشنهاد برای عبور به مرحله بعد در ثبت نام اینستاگرام وجود دارد. اولی با نوشته ” continue and sync contacts ” که احتمالا به معنای همگام سازی با مخاطبان گوشی شما بعد از عضویت در اینستاگرام میباشد و دومی با متن ” continue without syncing contacts ” بدون همگام سازی و ارتباط با آن ها میباشد.

ثبت نام اینستاگرام

در مرحله آخر ایجاد حساب اینستاگرام با شماره موبایل، با صفحه ای روبرو میشیوم که اینستاگرام به صورت پیش فرض بر اساس اسم کامل ما که در مرحله قبلی آن را وارد کردیم اسم پیج یا همان username را برای ما پیشنهاد میکند. در صورتی که مشکلی با این اسم پیج نداشتید، آیکون next را لمس و در غیر اینصورت نوشته change username را برای انتخاب یک اسم دیگر لمس بکنید.

ممکن است نام‌هایی که شما برای اکانت خود انتخاب می‌کنید تایید نشوند. این اتفاق کاملا طبیعی است و ما در مقاله‌ چرا اینستا نام کاربری قبول نمیکنه این مشکل را بررسی کرده‌ایم.

ایجاد حساب اینستاگرام با ایمیل

برای ثبت نام اینستاگرام با ایمیل نیز بعد از آن که برنامه اینستاگرام را باز کرده و سپس از قسمت sign up این برنامه، نوشته ” sign up with email or phone number ” را لمس کردید. در صفحه مربوطه از قسمت phone به قسمت email میرویم. سپس کادر نیز به جای شماره موبایل باید ایمیل و یا همان رایانامه خود را وارد کرده و سپس کادر next را انتخاب کنید. در این مورد ما از جیمیل با پسوند gmail.com که نشانه حساب کاربری از جیمیل میباشد را وارد میکنیم.

ثبت نام اینستاگرام با ایمیل

در ادامه، مراحل به مانند قبل بوده و شما باید با وارد کردن اسم کامل و یک پسورد، به مرحله بعد یعنی نوشتن اسم پیج که یک اسم یکتا در اینستاگرام برای شما خواهد بود را انتخاب و سپس عضویت خود در اینستاگرام را به پایان برسانید.

عضویت در اینستاگرام از طریق اکانت فیسبوک

ثبت نام از طریق فیسبوک برخی اوقات امکان پذیر میشود و اکثر اوقات امکانپذیر نیست که در این صورت با لمس آیکون ” continue as facebook ” شما به همان قسمت ثبت نام از طریق شماره موبایل یا ایمیل وارد خواهید شد که باید با استفاده از یکی از آن دو، اقدام به ایجاد حساب در اینستاگرام کنید.

در کل به نظر میرسد که اینستاگرام هدفش از اضافه کردن امکان وصل شدن اکانت فیسبوک در قسمت ثبت نام و ورود به اینستاگرام، ثبت نام از طریق آن نبوده و تنها برای ورود و اتصال به اکانت قبلی خودتان میباشد.

اگر از قبل در اینستاگرام عضو شده اید و اکانت دارید میتوانید با وصل کردن اکانت فیسبوک به اکانت اینستاگرام  به غیر از ویژگی و قابلیت هایی که با این اتصال به پیج شما اضافه خواهند شد امکان اتصال ورود به اینستاگرام از طریق فیسبوک را نیز محیا کنید.

برای عملی کردن این مورد بعد از اینکه پیج خود را به فیسبوک خودتان وصل کردید. در صورتی که برنامه فیسبوک در گوشی شما نصب شده و داخل آن اکانت فیسبوک مربوطه باشید. در قسمت sign up و sign in با لمس آیکون مربوطه به صورت مستقیم وارد اکانت خودتان در اینستاگرام شده باشید.

البته اگر برنامه فیسبوک هم، در سیستم شما نصب نشده باشد باز هم با انتخاب آیکون ” continue as facebook ” اینستاگرام شما را به قسمت ورود به فیسبوک رجوع داده و از شما اطلاعات مربوط به اکانت فیسبوک تان را خواهد خواست و شما با وارد کردن اطلاعات درست به صورت مستقیم وارد پیج خود خواهید شد. البته گفتیم در صورتی که از قبل اکانت فیسبوک خود را به اینستاگرام خودتان وصل کنید.

ثبت نام در اینستاگرام از طریق سایت

عضویت در اینستاگرام از طریق سایت آن خیلی راحت و ساده تر از برنامه آن میباشد و در این مورد تفاوتی ندارد چه سیستم عامل گوشی شما اندروید باشد و چه آی او اس در واقع شما به راحتی هر چه تمام میتوانید اکانت اینستاگرام خودتان را از طریق سایت اینستاگرام بسازید.

توصیه ما هم برای باز کردن اکانت، اقدام و عضویت در سایت اینستاگرام میباشد. حال به غیر از آن که دغدغه و زمان کمی از شما میگیرد. طی بررسی ها و پیام هایی که از طریق کاربران برای ما میرسد در برخی مواقع برنامه اینستاگرام بنا به دلایلی که برای ما ناشناخته میباشد اجازه ثبت نام را بعد از گذر از مرحله آخر، همان مرحله ای که در آن برای پیج خود یوزرنیم تعیین کردیم را نمیدهد.

به هر حال توصیه اول ما ثبت نام در اینستاگرام از طریق سایت آن میباشد که به همین منظور برای عملی کردن آن، باید وارد مرورگر گوشی و یا کامپیوتر خود شده باشید که در ادامه ابتدا عضویت از طریق مرورگر گوشی و سپس کامپیوتر را برای شما نشان خواهیم داد.

ایجاد حساب اینستاگرام در مرورگر گوشی

برای این منظور وارد مرورگر در گوشی خود شوید که ما در این آموزش وارد مرورگر کروم در سیستم عامل اندروید میشویم. بعد از ورود به آدرس instagram.com را نوشته و آن را جستجو میکنیم.

ثبت نام در اینستاگرام از طریق سایت

بعد از جستجو این آدرس، وارد صفحه ای خواهیم شد که باید یکی از قسمت ها یعنی قسمت ورود و یا ثبت نام را انتخاب کنیم که به همین منظور ما مثل آموزش قبلی، نوشته ” sign up with email or phone number ” را لمس میکنیم.

همانگونه که مشاهده میکند قسمت ثبت نام در سایت اینستاگرام نیز به مانند برنامه آن میباشد و تفاوت کمی با هم دارند. تنها در این صفحه در قسمت پایین میتوانید از طریق فیسبوک که در صورت داشتن اکانت در این برنامه اقدام به ثبت نام در اینستاگرام کنید.

ناگفته نماند که تستی که ما در سایت اینستاگرام انجام دادیم. شاهد آن بودیم که در این مورد میتوان از طریق فیسبوک در اینستاگرام ایجاد حساب کرد. پس در ادامه میتوانید از سه راه اقدام به ثبت نام و ایجاد اکانت در اینستاگرام کنید که ما در این آموزش شماره موبایل خودمان را وارد کرده و به مرحله بعد میرسیم.

ثبت نام از طریق فیسبوک هم دغدغه های خود را داشته که از این رو ما توصیه میکنیم یا با ایمیل معتبر خود که به آن دسترسی دارید ثبت نام کرده و یا با شماره موبایل …

در این قسمت اینستاگرام به دلیل این که شما از طریق سایت آن اقدام به ثبت نام کرده اید از شما میخواهد با وارد کردن کد تایید که بعد از وارد کردن شماره موبایل و یا ایمیل برای شما ارسال کرده را نوشته تا وارد مرحله بعدی شده باشید.

در ادامه بعد از گذر از این مرحله باید به مانند قبل اقدام به وارد کردن full name, username, password کرده تا در نهایت اکانت خود را در اینستاگرام باز کنید. که بعد از آن میتوانید اقدام به انتخاب عکس پروفایل و کار های دیگر برای آماده کردن پیج خود کنید.

ثبت نام در سایت اینستاگرام

عضویت در اینستاگرام با کامپیوتر

ثبت نام در اینستاگرام با کامپیوتر بسیار ساده تر از تمامی راه هایی که گفتیم میباشد. برای این کار باید وارد مرورگر کامپیوتر یا لب تاپ خود شده و دوباره آدرس سایت اینستاگرام را در مرورگر سیستم خود جستجو کنید. که در این صورت مستقیم وارد قسمت ایجاد حساب در سایت اینستاگرام خواهید شد.

در نهایت شما با صفحه ای این چنین روبرو خواهید شد که در آن با 4 کادر به ترتیب در کارد اول، اینستاگرام از شما ایمیل و یا شماره موبایل میخواهد در کادر دوم اسم کامل در کادر بعدی اسم پیج و در نهایت از شما برای اکانت در حال ثبت نام خودتان میخواهد پسورد تعیین کنید.

عضویت در اینستاگرام از طریق سایت

همانند تصویر زیر اطلاعات مربوطه را وارد کرده و در نهایت آیکون sign up را کلیک کنید. اگر در کادر اول ایمیل خود را وارد کنید. اینستاگرام از شما تاییدیه نخواهد خواست اما اگر شماره موبایل وارد کنید احتمالا با ارسال یک کد به صورت اس ام اس به گوشی شما، از شما برای ثبت نام نهایی برای ایجاد حساب تاییدیه میخواهد.

حال شما با موفقیت توانستید در سایت اینستاگرام اقدام به ایجاد حساب کنید. در ضمن به یاد داشته باشید که در صورتی که اینستاگرام از شما تاییدیه نخواهد هم باید شما بعد از ایجاد حساب وارد قسمت edit profile در صفحه پروفایل خود شده و اقدام به تایید شماره و یا ایمیل خود کنید.

اگر بعد از ثبت نام بخواهید دوستان خود را در اینستا پیدا کنید، می‌توانید از روش‌های گفته شده در مقاله چگونه دوستان قدیمی خود را در اینستاگرام پیدا کنیم استفاده کنید.

ویدیو آموزش ثبت نام در اینستاگرام

موارد توضیح داده شده در ویدیو آموزشی:

  • ورود به قسمت ثبت نام در سایت اینستاگرام
  • وارد کردن اطلاعات لازم برای ثبت نام
  • ورود به قسمت edit profile بعد از ایجاد حساب
  • رفتن به جیمیل ثبت شده داخل اکانت برای کانفریم کردن آن در پیج مربوطه

سخن آخر

ما تمامی روش های ثبت نام در اینستاگرام را برای شما در مقاله امروز نشان دادیم که شما میتوانید با هر یک از این روش ها در این برنامه محبوب و پرطرفدار ثبت نام کرده و با دوستان خود در ارتباط باشید. در صورتی که مشکلی و یا سوالی در این مورد شما را درگیر کرده باشد میتوانید با ما در همین صفحه در ارتباط باشید.

4.2/5 - (6 امتیاز)