دی اکتیو کردن پیج چیست؟ دی اکتیو اینستاگرام چطور انجام می‌شود یا رفع دی اکتیو اینستاگرام با چه روش‌هایی ممکن است؟ شاید شما هم مانند بسیاری دیگر این اصطلاحات را شنیده‌اید و برایتان سوال شده که معنی دی اکتیو در اینستا چیست؟

یکی از اصطلاحات مربوط به اینستا، دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام است. ممکن است این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چیست؟ و چه زمانی باید اکانتمان را دی اکتیو کنیم؟
گاهی اوقات به دلایل مختلف پیش می آید که ما تصمیم می‌گیریم برای مدتی از اینستاگرام دل کنده و با آن خداحافظی کنیم برای این کار log out کردن آسان‌ترین راه است. اما زمان هایی می‌رسد که ما تصمیم به خروج از اینستاگرام به طور موقت می‌گیریم و از طرفی نمی‌خواهیم در این مدت سایر کاربران به اکانتمان دسترسی داشته باشند.

ممکن است این فکر به ذهنتان برسد که باید اکانتمان را حذف کنیم. اما راه بهتری هم هست. دی اکتیو کردن اکانت در چنین شرایطی بهترین راه است. چرا؟! پایین تر توضیح داده‌ایم.

تفاوت دی اکتیو کردن و حذف کردن اکانت اینستاگرام

همان طور که در بالا اشاره کردیم ما قصد داریم اکانت اینستاگراممان را به طور موقت حذف کنیم. اگر بخواهیم از قابلیت حذف اکانت استفاده کنیم، اکانتمان به همراه تمامی اطلاعات و فعالیت‌هایمان برای همیشه حذف شده و دیگر قابلیت بازگردانی نخواهد داشت. اما اگر از قابلیت دی اکتیو کردن اکانت استفاده کنیم، اکانتمان به صورت موقت غیر فعال شده و اطلاعات و فعالیت‌های ما بایگانی می‌شوند.

در مدت غیر فعال بودن اکانت ما، هیچ کاربری به پیج و اکانتمان دسترسی نخواهد داشت. همچنین تمامی اطلاعات بایگانی شده بعد از فعال سازی دوباره اکانت به پیج بازگردانده می‌شود. و ما میتوانیم مثل گذشته به فعالیتمان در پیج ادامه دهیم.

اگر بخواهیم به طور خلاصه تفاوت دی اکتیو کردن و حذف اکانت اینستاگرام را بگوییم، این است که افرادی که می‌خواهند به طور موقت از اینستاگرام خارج شوند و در طول این مدت اطلاعات اکانتشان از دید کاربران پنهان مانده و پس از بازگشت دوباره به اینستاگرام، اطلاعاتشان بازگردانی شود، باید اکانتشان را دی اکتیو کنند.
و افرادی که می‌خواهند برای همیشه با اینستاگرام حداحافظی کنند و تمامی اطلاعات و فعالیت‌های پیجشان از بین برود، باید از قابلیت حذف اکانت اینستاگرام استفاده کنند. اگر شما قصد دارید اکانتتان را حذف کنید، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی با گوشی

دی اکتیو کردن پیج چه مراحلی دارد؟

اگر قصد دارید اکانت اینستاگرامتان را دی اکتیو کنید باید به روش زیر عمل کنید:
1. ابتدا از لینک زیر وارد سایت اینستاگرام شوید.

2. نام کاربری یا ایمیل یا شماره موبایل متعلق به اکانتتان به همراه رمز ورودش را وارد کرده و log in کنید.

ورود به اکانت در سایت اینستاگرام

نکته: اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید بر روی forgot password کلیک کنید تا اینستاگرام به شماره یا ایمیلی که با آن اکانتتان را باز کرده‌اید، پیامی حاوی لینک reset password بفرستد. شما از این طریق میتوانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

3. وارد پیج تان شده و بر روی Edit Profile کلیک کنید.

ورود به پروفایل برای دی اکتیو اینستاگرام

4. حال بر روی Temporarily disable my account که در پایین صفحه با رنگ آبی مشخص است، کلیک کنید.

تایید برای دی اکتیو اکانت اینستا

5. در این بخش در کادر اول باید دلیل غیر فعال کردن اکانتتان را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که just need a break یا something else را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه بعد از گذشت چند ساعت می‌توانید دوباره وارد اکانتتان شوید. ترجمه همه گزینه ها، در پایین عکس آورده شده است.

دلیل دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

ترجمه گزینه‌ها

 • Created a second account: یک اکانت دوم ایجاد کردم.
 • Concerned about my data: درباره داده هایم نگران هستم.
 • Too busy / Too distracting: خیلی سرم شلوغه / خیلی حواسم رو پرت می‌کنه.
 • Want to remove something: می‌خواهم بعضی چیزها را حذف کنم.
 • Privacy concerned: نگرانی های حریم خصوصی.
 • Too many ads: تبلیغات بسیار زیاد است.
 • Just need a break: فقط به استراحت نیاز دارم.
 • Can’t find people to follow: نمی‌توانم کسی را برای فالو کردن پیدا کنم.
 • Trouble getting started: برای شروع کردن مشکل دارم.
 • Something else: دلایل دیگر

6. در کادر دوم رمز عبورتان را وارد کرده و بر روی Temporarily disable my account کلیک کنید.

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

7. سپس بر روی Yes کلیک کنید تا اکانتتان غیر فعال شود.

پیام تایید

شما با موفقیت اکانت خود را دی اکتیو کردید. 👌

نحوه رفع دی اکتیو اینستاگرام

چطور اکانت دی اکتیو شده‌ام را دوباره فعال کنم؟

اگر در گذشته اکانت اینستاگرامتان را غیر فعال کرده‌اید و اکنون می‌خواهید آن را فعال کنید، باید به روش زیر عمل کنید:

 1. نرم افزار اینستاگرام را دانلود کرده و نصب کنید و یا وارد سایت اینستاگرام شوید.
 2. نام کاربری یا ایمیل یا شماره موبایل اکانت غیر فعال شده تان را به همراه رمز عبور وارد کنید.
 3. بر روی log in کلیک کنید.
 4. اکانت شما از حالت دی اکتیو بودن خارج شده و اکنون فعال است.

نکاتی که باید درمورد دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام بدانیم

 1. شما تنها هفته ای یک بار می‌توانید اکانت خود را دی اکتیو یا فعال کنید.
 2. اگر تعداد دی اکتیو های اکانتتان زیاد باشد این مدت ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد.
 3. بعد از غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام، بعد از گذشت چند ساعت یا چند روز شما قادر به فعال سازی دوباره اکانتتان خواهید بود.
 4. ممکن است در طول زمان غیر فعال بودن اکانتتان تعدادی از فالوورهایتان کم شوند.
 5. بعد از غیر فعال کردن اکانتتان تا زمان فعالسازی دوباره، پیج شما به طور کامل محو شده و هیچ کاربری نمی‌تواند به اکانت و عکس های شما دسترسی داشته باشد.
 6. هنگام غیر فعال کردن اکانتتان، نام کاربری شما برای سایر کاربران تا چند ساعت Instagrammer نمایش داده شده و بعد از چند ساعت نام کاربریتان تا زمان فعال سازی دوباره حتی از بخش کامنت‌ها و لایک‌ها حذف خواهد شد.

سوالات مربوط به دی اکتیو کردن اینستاگرام

1. من چند تا اکانت با یک شماره دارم موقع دی اکتیو کردن یکی از اکانت‌ها بقیه اونها هم غیر فعال میشن؟

اگر در زمان دی اکتیو کردن به جای شماره با نام کاربری و رمز عبور یکی از پیج هایتان وارد سایت اینستاگرام شوید، بقیه اکانت‌ها دی اکتیو نمی‌شوند.

2. من سالها پیش اکانتم را غیر فعال کردم و الآن رمز عبورم رو فراموش کردم. چطوری اکانتم رو فعال کنم؟

در بخش log in اینستاگرام بر روی forgot password کلیک کنید تا اینستاگرام پیامی حاوی لینک reset password به ایمیل یا شماره موبایلتان ارسال کند. شما از این طریق می‌توانید رمزتان را تغییر دهید.

3. من اکانتم رو قبلا دی اکتیو کرده بودم. دیروز فعالش کردم اما الآن که میخوام دوباره دی اکتیوش کنم نمیشه. دلیلش چیه؟

همان طور که در بالا گفتیم شما هر هفته تنها یک بار می‌توانید اکانتتان را دی اکتیو یا فعال کنید. بنابراین باید یک هفته بعد از زمان فعال کردن اکانتتان، اقدام به غیر فعال کردن دوباره آن بکنید.

4. اکتیو کردن پیج اینستاگرام چقدر زمان میبره؟

اگر شما گزینه Just need a break را به عنوان علت دی اکتیو کردن پیج انتخاب کرده باشید، اکتیو کردن اکانت اینستاگرام شما، بعد از چند ساعت قابل انجام خواهد بود. بقیه گزینه‌ها می‌توانند به 24 تا 48 ساعت زمان برای خارج شدن از دی اکتیو نیاز داشته باشند.

5. معنی کلمه دی اکتیو چیست؟

دی اکتیو کردن پیج به معنای غیر فعال کردن آن است. در این حالت اکانت شما از دسترس بقیه خارج می‌شود و در سرچ نمایش داده نمی‌شود. اما محتویات اکانت شما دست نخورده باقی می‌ماند.

جمع بندی

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام می‌تواند یک ترفند خوب برای جدایی کوتاه مدت از محیط اینستاگرام است. البته اینستاگرام ترفندهای دیگری هم دارد که می‌تواند به روش‌های دیگری باعث راحتی ما شود. برای دیدن یک نمونه از این قابلیت‌ها می‌تواند آموزش قفل کردن صفحه اینستاگرام فارسی را مشاهده کنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در قسمت نظرات سایت مطرح کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل، آن را با ما در میان بگذارید تا همکاران ما، شما را راهنمایی کنند. از این که تا پایان همراه ما بودید از شما متشکریم!

5/5 - (1 امتیاز)