پنهان شدن وضعیت فعالیت در اینستاگرام یکی از مهم ترین کارها برای کاربرهاست. شاید زمانی باشد که نخواهید کسی بفهمد شما چه زمانی در اینستاگرام فعال بوده اید و چه کارهایی کرده اید؟ در این زمان ها می توایند با استفاده از قابلیت زیر این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید. اینستاگرام قسمتی با عنوان activity status در بخش تنظیمات خود قرار داده که با فعال کردن آن هیچ اعلانی مبنی بر آنلاینی شما به دیگران نمایش گذاشته نخواهد شد برای فعال کردن این ویژگی مراحل زیر را انجام دهید.

چگونه فعالیت خود را در اینستاگرام مخفی کنیم؟

وارد اکانت خود از طریق برنامه اینستاگرام شوید. به صفحه پروفایل اکانت خودتان بروید.

سپس آیکون سه خط در گوشه بالای صفحه را لمس کنید.

و بعد از باز شدن یک نیم صفحه آیکون چرخ دنده با نوشته setting در پایین صفحه را انتخاب کنید تا وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام شوید.

پنهان شدن وضعیت فعالیت در اینستاگرام (settings)

در صفحه تنظیمات اینستاگرام بخش privacy را انتخاب کنید.

پنهان شدن وضعیت فعالیت در اینستاگرام (privacy)

گزینه activity status را انتخاب کنید.

پنهان شدن وضعیت فعالیت در اینستاگرام (activity status)

سپس در صفحه باز شده کلید show activity status را خاموش کنید تا دیگران از زمان فعال بودن شما در اینستاگرام با خبر نشوند.

پنهان شدن وضعیت فعالیت در اینستاگرام (show activity status)

تا به این مرحله شما به خوبی توانسته اید که حالت حضور خود را در اینستاگرام از دید دیگران مخفی کنید.

Allow accounts you follow and anyone you message to see when you were last active on instagram apps. when this is turned off, you won’t be able to see the activity status of other accounts

به حساب هایی که دنبال می کنید و به هرکسی که پیام می دهید اجازه دهید تا آخرین باری که در برنامه های اینستاگرام فعال بودید، ببیند. با خاموش کردن این، دیگر نمی توانید وضعیت فعالیت حساب های دیگران را ببینید.

چگونه فعالیت خود را در اینستاگرام به صورت موقت متوقف کنیم؟

هر کاربری می تواند علاوه بر مخفی کردن، فعالیت خود را نیز برای مدتی طولانی یا کوتاه متوقف نماید. در علم اینستاگرای به توقف فعالیت برای مدتی کوتاه دی اکتیو گفته می شود. اگر مایل بودید که چند روزی با اینستاگرام خداحافظی کنید و دیگران نیز از وجود شما بی خبر باشند، بهتر است که حساب خود را دی اکتیو کنید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

زمانی که حسابی را دی اکتیو می کنید، هیچ اطلاعاتی از حساب شما حذف نمی شود. بلکه تنها این اطلاعات به صورت ارشیوی در همان حساب با قی می مانند و زمانی که دوباره وارد حساب خود می شوید، اکانتتان بدون هیچ تغییری به شما نمایش داده خواهد شد. فقط دقت داشته باشید زمانی که حسابتان را فعال می کنید، یک پیغام برای فالوورهایتان ارسال می شود که در آن پیغام گفته شده است که شما دوباره به اینستاگرام برگشته اید.

جمع بندی

در مقاله پنهان شدن وضعیت فعالیت در اینستاگرام به صورت کامل و گام به گام مراحل آن را توضیح داده ایم تا هر فردی که می خواهد بتواند در همان ابتدا آن را مدیریت کند.