رفع بلاک اینستاگرام، خروج از ریپورت اینستاگرام یا رفع اکشن بلاک اینستاگرام؛ سوال شما هر کدام از این موارد که باشد، در این مقاله به یک راه حل خوب برای رفع محدودیت اینستاگرام خواهید رسید. با ما همراه باشید.

اکشن بلاک چیست؟

اصطلاح اکشن بلاک یک اصطلاح تخصصی برای اشاره به محدودیت اینستاگرام است. اکشن بلاک معمولا با پیام This Action was Blocked Instagram نمایش داده می‌شود. اگر تا الان اکشن بلاک شده باشید، حتما اخطار زیر را خواهید شناخت.

محدودیت اینستاگرام یا اکشن بلاک

بیشتر کاربران زمانی متوجه اکشن بلاک شدن خود می‌شوند که نمی‌توانند پستی را لایک کنند یا کامنت‌های آن‌ها ارسال نمی‌شود. محدودیت اینستاگرام در این مرحله می‌تواند بیشتر هم باشد و مانع از ارسال پست و استوری برای یک مدت معین شود.

محدودیت اینستاگرام از 24 ساعت شروع می‌شود و می‌تواند تا 4 هفته هم برسد. این شرایط می‌تواند برای هر پیجی فلج کننده باشد. ناتوانی در برقراری ارتباط با فالوورها در یک بازه‌ی چند هفته‌ای می‌تواند ضربه‌ی بزرگی به پیج بزند.

علت محدودیت اینستاگرام چیست؟

اکشن بلاک به عنوان یک راه برای جلوگیری از حرکات اسپم در اینستاگرام مطرح شد. موارد بسیاری می‌توان باعث این محدودیت‌ها باشد. البته شاید در ابتدا این محدودیت‌ها کوتاه مدت باشند اما با تکرار آن‌ها، مدت زمان آن هم به شدت بالا می‌رود. برخی از این موارد شامل:

1. انتشار پست بیش از حد

ارسال پست یکی از مواردی است که موجب اکشن بلاک شدن پیج‌های تجاری می‌شود. پست کردن تعداد زیادی محتوا در یک بازه‌ی زمانی کوتاه می‌تواند یک حرکت اسپم شناسایی شود و جریمه‌های اولیه و شاید سختگیری‌های ثانویه را به دنبال داشته باشد.

فراموش نکنید که اگر می‌خواهید کارتان را اصولی شروع کنید، یک برنامه‌ی منظم برای ارسال پست انتخاب کنید و به آن پایبند باشید.

2. کامل نبودن اطلاعات پیج

یکی از مواردی که اینستاگرام در همان ابتدا به آن اشاره می‌کند، کامل کردن پروفایل است. این مورد یکی از فاکتورهای اینستاگرام در تشخیص پیج‌های فیک است. پس واضح است که این پیج‌ها کاندید احتمالی اکشن بلاک هستند.

3. فالو کردن تعداد زیادی از افراد

یکی از معمول‌ترین علت‌های محدودیت اینستاگرام، فالو کردن بیش از حد است. طبیعی است که هر شخصی در اینستاگرام تعدادی از افراد را فالو کند. اما وقتی این تعداد در یک بازه‌ی کوتاه به شدت افزایش پیدا می‌کند، الگوریتم آن را به عنوان یک حرکت اسپم شناسایی می‌کند و اکانت خاطی را بلاک می‌کند. بلاک اینستاگرام در این موارد، در ابتدا چند ساعت تا 1 روز طول می‌کشد اما در ادامه و در صورت تکرار این حرکت، این مدت به تدریج تا 1 ماه افزایش پیدا می‌کند.

برای اینکه فالوینگ‌هایی که باعث شدند تا شما به اکشن بلاک برخورد کنید را حذف کنید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله حذف دسته جمعی فالووینگ را بخوانید حتما براتون کاربردی خواهد بود:

حذف دسته جمعی فالووینگ

4. لایک کردن تعداد زیادی از پست‌ها

اینستاگرام برای تعداد لایک‌های مجاز برای هر اکانت مطلبی منتشر نکرده است، اما می‌توان حدس زد در چه صورتی یک پیج با لایک کردن دچار اکشن بلاک می‌شود. منطقی است که هر کاربری در اینستاگرام لایک کند، اما اگر این مقدار به عددی حدود 300 لایک برسد، وضعیت کمی عجیب می‌شود. این رقم نشان دهنده‌ی 5 لایک در دقیقه است که یک آمار کاملا اسپم به شمار می‌رود.

اگر قصد دارید با لایک کردن پیج خود را به دیگران معرفی کنید، توصیه می‌کنیم که از هر پیج، 2 – 3 پست آخر را لایک کنید و به سراغ پیج دیگری بروید. به این ترتیب هم احتمال اکشن بلاک شدن شما پایین می‌آید و هم به جامعه‌ی کاربری بیشتری معرفی می‌شوید.

5. کارهای رباتیک

اینستاگرام مخالف استفاده از هرگونه ابزارهای جانبی شخص ثالث در محیط برنامه‌ی خود است. انجام برخی کارهای تکراری مانند استفاده از هشتگ‌های تکراری یا گذاشتن برخی کامنت‌های تکراری زیر هر پست یا استفاده از اموجی برای تمام کامنت‌ها می‌تواند باعث شود تا الگوریتم، شما را به چشم یک ربات ببیند و شما را محدود کند.

چطور باید از محدودیت اینستاگرام خارج شویم؟

رفع اکشن بلاک راه حل تضمینی و کوتاه مدت ندارد و در این قسمت از مقاله روش‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که برخی از افراد از آن نتیجه گرفته‌اند. با ما همراه باشید.

1. شناسایی علت محدودیت اینستاگرام و رفع آن

یکی از مواردی که معمولا برای پیج‌های فروشگاهی پیش میاید، اکشن بلاک شدن به علت استفاده از لینک‌های غیر مجاز است. سیاست لینک گذاری اینستاگرام کمی سختگیرانه است و لینک‌های رقیبان، TLD های تحریم شده مانند ir و مواردی از این قبیل را جریمه می‌کند.

پیدا کردن این موارد و رفع آن‌ها می‌تواند به شما در حل مشکل کمک کند و یا حتی مشکل بلاک شدن شما را برطرف کند.

2. ارسال پیام به پشتیبانی برای رفع محدودیت اینستاگرام

یکی از مواردی که می‌تواند سبب رفع محدودیت اینستاگرام شود، ارسال تیکت به پشتیبانی اینستاگرام است. برای این کار:

  1. وارد پروفایل خود شوید.
  2. از منوی همبرگری در سمت راست و بالا، وارد تنظیمات شوید.
  3. گزینه‌ی Help را انتخاب کنید.
  4. گزینه‌ی اول یعنی Report a problem را انتخاب کنید.
  5. در پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی آخر یعنی Report a problem را دوباره انتخاب کنید.
  6. عبارت زیر را در آن کپی کنید و Submit را در گوشه‌ی بالا بزنید.
    Hi, my account has been suspended for a while now and I was hoping you could clear the reason behind this blockage. I haven’t done anything against rules during my activity and I would appreciate if you could lift the suspension.

این 2 روش در بیشتر موارد تاثیر دارند و می‌توانند باعث رفع محدودیت اینستاگرام شوند، اما در صورت نیاز می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید که برای برخی از افراد مفید واقع شده است.

3. تغییر پسوورد اکانت

یکی از ساده‌ترین ترفندهایی که می‌توان برای رفع بلاک اکانت امتحان کرد، تغییر رمزعبور اکانت است. برای این کار می‌توانید از این روش استفاده کنید.

4. نصب دوباره

برخی از اینستاگرامرها ادعا می‌کنند که با حذف برنامه از گوشی و نصب دوباره‌ی آن، اکشن بلاک آن‌ها رفع شده است. شما هم اگر رمزعبور خود را می‌دانید، می‌توانید از این روش استفاده کنید.

5. تغییر نوع اتصال به اینترنت

برای امتحان این روش، اگر با سیمکارت خود به اینترنت متصل هستید، اتصال با وایفای را امتحان کنید و بالعکس. با وجود این که احتمال جواب دادن این کار بسیار کم است اما سختی آن چنانی ندارد و می‌توان به سرعت و سادگی آن را امتحان کرد.

6. تغییر اطلاعات پروفایل برای دور زدن محدودیت اینستاگرام

اگر علت اکشن بلاک شدن شما، رفتار رباتیک باشد، تغییر اطلاعات پروفایل مانند عکس یا بیو می‌تواند مشکل شما را به سرعت حل کند. البته نباید فراموش کنید که اگر روتین قبلی خود را از سر بگیرید، این بار جریمه‌ی بدتری گریبان شما را خواهد گرفت که احتمال خلاص شدن از آن به این سادگی نخواهد بود.

7. اضافه کردن اطلاعات جدید به اکانت

اطلاعاتی مانند ایمیل، شماره تلفن و اتصال به اکانت فیسبوک می‌توان نشان دهنده‌ی واقعی بودن فرد باشد. گزارش‌های زیادی از افرادی که به این روش توانسته‌اند اکانت خود را از حالت اکشن بلاک آزاد کنند وجود دارد. بهتر است شما هم گوشه‌ی چشمی به این روش داشته باشید تا اگر راه‌های دیگر برای شما جواب نداد از این روش استفاده کنید.

جمع بندی

محدودیت اینستاگرام یکی از مشکلات مهمی است که می‌تواند هر پیجی را از کار بیاندازد و نانش را آجر کند. امیدواریم که با این مطلب توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا مشکل خود را حل کنید. اگر مشکلی در این مورد داشتید، می‌توانید به جای گشتن کل اینترنت، سوال خود را همینجا مطرح کنید تا در سریع‌ترین زمان شما را راهنمایی کنیم.

اگر توانستید مشکل محدودیت اینستاگرام خود را حل کنید، برای بقیه‌ی بازدیدکنندگان روش کار خود را بنویسید. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم!

1/5 - (1 امتیاز)