نام کاربری پیج اینستاگرام چه قوانینی داره؟ چرا اینستا نام کاربری قبول نمیکنه ؟ این سوالیه که خیلی از کاربران روزانه از ما میپرسن!!! برای پاسخ به همه ی سوالات کاربران در این زمینه یک مقاله ای نوشتیم که در آن تمامی سوالات کاربران وجود داره و به هر کدوم از سوالات به صورت کامل پاسخ داده شده. امیدوارم که این مقاله برای شما کارآمد باشه!!!

اینستاگرام در مسئله ی انتخاب نام و همچنین تغییر نام الگوریتم هایی به شدت سختگیرانه قرار داده تا افراد نتونن از هویت دیگران سوء استفاده کنن. به همین دلیل شما در هنگام عوض کردن و انتخاب نام کاربری پیج اینستاگرام جدید همواره دچار مشکل میشید. در ادامه تمامی مشکلات گفته شده و راه رفع اونها نیز اورده شده.

میتونم نام کاربری قدیمی‌مو دوباره انتخاب کنم؟

اینستاگرام در جواب این سوال به صورت صریح گفته که شما میتونید این کار رو بکنید اما اگر دو شرط زیر رو داشته باشید.

  • نام قبلی شما توسط هیچ کاربری در اینستاگرام گرفته نشده باشد. شما زمانی که نام کاربری خود را تغییر میدهید، این فرصت را به دیگران میدهید که نام کاربری قدیمی شما را انتخاب کنند.
  • این نام به تازگی غیرفعال نشده باشد. اگر این نام مربوط به پیجی است که بسیار فعال بوده و حالا آن پیج نام خود را تغییر داده، تا مدتی طولانی نام قدیمی را کسی نمی تواند انتخاب کند.

حتما می پرسید چرا ؟ خب خیلی از کسب و کارها از این شیوه برای داشتن تعداد زیادی پیج با تعداد فالوور بالا استفاده می کنند. یعنی چی ؟ این کسب و کارها بعد از مدتی که پیجی با تعداد فالوور بالا داشتن،نام پیج را تغییر داده و همین نام را برای یک پیج دیگر انتخاب می کنند. این کار باعث می شود تا کاربران پیج بعدی را دوباره دنبال کنند. اینستاگرام برای جلوگیری از این کار تا مدتی اجازه انتخاب اسم قدیمی پیج را به کسی نمیدهد.

من نمیتونم نام کاربریمو عوض کنم، چیکار کنم؟

شما در طول روز میتونید هر چندبار که می خواهید نام کاربریتون رو عوض کنید و محدودیتی وجود نداره!!! اما محدودیت اینستاگرام زمانی وجود داره که شما بخواهید دوباره نام کاربری قدیمی خودتون رو قرار بدید. در این صورت شما میتونید بعد از 14 روز این کار رو انجام بدید.

در 14 روز نام کاربریمو 2 بار عوض کردم، حالا بعد از 14 روز به من اجازه ی عوض کردن نام کاربریمو نمیده، چیکار کنم؟

زمانی که یک کاربر نام کاربری خود را حذف می کند، اینستاگرام نام کاربری قبلی را قرنطینه می کند تا هیچ اکانت دیگری نتواند از آن استفاده کند. حال برای این که نام کاربری قرنطینه شده خود را بتوانید آزاد کنید و از آن استفاده کنید، نیاز است بعد از 14 روز نام کاربری جدید خود را دوباره به نام جدیدی تغییر دهید. پس از آن اولین نام کاربری یج اینستاگرام شما آزاد می شود و حالا شا می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در واقع شما باید بعد از 14 روز دوباره نام کاربری پیج خود را تغییر دهید. اولین بار به یک نام کاربری جدید تغییر دهید و پس از آن به نام کاربری که می خاهید تغییر دهید.

آیا ممکنه که این زمان 14 روزه، برای پیج های مختلف متفاوت باشه؟

نام کاربری پیج اینستاگرام

سلام بله این امکان وجود داره!!! اینستاگرام هیچکدوم از قوانین خودش رو توضیح نمیده. تمام توضیحات بر حسب تجربه ی کاربران و تیم های مخصوص به دست اومده. اما یک قائده ای وجود داره و اون اینه که اینستاگرام زمانی که یک قانون تازه ای قرار میده ابتدا بر ری برخی از پیج ها فعال میشه و بعد برای بقیه ی پیج ها کاربردش رو نشون میده!! برای همین ممکنه این زمان مقداری متفاوت باشه!!! برای تغییر نام پیج باید مقداری صبر داشته باشید.

من میتونم از نام کاربری قدیمی دیگران استفاده کنم؟

نام کاربری پیج اینستاگرام برای اکانت اینستاگرام

سلام بله این امکان وجود داره اما به سختی این اتفاق میفته چرا که اینستاگرام حتما اول پیج شما رو بررسی میکنه و بعد ار اون میپذیره که نام پیج دیگه ای رو انتخاب کنید.

مثلا اینستاگرام شماره تلفن موجود در پیج، آدرس ایمیل و حتی موضوع پیج رو بررسی میکنه تا ببینه که چه شخصی به دنبال این اسم پیجه و علاوه بر این بررسی می کنه که ببینه پیجی که قبلا صاحب این نام کاربری بوده دارای چه شماره تلفن و ادرس ایمیلیه و این که موضوع این دو پیج چقدر به هم نزدیک هستن. من معتقدم که خیلی روی این مورد حساب نکنید.

مقاله پیشنهادی: انتخاب اسم پیج مناسب اینستاگرام

من پیشنهاد می کنم که به جای استفاده از نام کاربری قدیمی سایر پیج ها از مقاله ی بالا استفاده کنید و یک نام پیج مناسب بسازید که بتونید بعدها نیز به عنوان یک برند کاری اون رو انتخاب کنید.

اینستاگرام میزاره نام کاربری پیج خصوصیمو عوض کنم اما این اجازه رو برای پیج بیزینسیم بهم نمیده، چیکار کنم؟

نام کاربری پیج اینستاگرام برای حساب اینستاگرام

با توجه به این که عموما پیج های بیزینسی نسبت به پیج های خصوصی تعداد فالوور بالایی دارند، اینستاگرام این اجازه رو به راحتی به کاربرها نمیده که نام پیج بیزینسی خودشون رو تغییر بدن. عموما پیج هایی که دارای تعداد زیادی فالوور هستن، براشون یک پیغام میاد که پس از بررسی های لازم این اجازه صادر میشه!!! در صورتیکه برای شما هم این پیغام اومد بهتره مدتی صبر کنید. همچنین بهتره که در این زمان از فالو و انفالو کردن به تعداد زیاد پرهیز کنید تا اینستاگرام شما رو دچار محدودیت نکنه.

اگر اسم پیجم رو تغییر بدم، کسی میتونه از نام قدیمی پیجم استفاده کنه؟

نام کاربری پیج اینستاگرام 1

به سرعت این امکان وجود نداره اما به احتمال زیاد پس از چند روز نام پیج از حالت قرنطینه آزاد میشه و هر فردی میتونه اون رو انتخاب کنه! البته این انتخاب به مراتب سختی هایی برای فرد داره، با این حال عملی غیرممکن نیست.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد که به مهم ترین سوالات در حوزه ی انتخاب اسم پیج پاسخ داده بشه تا مشکل کاربران در این زمینه حل بشه. به مرور زمان احتمالا این راه حل ها تغییر خواهند کرد و شما نیز باید مقاله ی بروزرسانی شده رو بخونید.