حذف فالووینگ در اینستاگرام به چه درد می‌خورد؟ دلایل زیادی وجود دارد که شما مایل باشید فالوور یا فالووینگ‌های خود را پاک نمایید. قبل از هر چیز بهتر است تفاوت فالوور و فالووینگ را بدانید. فالوورها کسانی هستند که شما را دنبال می کنند و آنها میتوانند پست‌ها، استوری‌ها و لایوهای شما را مشاهده کنند. نقطه مقابل آن فالووینگ است. فالووینگ‌ها کسانی هستند که شما آنها را دنبال میکنید و به محتواهایی که منتشر میکنند، دسترسی دارید.

در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه پیج‌ها را از لیست فالووینگ‌های خود خارج نمایید.

حذف فالووینگ اینستاگرام چه دلایلی دارد؟

 • یک دلیل خیلی ساده این است که شما مطالب آن اکانت خاص را نمی‌پسندید و تصمیم دارید دیگر آن را دنبال نکنید.
 • دلیل دیگر این است که شاید شما برای افزایش تعداد فالوورتان از تکنیک فالو و فالوبک استفاده کرده‌اید و تعداد زیادی اکانت را دنبال کرده‌اید حال میخواهید بخشی از آنها را حذف نمایید.
 • شاید هم متوجه شده‌اید که برخی از این اکانتها بصورت فیک هستند و ترجیح میدهید آنها را از لیست فالووینگ‌های خود پاک نمایید.

روش‌های حذف فالووینگ در اینستاگرام

برای آنفالو کردن پیج‌ها در اینستاگرام روش‌های زیادی وجود دارد. در ادامه روش‌های مختلف این کار را آموزش می‌دهیم:

1. حذف دسته جمعی فالووینگ‌ها با اپلیکیشن اینبو

حذف فالووینگ کار پیچیده‌ای نیست و اکثر کاربران اینستاگرام با روش انجام آن آشنا هستند. اما مشکلی که برخی کاربران با آن روبرو هستند، این است که تعداد فالووینگ‌هایشان بسیار زیاد است و حذف آن‌ها به صورت دستی ممکن نیست. به همین دلیل وجود یک ابزار اتوماتیک برای حذف همه فالووینگ‌ها ضروری به نظر می‌رسد.

با استفاده از اپلیکیشن اینبو می‌توانید فقط با یک کلیک و فعالسازی قابلیت “حذف فالووینگ” شاهد حذف خودکار فالووینگ‌های پیجتان باشید. پس حتی اگر بیشتر از هزار فالووینگ دارید، کافی است اپلیکیشن اینبو را دانلود کرده و فقط با زدن یک دکمه همه آن‌ها را حذف کنید!

2. حذف فالووینگ با مراجعه به اکانت مورد نظر

اگر میخواهید از الان به بعد محتواهای منتشر شده توسط اکانت خاصی را مشاهده ننمایید کافیست

 1. به صفحه مربوط به اکانت مورد نظر بروید.
 2. در قسمت بالای صفحه بر روی علامت مثلث رو به پایین کلیک نمایید و گزینه unfollow را انتخاب نمایید.
 3. در پیامی که به شما نشان داده میشود هم تنها کافیست بر روی دکمه unfollow کلیک نمایید.
حذف فالووینگ اینستاگرام به صورت تکی

3. حذف فالووینگ اینستاگرام از طریق لیست فالووینگ

بجای اینکه وارد صفحه اکانت مورد نظر شوید و آنجا او را آنفالو کنید روش دیگری هم وجود دارد.

 1. وارد صفحه اصلی پروفایل تان شوید.
 2. بر روی following یا فالووینگ  کلیک کنید.
 3. لیست اکانت هایی که فالو میکنید و به محتواهایشان دسترسی دارید به شما نشان داده میشود.
 4. برای آنفالو نمودن هر اکانت، تنها کافیست بر روی دکمه آبی رنگ جلوی آن یا همان following کلیک کنید تا از حال آبی خارج شود.
 5. پس از آن پیامی بهش ما نشان داده میشود که آیا از آنفالو کردن این اکانت مطمئنید که شما میبایست برای تایید برروی دکمه unfollow کلیک نمایید. (البته اگر اکانت مورد نظر پابلیک باشد معمولا این سوال از شما پرسیده نمی‌‌شود اما اگر private باشد هشداری به شما داده می‌شود که در صورتیکه این اکانت را آنفالو نمایید. و منصرف شوید مجدد بایستی به اکانت مذکور درخواست دهید تا به شما اجازه فالو کردن بدهد)
 6. سپس دکمه به گزینه follow تغییر نام می‌دهد که این نشاندهنده آنفالو شدن موفقیت آمیز اکانت مورد نظر شماست.
حذف فالووینگ اینستاگرام به صورت کامل

4. پاک کردن همه فالووینگ ها در اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن followers assistant

اگر شما نیاز دارید تمامی فالووینگ های اکانت خود را به یکباره و بصورت انبوه پاک نمایید میتوانید از اپلیکیشن هایی که برای این منظور تهیه شده اند استفاده نموده و اقدام به حذف فالووینگ اینستاگرام بصورت انبوه نمایید.

 1. ابتدا اپلیکیشن مورد نظر خود را دانلود و نصب نمایید.
 2. برای شروع کار میبایست نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید ( تیم اینبو به شما پیشنهاد میدهد؛ در صورتیکه به نرم افزاری اعتماد ندارید هیچگاه نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام خود را در آن وارد ننمایید. در صورتیکه مجبور به استفاده از چنین ابزارهایی شدید، پس از استفاده از ابزار به منظور جلوگیری از سوءاستفاده و هک شدن اکانت تان، فورا اقدام به تغییر رمز عبور نمایید).
 3. حال از بالای صفحه گزینه followings را انتخاب نمایید.
 1. لیست فالووینگ های شما نشان داده میشود. شما از سه طریق در این ابزار میتوانید اقدام به حذف فالووینگ نمایید
 2. یکی یکی برروی دکمه unfollow موجود در کنار هر اکانت کلیک کنید.
 1. اکانت‌هایی که می‌خواهید پاک کنید را انتخاب نمایید و به یکباره پاک نمایید.
 2. تعداد اکانت‌هایی که میخواهید پاک کنید را در بالا وارد نمایید و خود نرم افزار بطور خودکار اینکار را برای شما انجام خواهد داد.
 1. در صورتیکه از روش‌های دو و سه که در بالا ذکر شد استفاده میکنید. برای اجرا میبایست بر روی دکمه unfollow in background کلیک نمایید.

نکته: آنفالو کردن زیاد ممکن است سبب محدود شدن اکانت شما شود بنابراین در انجام اینکار افراط نکنید و با صبر و حوصله اینکار را انجام دهید. مثلا در هر روز 100 تا را بیشتر آنفالو نکنید. برای اینکه طبیعی تر هم جلوه کند می‌توانید در همین نرم افزاری که توضیحش در بالا هم ذکر شد؛ شمان بین آنفالو کردن‌ها را هم مشخص نمایید. مثلا هر 30 ثانیه یکبار آنفالو انجام شود.

5. حذف فالووینگ در اینستاگرام بصورت انبوه از طریق اپلیکیشن cleaner pro

 1. ابتدا اپلیکیشن cleaner pro را دانلود و نصب نمایید.
  نکته: ای اپلیکیشن تنها برای گوشی های آیفون می باشد.
 2. در بار اول اجرای این اپلیکیشن، متنی به شما نشان داده میشود که خط و مشی‌ها و قوانین استفاده از اپلیکیشن را برای شما شرح داده است. برای رفتن به بخش بعد میبایست گزینه I Agree را انتخاب نمایید.
 3. حال شبیه اپلیکیشن قبلی از شما می‌خواهد که نام کاربری و رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را وارد نمایید.
 4. در این اپلیکیشن هم برای پاک کردن فالووینگ ها از قسمت پایین برروی following کلیک کنید.
 5. لیست تمامی فالووینگ‌های شما نشان داده می‌شود. حال اکانت‌هایی را که میخواهید آنفالو نمایید را انتخاب کنید. برای انتخاب لازم است برروی عکس پروفایل مورد نظر بزنید تا برنگ قرمز درآید.
 6. درصورتیکه میخواهید بصورت انبوه پاک کنید و نیاز به انتخاب هم نباشد بر روی گزینه quick select کلیک نمایید.
 1. در منوی نمایش داده شده برروی select all کلیک کنید. حال تمامی فالووینگ‌ها انتخاب شدند و شما میتوانید بصورت یکجا اقدام به آنفالو کردن آنها کنید.
 1. حال میتوانید بر دکمه unfollow موجود در بالای اپلیکیشن بزنید.
 1. به شما یک تاییدیه برای حذف یکجای فالووینگ‌ها نشان می‌دهد.کافیست برروی OK کلیک نمایید.
 2. یک مدت زمان طول خواهد کشید تا عملیات آنفالو کردن انجام شود.
 3. پس از آن پیامی به شما نشان داده خواهد شد که گزارشی از فعالیت را به اطلاع شما می‌رساند. مثلا تعداد کل، تعداد اکانت‌های که باموفقیت آنفالو شدند و تعداد اکانت‌هایی که به هردلیلی اپلیکیشن نتوانسته آنها را آنفالو نماید.

نکات مهم

باز هم مجدد یادآور میشویم که به محدودیت‌های اینستاگرام در تعداد آنفالو کردن توجه داشته باشید . این اپلیکیشن بعلت محدودیت‌های اینستاگرام و برای اینکه اکانت شما مسدود و یا ACTION BLOCK نشود . در هر روز تنها 200 تا از اکانت‌های فالووینگ شما را آنفالو می‌کند.

نتیجه گیری

همانطور که اشاره شد هم از طریق خود اینستاگرام و هم با استفاده از اپلیکیشن های جانبی می‌توان جهت حذف فالووینگ اقدام کرد. در خود اینستاگرام دو راه برای آنفالو کردن وجود دارد که کاملا مراحل آن شرح داده شده است.

4.3/5 - (15 امتیاز)