درآمد زیاد و داشتن یک زندگی راحت رویای تمام ماست. همه‌ی ما درآمد میلیاردی از اینستاگرام را به چشم دیده‌ایم و قدرت این شبکه‌ی اجتماعی برای ما مشخص است. در این مقاله راه‌های رسیدن به این درآمدهای نجومی در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

چگونه به درآمد میلیاردی از اینستاگرام برسیم؟

در ابتدا به یاد داشته باشید، رسیدن به درآمد از طریق اینستاگرام نیازمند زمان و توجه به خصوص می‌باشد. در آغاز کار سنگ بزرگ برندارید و از انجام کارهایی که خارج از توان شماست، خودداری کنید. قدم های کوچک اما محکم بردارید، عجله نکنید و کار خود را سرسری نگیرید.

با وجود تمام این کار‌ها رسیدن به درآمد میلیاردی از اینستاگرام کار دشواریست اما غیر ممکن نیست. کافیست تمام تمرکز و حواس خود را روی کارتان بگذارید. در ادامه ما راه‌های رسیدن به درآمد میلیاردی از اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم. اما قبل از آن به سوالات زیر که شاید برای شما هم پیش آمده باشد پاسخ خواهیم داد.

آیا می‌توان از طریق اینستاگرام به درآمد میلیاردی رسید؟

در سال 2021، اینستاگرام دومین اپلیکیشن محبوب در جهان شناخته شد، که کاربران زیادی آن را دانلود کرده بودند. اینستاگرام به عنوان هفتمین وب سایت پربازدید در سراسر جهان و همچنین چهارمین پلتفرم کاربردی در بین شبکه‌های اجتماعی است.

طبق گزارشات ارائه شده، ماهانه بیش از 1.22 میلیارد کاربر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند. همانطور که می‌دانید، مجموعه بزرگی از کاربران با هر رده سنی و تنوع شخصیتی، در اینستاگرام حضور دارند. هر یک از این کاربران ممکن است به صورت تصادفی محتوای شما را مشاهده کنند و به همین خاطر فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد شما وجود داشته باشد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در اولین هفته سازندگان این شرکت در ژوئن 2021 گفت:

هدف ما این است که بهترین پلتفرم برای سازندگانی مانند شما باشیم که بتوانند زندگی خود را تامین کنند.

چقدر می توانید در اینستاگرام درآمد کسب کنید؟

گفتن یک رقم مشخص، در پاسخ به این سوال کمی دشوار است؛ زیرا که اغلب برندها اطلاعات مربوط به درآمد حاصل از اینستاگرام را فاش نمی‌‌کنند. علاوه بر این، محاسبه درآمد از اینستاگرام پیچیده است.

اگر آهنگی که خوانده‌اید را به صورت یک پست در اینستاگرام منتشر کنید، پست شما در فضای مجازی پخش شده و مشهور می‌شوید. بنابراین هزاران نفر برای حضور در کنسرت شما، بلیط می خرند. به نظر شما این کار کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می‌شود؟ اگر ویدیوهای آشپزی را پست کنید، سپس به وبلاگ دستور پخت خود لینک دهید و تبلیغاتی را در وبلاگ خود میزبانی کنید که برای شما درآمد ایجاد می کند؛ چطور؟

عجیب به نظر می‌رسد، اما این راهی است که بیشتر افراد موفق در اینستاگرام، آن را طی می‌کنند. بنابراین می‌توان گفت که، میزان درآمدی که می‌توانید از اینستاگرام به دست آورید به اعتبار، تعداد فالوور، تعامل، استراتژی، فعالیت و کمی شانس شما بستگی دارد. در ادامه میزان درآمد برخی از افراد مشهور در اینستاگرام را می‌بینید:

بیزینس اینسایدر اعلام کرده است که یک اینفلوئنسر اینستاگرام با هزار تا 10 هزار فالوور، می‌تواند در هر پست، مبلغ میانگین 901 دلار را کسب کند. برای مثال، کایلی جنر، اینفلوئنسر و مدل معروف اینستاگرامی، به ازای هر پست تبلیغاتی یا حمایتی خود، حدودا 983 هزار دلار دریافت می‌کند. همچنین کریستیانو رونالدو، فوتبالیست معروف، نیز برای تبلیغات در پیج اینستاگرام خود چیزی نزدیک به 1.6 میلیارد دلار، از برندها دریافت می‌کند.

میکرو اینفلوئنسرها (1K-10K فالوور) به طور متوسط ​​1420 دلار در ماه درآمد دارند و مگا اینفلوئنسرها (بیش از یک میلیون دنبال کننده) حدود 15356 دلار در ماه، درآمد دارند. اما چگونه می‌توان به این میزان از درآمد از اینستاگرام رسید؟ برای کسب درآمد، به چند فالوور نیاز داریم؟

برای درآمد میلیاردی از اینستاگرام به فالوور نیاز دارید!

در بیشتر موارد، کسب درآمد از اینستاگرام به تعداد فالوورهای شما بستگی دارد. به عنوان مثال، برای شروع کسب درآمد از طریق افیلیت مارکتینگ یا اینفلوئنسری، تعداد فالوورهای شما اهمیت زیادی دارد. دومین عامل مهم که تاثیر زیادی بر کسب درآمد شما ازاینستاگرام می‌گذارد، میزان تعامل شما با فالوورهایتان است.

برای مثال داشتن 1m فالوور قدیمی و غیر‌فعال تاثیری آنچنانی در میزان بازدهی پیج شما نخواهد داشت هر چند که تعدادشان زیاد است، چون شما قادر به برقراری تعامل و ارتباط یا فروش محصول و خدمات به آنها نخواهی بود، اما اگر شما فالوور های فعالی داشته باشید با وجود تعداد کمشان و بتوانید میزان تعامل خود را بالا ببرید در نهایت منجر به فروش محصولات و خدمات شما و افزایش میزان بازدهی پیجتان خواهد شد.

در ادامه چند روش کاربردی برای کسب درآمد میلیاردی از اینستاگرام به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی کسب و کارهای اینستاگرامی با درآمد میلیاردی

شما برای درآمد میلیاردی از اینستاگرام راه‌های زیادی دارید، اما اگر بخواهید کسب درآمد از این کار را به عنوان به شغل بلند مدت با درآمد بالا در نظر بگیرید موارد ذکر شده در زیر بهترین گزینه‌های شما خواهد بود.

1. بلاگری

یکی از شغل‌هایی که می‌توان از طریق آن به درآمد میلیاردی رسید بلاگری است؛ می‌توانید مثال های بارز این شغل را در اینستاگرام ببینید، بلاگرهایی که ماهانه میلیاردها درآمد دارند، شما هم می‌توانید یکی از آنها باشید فقط به کمی حوصله و انرژی نیاز دارید.

بلاگری در واقع شغل جذابیست و کاری که در اصل یک بلاگر انجام می‌دهد رفتن جلوی دوربین و ایجاد رابطه مستقیم با کاربران و مخاطبان است. یک بلاگر باید ارتباط صمیمانه با کاربران و مخاطبان داشته باشد و با انتقال انرژی مثبت تاثیر خوبی روی آنها بگذارد، با این کار آنها هم احساس راحتی می‌کنند و اعتمادشان نسبت برند یا شرکت شما بیشتر می‌شود.

کارهایی که یک بلاگر انجام می‌دهد اغلب در قالب استوری ارائه می‌شود، تبلیغات برندها و شرکت‌ها، فروش محصولات، ارائه خدمات و مشاوره برای مخاطبان جزو کارهای مهم یک بلاگر محسوب می‌شوند.

هر بلاگر یک برند شخصی و چهره‌ای شناخته شده است و قدرت خود را از محبوبیت خود می‌گیرد. نمونه‌های زیادی از بلاگرها در ایران و خارج از کشور هستند که از اینستاگرام درآمد میلیاردی کسب می‌کنند. بلاگری زحمت زیادی دارد اما اگر بتوانید در آن موفق شوید، ارزش تمام سختی‌هایی که کشیده اید را خواهد داشت.

2. فروش کالا و خدمات

اگر کالا یا خدمات خاصی را برای فروش ارائه می‌دهید می‌توانید این کار را از طریق اینستاگرام انجام دهید و به درآمد میلیاردی برسید؛ اینستاگرام بهترین مکان و فروشگاه برای فروش کالاهایتان است.

اگر کالایی تولید می‌کنید یا خدماتی ارائه می‌دهید که مختص شماست احتمال فروش شما بسیار بالا خواهد بود. راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی کار ساده‌ایست، اما جذب مشتری کار ساده‌ای نیست و این کار نیازمند زمان، انرژی و تمرکز می‌باشد.

با کمی تبلیغات در کنار تولید محتوای مناسب و با کیفیت به سادگی می‌توانید کاربران خود را تبدیل به مشتری کنید و میزان فروش خود را روز به روز افزایش دهید.

مزیت کسب و کار در اینستاگرام این است که مشتری خودش به دنبال شما خواهد آمد، کافیست شرایط را درست حاضر کرده باشید. قدرت کسب و کارهای فروش نیاز به توضیح ندارد. یک پیج خوب با جنس جور می‌تواند به سادگی صاحبش را به درآمد میلیاردی از اینستاگرام برساند. لازم به توضیح نیست که پایه ریزی برای صادرات یا کسب درآمد دلاری از فروش کالا در اینستاگرام ساده تر از سایر پلتفرم هاست.

3. ادمین پیج

اغلب مدیران شرکت‌ها و یا برند‌های بزرگ و معروف زمان کافی برای مدیرت پیج اینستاگرام شرکت را ندارند. آنها افرادی را برای رسیدگی و مدیریت به عنوان ادمین پیج استخدام می‌کنند. طراحی و انتشار پست و استوری در زمان مناسب، رسیدگی به دایرکت‌های پیج، لایک و کامنت گذاری، و انجام کارهای لازم در جهت جذب مشتری و افزایش فالوور از جمله کارهای به ادمین پیج است.

این کار به دقت و تمرکز بالایی نیاز دارد چون در واقع شما مسئول پیج مربوطه هستید، اگر چنان چه مشکلی در رابطه با پیج پیش بیاید شمایید که باید پاسخگو باشید. همچنین یک ادمین حرفه‌ای باید کار با نرم افزارهای طراحی عکس و ویدیو را بلد باشد، تا بتواند محتوای جذاب و با کیفیتی را به کاربران پیج ارائه دهد.

ادمینی یک کار بسیار تاثیرگذار است و شکی در آن نیست. اما اگر به این کار علاقه دارید و می‌خواهید با انجام دادن آن به درآمد میلیاردی از اینستاگرام برسید، باید استراتژی درستی برای خود انتخاب کنید.

کار کردن برای دیگران معمولا راه خوبی برای پولدار شدن نیست و افراد کمی از این روش پیشرفت خوبی را تجربه می‌کنند. ادمین‌های اینستاگرام بهترین پتانسیل را برای شروع کسب و کار خود دارند و می‌توانند شبکه‌های تبلیغاتی، سیستم‌های خرید و فروش و البته، رشد دادن پیج دیگران به صورت پروژه‌ای را داشته باشند.

یکی از ابزارهای کاربردی ادمین‌ها در اداره کردن چند پیج ربات است. قابلیت‌های این ابزارها بسیار متفاوت از هم هستند و می‌توانند جوابگوی نیازهای مختلفی باشند. ما در مقاله بهترین ربات اینستاگرام این موارد را با هم مقایسه کرده ایم تا بتوانید با خیالی راحت از این ابزارهای تخصصی استفاده کنید.

ادمین‌ها در سطوح بالاتر مسئول چیدن استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی هستند و یک مهره‌ی تاثیرگذار و قدرتمند در هر سازمانی محسوب می‌شوند. آن‌ها توانایی برگزاری دوره‌های کاربردی و برندینگ شخصی دارند و می‌توانند با کمی تلاش به درآمد میلیاردی از اینستاگرام برسند.

4. همکاری در فروش (افیلیت مارکتینگ)

همکاری در فروش یا همان افیلیت مارکتینگ یکی از راه های کم دردسر کسب درآمد از اینستاگرام است. افیلیت مارکتیگ یعنی شما با فروش محصولات یک فرد یا یک برند در سود آنها شریک می‌شوید و مبلغی به عنوان پورسانت به شما تعلق خواهد گرفت.

از مزیت های افیلیت مارکتینگ می‌توان به این اشاره کرد که شما نیاز به پشتیبانی یا ارائه خدمات پس از فروش ندارید و فقط یک فروشنده هستید. تنها کافیست با تولید محتوای جذاب و با کیفیت باعث جذب مشتری شوید و محصولاتی را که برای همکاری در فروش انتخاب کرده‌اید را به فروش برسانید.

به جرئت می‌توان ادعا کرد که یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن درآمد میلیاردی از اینستاگرام، همکاری در فروش است. ترکیب محبوبیت شبکه‌های اجتماعی با پتانسیل درآمدزایی فروش؛ آن هم بدون نگرانی در مورد پشتیبانی محصول. تنها کمی تلاش لازم تا درآمدهای رویایی خود را به چشم ببینید.

نکاتی برای موفقیت در اینستاگرام

1- یک موضوع تخصصی انتخاب کنید:

یک موضوع تخصصی را انتخاب کنید و و تمام تمرکزتان را روی آن بگذارید. وقتی از همان ابتدا یک مخاطب و هدف مشخص داشته باشید، به دست آوردن فالوور و افزایش بازدهی کسب و کارتان آسان تر خواهد بود.

2- به طور منظم با دیگر کاربران در تعامل باشید:

اغلب با لایک کردن، کامنت گذاشتن، ارسال پیام و به اشتراک گذاری محتوای دیگران، شبکه سازی خود را گسترش دهید. صرفاً گرفتن یک عکس زیبا و زدن “انتشار” کارساز نخواهد بود. شما باید کاربران را جذب محتوای خود کنید و برای این کار ابتدا باید با آنها تعامل داشته باشید.

3- افزودن برچسب:

از هشتگ‌ها، لوکیشن و برچسب برندهای مختلف در پست های خود استفاده کنید. این به شدت به شما کمک می کند که توسط فالوورهای جدید کشف شوید و حتی ممکن است با برندهای جدید ارتباط برقرار کنید.

4- از از دیگر شبکه‌های اجتماعی هم استفاده کنید:

در شبکه‌های دیگر مانند YouTube و TikTok هم فعال باشید، و حساب های خود را به صورت متقابل تبلیغ کنید. این به شما کمک می‌کند تا کاربران بیشتری جذب کسب و کارتان شوند و بازدهی بهتری دریافت کنید.

سخن پایانی

موارد ذکر شده فقط بخشی از راه های کسب درآمد از اینستاگرام هستند، این پلتفرم پر مخاطب جهان گسترده‌ای را درون خود جا داده و کاربران می‌توانند از طریق راه های گوناگون کسب درآمد کنند، شما هم می‌توانید جزو کسانی باشید که از طریق حرفه خود و چیزی که به آن علاقه دارید درآمد داشته باشید کافیست فقط کمی خلاقیت و صبر به خرج دهید. به نظر شما کدام یک از این روش‌ها برای رسیدن به درآمد میلیاردی از اینستاگرام آسان‌تر و کاربردی‌تر است؟

5/5 - (2 امتیاز)