بلاک شدن در اینستاگرام یکی از معضلاتی است که تقریبا تمام کاربران اینستاگرام از آن رنج میبرند، در حالتی که توسط اینستاگرام بلاک شوید با این پیغام Action Blocked از طرف آن روبرو خواهید شد و دیگر امکان انجام کارهایی مانند لایک، فالوو، و کامنت گذاشتن را نخواهید داشت. اما باید توجه کنید که بلاک شدن توسط اینستاگرام فقط مخصوص انجام فعالیتهای اینستاگرامی است و با مفهوم تعلیق کامل اکانت (Instagram suspension) متفاوت است.

ولی بحث اصلی ما در این مطلب یافتن پاسخ به این سوالات است:

  • دلایلی که بر مبنای آنها اینستاگرام اقدام به بلاک کردن ما می کند چیست؟
  • و اینکه چگونه می توانیم از حالت بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

در این مقاله سعی کردیم بصورت کامل به این دو سوال پاسخ دهیم.

چرا اینستاگرام ما را بلاک می کند؟

اینستاگرام در موارد زیادی سخت گیرانه عمل می کند. اکثریت این مواردی که شامل اعمال سخت گیرانه اینستاگرام می شوند مربوط به مواردی هستند که اینستاگرام به این احساس برسد که فعالیتهای شما اسپم محسوب می شوند مثل مواقعی که مشغول تولید اطلاعات هرز و مضر هستید یا برای کاربران دیگر ایجاد مزاحمت کرده اید و یا حتی در حال ساختن اکانت های فیک و جعلی هستید.

به محض اینکه اینستاگرام متوجه کوچکترین نشانه ای از اسپم در فعالیتهای شما شود اکانتتان را بلاک خواهد نمود. به این ترتیب با بلاک شدن شما امکان دسترسی به فعالیتهایی مانند کامنت گذاری، لایک کردن و فالو کردن افراد دیگر وجود نخواهد داشت.

بنابراین برای پیشگیری از بلاک شدن توسط اینستاگرام بهتر است از فعالیتهای خارج از قوانین اینستاگرام اقدام به جذب فالوورهای بیشتر نکنید و از ارسال پیام هایی که امکان ایجاد مزاحمت برای دیگران را فراهم می کند خودداری نمایید.

سیستم بلاک اینستاگرام به صورت اتوماتیک عمل می کند و با تشخیص افراد خاطی به شکل خودکار آنها را بلاک می نماید. بنابراین با توجه به نحوه بلاک اینستاگرام گاها اتفاق می افتد که یک اشتباه و خطای کوچک و غیرعمد، منتهی به مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما بشود.

قسمت بدتر این سناریو زمانی است که هیچ علامتی برای پی بردن به دلیل این موضوع که چرا اینستاگرام اکانت شما را بلاک کرده است وجود ندارد. در این مورد حتی اینستاگرام هیچ هشدار یا پیغامی مبنی بر مسدود شدن اکانتتان برای شما ارسال نخواهد کرد و دلیلش را هم نخواهد گفت.

بنابراین همانگونه که متوجه شدید، تنها یک حرکت اشتباه برای بلاک شدن شما از سوی اینستاگرام کافی است و هیچ دلیلی هم به شما ارائه نمی شود. در ادامه بحث با همراه باشید تا دلایل مختلف بلاک شدن در اینستاگرام را بررسی کنیم.

بررسی دلایل مختلف بلاک شدن در اینستاگرام

در گام نخست به دلایلی خواهیم پرداخت که امکان دارد اینستاگرام بر مبنای آنها اکانت شما را مسدود کرده باشد. شما با خواندن مطالب زیر به سادگی خواهید توانست جلوی مسدود شدن اکانت خود را بگیرید. اگر در حال حاضر اکانت اینستاگرام شما مسدود می باشد می توانید دلیل آن را از لیستی که به این منظور تهیه شده پیدا کرده و نسبت به رفع بلاک اکانت خود اقدام نمایید.

1. در پیج اینستاگرام خود پست داشته باشید

امکان دارد که شما به تازگی اقدام به ایجاد اکانت اینستاگرام کرده باشید و در حال حاضر امکان لایک و کامنت گذاری نداشته باشید. علت این امر می تواند این باشد که احتمالا اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات فرض کرده، زیرا هیچ گونه پستی در پیج خود به اشتراک نگذاشته اید. بنابراین همواره موقع باز کردن حساب، اطمینان یابید که حداقل تعدادی تصاویر متفاوت در پروفایل خود قرار داده اید. برای شروع کار حدود 10 پست مختلف می تواند معقولانه باشد. فقط دقت داشته باشید که تمامی این پست ها را به یکباره در پیج خود قرار ندهید و به مروز پست ها را منتشر نمایید.

مقاله پیشنهادی: آموزش پست گذاشتن در اینستاگرام به صورت جامع

2. اطلاعات حساب خود را تکمیل نمایید

در صورتی که پروفایل اینستاگرام خود را تکمیل نکرده اید، برای مثال پروفایل شما هنوز دارای تصویر اصلی و بیوگرافی کوتاهی نیست، بنابراین به احتمال قوی اینستاگرام به علت وجود نقص در حساب، اکانت شما را به عنوان یک ربات یعنی کاربر فیک یا غیر واقعی شناخته است و تصمیم به بلاک کردن اکانت شما گرفته است. پس در این صورت بهترین راه برای خارج کردن اکانت خود از حالت بلاک، تکمیل کردن سریع اطلاعات پروفایلتان است.

3. پرهیز از گذاشتن پست های بی رویه

آیا به صورت پی در پی و مداوم پست منتشر می کنید؟ این می تواند دلیلی برای بلاک شدن شما توسط اینستاگرام باشد. اکانت هایی که بیش از اندازه و به صورت بی رویه پست منتشر می کنند ممکن است اینستاگرام آنها را به عنوان اسپمر شناخته و اکانتشان را مسدود نماید. انتشار پست و گذاشتن تصاویر به صورت منظم یک راه حل ساده برای خروج از این وضعیت است. پست منتشر کنید و عکس در اینستاگرام به اشتراک بگذارید ولی زیاده روی نکیند.

4. لایک بیش از معمول نیز باعث بلاک شدن می شود

در صورتی که بیش از حد معمول اقدام به لایک پست های منتشر شده از دیگران بکنید به طور قطع اکانتتان مسدود شده و بلاک می شوید. چون منظور اکثر افراد از لایک پست های دیگران بیشتر دیده شدن است.

بر اساس قوانین حاکم بر اینستاگرام شما مجاز هستید در یک ساعت حداکثر 50 بار اقدام به لایک پست ها و ویدیوهای سایر کاربران بکنید. توصیه ما این است که برای اجتناب از بلاک شدن توسط اینستاگرام، بیش از حد مجاز لایک انجام ندهید.

5. نتیجه فالو کردن بیش از حد هم مسدودی است

یکی دیگر از مواردی که در اینستاگرام به عنوان یک فعالیت اسپم شناخته می شود فالو کردن بیش از حد معمول هست در این صورت نیز اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی می کند. پس اگر اخیرا اقدام به فالو کردن افراد زیادی کرده اید همین امر می تواند دلیل بلاک شدن پیجتان باشد.

اگر در چنین شرایطی قرار دارید برای رفع مشکل مسدودی پیج اینستاگرام خود، بهترین کار این است که بعد از این روال درستی در پیش گرفته و در یک ساعت بیش از تعداد 20 نفر را دنبال نکنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که نباید تعداد فالوهای شما بیشتر از 7500 نفر باشد.

6. تکرار بیش از حد، بلاک شدن در پی دارد

در صورتی که پست ها، ایموجی ها و کامنت های شما بیش از حد معمول تکراری باشند، زمانی که اینستاگرام متوجه این فعالیتهای تکراری شما بشود، سریعا اقدام به بلاک کردن شما می کند و به شما اجازه پست گذاشتن و کامنت گذاری را نخواهد داد. هیچ کسی به درستی از مدت ماندن در حالت بلاک اطلاعی ندارد.

البته بر اساس گفته های کاربرانی که در این باره دارای تجربیاتی هستند، اگر پیغام Action Blocked از طرف اینستاگرام برای شما ارسال شده باشد، مابین چند ساعت تا حدود چند هفته حالت مسدودیت برای شما از سوی اینستاگرام حفظ خواهد شد.

7. از منشن کردن بیش از حد مجاز کاربران دیگر خودداری کنید

منشن کردن (mention) یا به عبارتی مورد خطاب قرار دادن بیش از حد معمول دیگران از موارد دیگری است که منجر به بلاک شدن شما در اینستاگرام می گردد. منشن کردن زمانی انجام می گیرد که شما از کاراکتر @ استفاده می کنید.

پس بهترین کار این است که از منشن کردن بیش از حد دیگران در پست ها و کامنت های خود بپرهیزید. در واقع بازهم در اینجا بحث زیاده روی و تکرار بیش از حد مطرح است. بخصوص این موضوع زمانی جدی تر می شود که شما دست به منشن کردن کسانی می زنید که شامل لیست فالوورهای شما نمی شوند.

بنابراین برای حفظ بیشتر امنیت حساب کاربری خود تا حد ممکن از انجام این کار خودداری کنید. هم چنین لازم به ذکر است که این اتفاق زمانی بیشتر رخ می دهد که عکس شما جزء برنده های رقابت های اینستاگرامی باشد و شما قصد تشکر از کسانی را داشته باشید که برای شما پیام تبریک فرستاده اند.

مقاله پیشنهادی: چگونه یک کپشن (caption) خوب بنویسیم؟

8. با دقت بیشتری از ربات های لایک و فالو اینستاگرام استفاده کنید

همانگونه که احتمالا مطلعید، در اینستاگرام ربات هایی وجود دارند که کارشان لایک کردن و کامنت گذاشتن از جانب شما برای دیگران است. برای مثال ربات افزایش فالوور اینستاگرام یکی از آنهاست.

این رباتها هر چند که می توانند تاثیر بسزایی در افزایش میزان فالوورهای شما داشته باشند، اما زیاده روی کردن در استفاده از آنها احتمالا بسیار خطرآفرین خواهد بود. چون فعالیت این رباتها از جانب اینستاگرام مورد تایید نیست. (زیرا موجب کاهش درآمد اینستاگرام در تبلیغاتش می شوند.) پس باید در استفاده از این ربات ها محتاط باشید.

برای اطمینان از اینکه ربات مورد استفاده شما هیچ وقت موجبات مسدودیت شما در اینستاگرام را فراهم نخواهد آورد باید به دو نکته توجه کنید. نخست در هنگام تنظیم ربات، از افزایش بیش از حد معمول فعالیت آنها اجتناب نمایید.(به عنوان نمونه، تنظیم لایک به تعداد معقول بین 15 تا 20 لایک). ضمنا از ربات هایی که فعالیتهای آنها طبیعی و متنوع است انتخاب و استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین ربات اینستاگرام برای جذب فالوور واقعی

9. دقت کردن به قوانین اینستاگرام

نقض و نادیده گرفتن قوانین حاکم بر اپلیکیشن اینستاگرام نیز از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام است.

برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام چه کاری باید انجام دهیم؟

هنگامی که اکانت اینستاگرام شما به حالت بلاک در می آید اغلب حدود 3 ساعت، تا چهار هفته زمان می برد تا دوباره اینستاگرام حساب کاربری شما را به شکل فعال دربیاورد. اما شما چه اقداماتی می توانید برای سریع تر شدن این پروسه انجام دهید؟ شما می توانید برای این منظور طی درخواستی از اینستاگرام بخواهید تا مجددا حساب کاربری شما را مورد بررسی قرار دهد چگونگی انجام این کار را در ادامه با ذکر چند روش مختلف برای ارتباط گیری با اینستاگرام خواهیم آورد.

1. ثبت درخواست رفع بلاک هنگام مشاهده پیغام Action Blacked

همانگونه که پیش از این مطرح کردیم دریافت پیغام Action Blacked به معنی بلاک شدن حساب کاربری شما در اینستاگرام است. هنگام دریافت این پیغام، با فشار دادن گزینه Tell Us می توانید به اینستاگرام درباره اشتباه پیش آمده نوشته و توضیح دهید.

بعد از لمس دکمه Tell Us به احتمال زیاد اینستاگرام بوسیله آدرس ایمیل از شما بخواهد تا اطلاعات امنیتی را کامل نمایید و سپس از شما درخواست ارسال عکس می کند تا بدین وسیله اطمینان یابد که شما یک کاربر واقعی هستید پس از انجام این مراحل و ارسال عکس به اینستاگرام، نهایتا بعد از گذشت چند روز حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

2. ثبت درخواست رفع بلاک از طریق بخش تنظیمات

با اجرای برنامه اینستاگرام به قسمت صفحه پروفایل اینستاگرام خود رفته و وارد گزینه تنظیمات یا Options شوید (منظور همان آیکون شبیه به چرخ دنده در گوشه سمت راست – بالای صفحه). در مرحله بعد در صفحه تنظیمات پایین رفته و گزینه Report a Problem را بیابید در این جا شما قادر خواهید بود مسائل و مشکلات پیش آمده را به اینستاگرام گزارش کنید. از میان گزینه های موجود، گزینه Something isn’t Working را انتخاب نمایید. اکنون فرم مربوطه را با درخواستی مبنی بر رفع بلاک پر نموده و دکمه ارسال را بفشارید.

3. پر کردن فرم وبسایت اینستاگرام برای رفع مسدودی

روش سوم برای ارتباط گرفتن با اینستاگرام و درخواست رفع بلاک، مراجعه به سایت اصلی اینستاگرام و تکمیل کردن فرم گزارش حساب کاربری هک شده است. در این روش شما به اینستاگرام گزارش هک حساب خود را می دهید مبنی بر اینکه حساب شما هک شده و اکنون بوسیله شخص دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. اینستاگرام نیز بعد از کسب اطمینان از اینکه شما صاحب اصلی حساب هستید. پیج شما را از حالت بلاک خارج خواهد کرد.

چند روش دیگر برای خروج از حالت بلاک در اینستاگرام

  1. ویرایش کردن بیوگرافی یا bio اینستاگرام.
  2. حذف نصب اینستاگرام از روی گوشی و نصب مجدد آن. این نکته را فراموش نکنید که قبل از اقدام به پاک کردن برنامه اینستاگرام، یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کنید.
  3. روش مطمئن تر برای رفع بلاک اینستاگرام منتظر شدن و صبور بودن تا زمانی که اینستاگرام بعد از گذشت مدتی خودش اقدام به رفع مسدودی پیج شما بکند.
4.9/5 - (7 امتیاز)