معنی استیکر های استوری اینستاگرام چیست؟ بطور کلی استیکرهای استوری اینستا به دو دسته قسیم می‌شوند. استیکرهای تعاملی و استیکرهای تزئینی!

استیکرهای تعاملی معمولا برای برقراری تعامل بین مخاطبان و فردی است که استوری می‌گذارد اما استیکرهای تزئینی بیشتر برای زیبایی بیشتر استوری به کار می‌روند یا حاوی پیامی مربوط به یک رویداد تقویمی هستند.

استیکرهای تزئینی که در ادامه بیشتر در موردشان صحبت می‌کنیم، بصورت دوره‌ای تغییر می‌کنند. بعنوان مثال ممکن است استیکر تزئینی فصل پاییز مرتبط با این فصل باشد و پس از گذشتن فصل پاییز استیکرهای مربوط به آن نیز تعویض شوند.

خب همانطور که مشخص است ما در این مقاله قصد داریم در زمینه‌ی استیکرهای استوری و کاربرد و معانی هرکدام آنها صحبت کنیم. در صورتی که استیکرهای بخش استوری برای شما هم جالب است، در این مقاله همراه ما باشید.

استیکرهای تعاملی استوری اینستاگرام

استیکرهای تعاملی استوری به طور کلی در چند مورد زیر خلاصه می‌شوند:g

  • Mention
  • Questione Box
  • music
  • Emoji Slider
  • Poll
  • Quiz
  • link
  • Countdown
  • Add Yours

Mention

استیکر منشن در اینستاگرام

استیکر منشن که احتمالا آن را در استوری‌ها زیاد دیده‌اید، برای زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید پیج فرد دیگری را در استوری خود تگ کنید. برای استفاده از استیکر منشن کافیست علامت @ را نوشته و بلافاصله نام کاربری پیج مورد نظر را بنویسید.

هنگام استفاده از این استیکر، برای فردی که در استوری شما تگ شده است یک نسخه از استوری شما ارسال می‎‌شود و او می‌تواند از این طریق متوجه شود که شما او را در استوریتان تگ کرده‌اید.

Question Box

استیکر سوال پرسیدن

استیکر Question Box که به استیکر Ask me question معروف است، یکی از بهترین و پر طرفدارترین استیکرهای تعاملی است که کاربران از ابتدای آمدن، از آن استقبال کردند.

نحوه‌ی استفاده‌ از استیکر سوال پرسیدن به این شکل است که شما با گذاشتن این استیکر از مخاطبان خود می‌خواهید تا از شما سوال بپرسند. البته استفاده از این استیکر منحصر به این موضوع نیست و شما می‌توانید نظر فالوورهای خود را در مورد موضوعات مختلف بپرسید و از آنها بخواهید نظراتشان را رد این باکس بنویسند.

شما می‌توانید از این استیکر برای درخواست پیشنهاد موزیک نیز استفاده کنید. برای استفاده از این آپشن کافیست علامت موسیقی را کنار استیکر Question Box انتخاب کنید.

Music

استیکر موزیک

مورد بعد استیکر موزیک است. همانطور که از اسم این استیکر مشخص است، برای اشتراک گذاری آهنگ ایجاد شده است. شما می‌توانید با انتخاب آهنگ مورد علاقه‌ی خود از Library اینستاگرام که متصل به گسترده ترین Libraryهای موسیقی است، استوری‌های خود را با بهترین کیفیت و امکانات جذابی همچون نمایش لیریک آهنگ ها منتشر کنید.

نکته‌ای که در خصوص استیکر موزیک وجود دارد این است که فقط در 7 کشور دنیا قابل دسترس است و شما برای دسترسی به این استیکر، می‌بایست از ابزارتغییر آی‌پی استفاده نمایید.

Emoji Slider

استیکر ایموجی اسلایدر

ایموجی اسلایدر نیز جزو استیکرهای تعاملی پر استفاده است. این استیکر هم در میان پیج‌های کاری و هم بین کاربرهای عادی طرفداران خود را دارد. شما می‌توانید میزان رضایت نسبی مخاطبان خود را نسبت به محتوا یا محصولی، توسط این استیکر بسنجید.

Poll

استیکر نظرسنجی در اینستاگرام

استیکر Poll مورد دیگری است که می‌توانید با استفاده از آن استوری‌های تعاملی ایجاد کنید. Poll نیز می‌تواند برای گرفتن آمار یا نظرسنجی مورد استفاده قرار گیرد. البته باید گفت آمار نهایی که این استیکر می‌دهد، نسبت به ایموجی اسلایدر دقیق تر است.

Quiz

استیکر کوییز

از استیکر Quiz می‌توانید برای ایجاد مسابقه‌های کوتاه استفاده کنید. بعنوان مثال اگر پیج شما فروشگاهی است و می‌خواهید با مخاطبانتان تعامل بیشتری داشته باشید، یکی از محصولات خود را بعنوان جایزه در نظر گرفته و از فالوورهای خود بخواهید برای شرکت در مسابقه به سوالات کوتاه قرار گرفته در استیکر کوییز پاسخ دهند تا در مسابقه شرکت داده شوند.

Link

استیکر لینک

جدیدترین امکانی که پیش از این منحصرا برای پیج‌های بالای 10K در دسترس بود با استیکر لینک در اختیار کاربران قرار گرفت. شما می‌توانید با استفاده از این لینک به سایت خود یا سایت دیگری که با آنها همکاری می‌کنید در استوری لینک دهید.

Countdown

استیکر شمارش معکوس

استیکر Countsown یا استیکر شمارش معکوس برای زمانی استفاده می‌شود که شما می‌خواهید تا یک روز یا چند ساعت بعد، پست جدیدی بگذارید یا لایو بگذارید، می‌توانید از این استیکر استفاده کنید و برای تایمر آن زمان مشخص و دقیقی تنظیم کنید و از مخاطبانتان بخواهید با فعال کردن استیکر Countdown هنگام انتشار پست یا آغاز لایو از آن خبردار شوند.

Add Yours

استیکر Add Yours

Add Yours آخرین مورد از استیکرهای تعاملی استوری است. این استیکر جدیدترین استیکر تعاملی افزوده شده به بخش استوری است که حتی برای برخی از کاربران هنوز در دسترس نیست.

کاربردی که این استیکر دارد در این است که شما می‌توانید یک عکس را در استوری خود بگذارید و با قرار دادن این استیکر از سایر مخاطبانتان بخواهید عکسی مرتبط با موضوع استوری شما منتشر کنند. زمانی که فرد دیگری از طریق استیکر Add Yours استوری شما، برای خودش استوری بگذارد، دیگران می‌توانند متوجه شوند که شما آغاز کننده‌ی این چالش بوده‌اید و هر کسی به چالش شما جوین شود، نام کاربردی و پروفایل او در لیست قرار می‌گیرد.

حتما بخوانید: استوری کردن استوری دیگران

استیکرهای تزئینی استوری اینستاگرام

استیکرهای تزئینی را اگر بخواهیم به دو دسته تقسیم کنیم، یک دسته از آنها همیشه پای ثابت بخش استیکرهای تزئینی هستند و دسته‌ی دیگر از مناسبتی به مناسبت دیگر یا از فصلی به فصل دیگر متغیر است.

استیکر های ثابت شامل مواردی چون علامت لایک، Happy Birthday، قلب آبی و بنفش، روزهای هفته، علامت SoundOn(بلندگو)، ساعت، درجه‌ی دما، Gif، دوربین و افزودن عکس هستند.

استیکر های موقت شامل استیکرهای مناسبتی، مثل Stay Home، Lets Get Vaccinated و … هستند. برای دیدن معنی این استیکرها و موارد دیگری که از آن‌ها بی خبرید، مقاله اصطلاحات اینستاگرام را مطالعه کنید.

ما در این مقاله در خصوص معنی استیکرهای استوری اینستاگرام صحبت کرده‌ایم. ستیکرهای استوری یکی از بزرگترین فرصت‌های کاربران برای ایجاد تعامل با مخاطبان است، اگر شما هم از این استیکرها در استوری‌های خود استفاده کرده‌اید، تجربه‌ی استفاده از آنها را با ما در میان بگذارید!

4.3/5 - (3 امتیاز)