احتمالاً تا به حال برای شما هم پیش آمده است که موقع باز کردن پیج اینستاگرام یا تغییر نام کاربری پیج خود با مشکل مواجه شوید. برخی مواقع اینستاگرام نام کاربری مورد نظر شما را نمی‌پذیرد. اما دلیل عدم پذیرش برخی یوزرنیم‌ها از سمت اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام برای یوزرنیم کاربران قوانین خاصی را تعیین کرده است. اگر نام کاربری انتخابی شما با این قوانین مغایرت داشته باشد، طبیعتاً اینستاگرام اجازه‌ی ثبت آن را نخواهد داد. در این مقاله قصد داریم قوانین اینستاگرام برای انتخاب و تغییر نام کاربری را باهم مرور کنیم و به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

انتخاب نام کاربری پیج اینستاگرام که قبلا داشتیم، ممکن است؟

اینستاگرام اجازه این کار را به شما می‌دهد اما 2 شرط اصلی برای این کار دارد:

  • نام کاربری پیج اینستاگرام شما در حال استفاده نباشد. درست است که شما زمانی از این نام استفاده می‌کردید اما با عوض کردن آن، به دیگران فرصت استفاده از آن را داده‌اید. قبل از تغییر نام کاربری پیج اینستاگرام خود مطمئن شوید که قصد برگشت به آن را ندارید.
  • این نام کاربری به تازگی غیرفعال نشده باشد. اگر نام مدنظر شما قبلا اشغال شده باشد، باید چند روزی صبر کنید تا برای شما فعال شود. البته با بالا رفتن تعداد فالوورها و همچنین زمان استفاده از نام کاربری، زمان تعلیقی برای نام پیج بیشتر می‌شود.

شاید این موارد برای شما عجیب باشد. حتی شاید به نظرتان بیهوده برسد. اما بهتر است بدانید قبل از اینکه الگوریتم به این شکل تغییر کند، از تغییر نام پیج برای فروش و ساخت پیج جدید استفاده میشد. در این روش نام کاربری یک پیج معروف را عوض میکردند و روی یک پیج دیگر می‌گذاشتند تا فالوورها جذب آن شوند.

اگر نتوانستیم نام کاربری پیج اینستاگرام خود را عوض کنیم، چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

اینستاگرام محدودیتی برای انتخاب نام جدید ندارد. اما اگر بخواهید نام قبلی خودتان را استفاده کنید باید 2 هفته صبر کنید. سعی کنید نام کاربری خود را زیاد عوض نکنید. همانطور که در اول مقاله اشاره کردیم، الگوریتم برای نام کاربری پیج اینستاگرام بسیار سختگیرانه عمل می‌کند.

اگر پیج شما کاری است می‌توانید در طول زمانی که منتظر هستید، مقدمات کسب و کار خود را بر طبق آموزش ساخت فروشگاه در اینستاگرام آماده کنید.

در 14 روز نام کاربریمو 2 بار عوض کردم، حالا بعد از 14 روز به من اجازه ی عوض کردن نام کاربریمو نمیده، چیکار کنم؟

زمانی که یک کاربر نام کاربری خود را حذف می کند، اینستاگرام نام کاربری قبلی را قرنطینه می کند تا هیچ اکانت دیگری نتواند از آن استفاده کند. حال برای این که نام کاربری قرنطینه شده خود را بتوانید آزاد کنید و از آن استفاده کنید، نیاز است بعد از 14 روز نام کاربری جدید خود را دوباره به نام جدیدی تغییر دهید. پس از آن اولین نام کاربری یج اینستاگرام شما آزاد می شود و حالا شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در واقع شما باید بعد از 14 روز دوباره نام کاربری پیج خود را تغییر دهید. اولین بار به یک نام کاربری جدید تغییر دهید و پس از آن به نام کاربری که می خاهید تغییر دهید.

آیا امکان دارد این 14 روز برای پیج‌های مختلف، متفاوت باشد؟

نام کاربری پیج اینستاگرام

بله، امکان این اتفاق وجود دارد. اینستاگرام در مورد قوانینش شفاف عمل نمی‌کند. بیشتر توضیحات و مراحل هم بر اساس تجربه کاربران و تحقیقات تیم‌های علاقمند به دست میاید. اما یک مورد را به صورت قطعی به همه نشان داده است! تغییرات همیشه بر روی عده اندکی شروع، و سپس به جمع اعمال میشود. برای همین امکان متفاوت بودن این زمان هم وجود دارد. برای تغییر نام پیج باید مقداری صبر داشته باشید.

آیا می‌توان از نام کاربری پیج اینستاگرام دیگران استفاده کرد؟

نام کاربری پیج اینستاگرام برای اکانت اینستاگرام

بله این امکان وجود دارد. اما به سختی این شاهد این قضیه هستیم. علت این اتفاق هم بررسی سختگیرانه اینستاگرام قبل از اجازه دادن به این مورد است.

مثلا اینستاگرام شماره تلفن موجود در پیج، آدرس ایمیل و حتی موضوع پیج را بررسی میکند تا تشخیص دهد که چه شخصی به دنبال این نام کاربری است و علاوه بر این بررسی می‌کند تا بفهمد پیجی که قبلا صاحب این نام کاربری بوده است دارای چه شماره تلفن و ادرس ایمیل بوده و این که موضوع این دو پیج چقدر به هم نزدیک هستند.

به جای استفاده از نام‌های قدیمی پیج‌های دیگر بهتر نیست که خودتان، یک نام مخصوص و خوب برای پیج خود انتخاب کنید؟ شاید فکر کنید تمام نام‌های خوب و خاص را انتخاب کرده اند. اما انتخاب نام کاربری مناسب برای پیج اینستاگرام فوت و فن‌های خاص خودش را دارد. شما هم می‌توانید یک اسم خوب پیدا کنید.

علت این که نمی‌توانم نام کاربری پیج بیزینسی ام را عوض کنم چیست؟

نام کاربری پیج اینستاگرام برای حساب اینستاگرام

پیج‌های بیزینسی معمولا تعداد بیشتری فالوور دارند. به همین علت هم اینستاگرام انعطاف زیادی در مورد تغییر نام این نوع پیج به خرج نمی‌دهد. شاید حتی اینستاگرام برای تغییر نام پیج نیاز به کمی بررسی داشته باشد. هر چه که باشد، قدم اول در راه کسب درآمد میلیاردی از اینستاگرام، داشتن یک نام کاربری مناسب است.

پس از عوض کردن نام پیج، فرد دیگری می‌تواند از آن اسم استفاده کند؟

نام کاربری پیج اینستاگرام 1

این اتفاق به ندرت پیش میاید اما احتمال آن صفر نیست. بعد از این که اسم پیج از تعلیق خارج می‌شود، احتمال آن وجود دارد که فرد دیگری آن نام را انتخاب کند. نام کاربری خوب چیزی نیست که کسی بخواهد آن را از دست بدهد. پس اگر نام کاربری خاصی دارید به فکر عوض کردن آن نباشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد که به مهم ترین سوالات در حوزه ی انتخاب اسم پیج پاسخ داده شود تا مشکل کاربران در این زمینه حل شود. امیدواریم توانسته باشیم به شما در رفع مشکل انتخاب نام کاربری پیج اینستاگرام کمک کنیم. مشکل شما در انتخاب نام کاربری مورد نظرتان چیست؟ به جای گشتن کل گوگل، همینجا بپرسید و به سرعت جواب خود را بگیرید.

4/5 - (166 امتیاز)