اگر در شبکه های اجتماعی محبوبی همچون اینستاگرام فعالیت زیادی داشته باشید حتما شما هم به مرور زمان علاقه پیدا میکنید تا راه هایی را برای افزایش فالوور پیج خود پیدا کنید. اگر در ابتدای این راه قرار دارید واقعا کار تان برای انتخاب درست سخت میباشد زیرا که روش های متفاوتی برای افزایش فالوور در اینستاگرام وجود دارد.

به سادگی میتوانید کلمه افزایش فالوور در اینستاگرام را در گوگل جستجو کنید که در اکثر موارد با خرید فالوور که همان افزایش فالوور فیک میباشد روبرو خواهید شد و یا اینکه با ربات اینستاگرام آشنا میشوید که این مورد نیز شامل ربات های مختلف در اینستاگرام میشود. که ما در این مقاله نیز بیشتر تمرکز خود را بر روی انتخاب بهترین ربات اینستاگرام خواهیم گذاشت.

برای انتخاب بهترین ربات اینستاگرام که بتوانیم از آن برای افزایش فالوور پیج خود استفاده کنیم باید موارد زیادی را مورد بررسی قرار دهیم. از جمله امکانات رباتی که میخواهیم از آن استفاده کنیم یا استاندارد بودن آن ربات با قوانین اینستاگرام که در ادامه مشکلی برای پیج ما به وجود نیاورد.

در مقاله امروز از قابلیت های ربات های اینستاگرامی برای شما میگوییم وانواع مختلف سایت های ایرانی که در این زمینه فعالیت دارند را مورد بررسی قرار میدهیم تا بهترین ربات اینستاگرام را برای پیج خود انتخاب کنید.

ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار میکند؟

ربات اینستاگرام چیست و چگونه کار میکند؟

اگر بخواهیم به صورت خلاصه در این مورد توضیحاتی را بدهیم باید عرض کنیم که ربات اینستاگرام سیستمی میباشد که با استفاده از آن شما میتوانید فعالیت پیج خود را بالا برده و با بالا رفتن فعالیت پیج، بازدید کننده های پیج شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

اما حال شاید از خود بپرسید که ربات اینستاگرام چه فعالیت هایی انجام میدهد؟
ربات اینستاگرام تمامی فعالیت هایی که شما به صورت دستی میتوانید در اینستاگرام انجام دهید را به صورت 24 ساعته و هدفمند انجام خواهد داد. البته این مورد مانده به توانایی و ویژگی سیستم آن ربات که شاید برخی از فعالیت ها را نتواند پوشش دهد.

سایت های زیادی وجود دارند که خدمات ربات اینستاگرام ارائه میدهند. که باید قبل از خرید بررسی های لازم را انجام دهید.

در واقع خود شما هم میتوانید با بالا بردن فعالیت پیج، فالوور های صفحه خود را افزایش دهید! اما چگونه؟
برای مثال اگر یک پیج در اینستاگرام شما را فالو کند این اقدام باعث خواهد شد که در قسمت feed اینستاگرام شما پیامی مبنی بر این که آن اکانت اقدام به فالو کردن یا همان دنبال کردن اکانت اینستاگرامی شما کرده است.

در این صورت احتمال دارد که شما ترغیب شوید و با لمس عکس پروفایل آن اکانت وارد صفحه پروفایل آن پیج شده و بعد از ورود به صفحه پروفایل احتمال این که شما نیز به نوعی جواب فالو کردن آن پیج را بدهید فالوبک داده باشید.

در ضمن این که در این قسمت خود اینستاگرام با بروز رسانی هایی که در دکمه follow خود داده به جای نوشته follow با نوشته follow back روبرو خواهید شد و به نوعی این مورد شما را پیش از پیش ترغیب به فالوبک دادن به آن پیج میکند.

البته این فقط یکی از فعالیت های در حال انجام ربات های اینستاگرامی میباشد. فعالیت های دیگری که توسط ربات اینستاگرام انجام میگرد:

 • لایک کردن پست های دیگران
 • ارسال کامنت های سفارشی
 • ارسال پیام به دایرکت پیج های هدف
 • مشاهده استوری دیگران
 • فالو کردن پیج های دیگران
 • آنفالو کردن فالووینگ های شما
 • پست گذاری زمانبندی شده

و فعالیت های دیگری در اینستاگرام که خود شما به صورت دستی میتوانید آن ها را انجام دهید میتوان از طریق ربات ها در صورت پشتیبانی از آن قابلیت نیز انجام داد.

فعالیت هایی که ربات های اینستاگرام انجام میدهند.

به نظر بنده یکی از معیار های اصلی بهترین ربات اینستاگرام این میباشد که اکثر فعالیت هایی که ما به صورت دستی میتوانیم آن ها را داخل پیج خود انجام دهیم را پشتیبانی کرده و قادر به انجام آن فعالیت ها باشد.

اکثر ربات هایی که در ایران در حال خدمات رسانی میباشند از سایت های خارجی نمایندگی گرفته اند و از این رو بیشتر فعالیت های موجود در اینستاگرام را پشتیبانی میکنند.

اما ناگفته نماند که سایت های ایرانی که از سایت های خارجی نمایندگی گرفته اند قطعا محدودیت هایی را به همراه خواهند داشت مانند:

 • اضافه نشدن قابلیت های سفارشی
 • بروز نبودن با الگوریتم و آپدیت های اینستاگرام
 • پشتیبانی ضعیف از لحاظ فنی

اما در این بین برخی از سایت هایی که در ایران فعالیت میکنند دارای برنامه نویسان خوبی هستند و ربات های اینستاگرام مختص به خودشان را طراحی کرده اند و از این رو قابلیت های زیاد و جدیدی بر اساس نظرات کاربرانش اضافه شده که میتوان از این ربات ها آن ها نیز استفاده کرد.

برای مثال در بروز سانی جدید اینستاگرام قابلیت هایی جدیدی چون لایک کردن کامنت ها یا همان نظرات زیر پست ها، اضافه شدن بخش استوری و… که در این میان کمتر رباتی را شما میتوانید پیدا کنید که این قابلیت های جدید را در پنل ربات خودشان اضافه کرده باشند. از این رو میتوان گفت که یکی از معیار های اصلی بهترین ربات اینستاگرام بروز بودن و امکانات بیشتر آن میباشد.

اما در ادامه میخواهم برای شما بیشترین قابلیت و فعالیت هایی که توسط ربات های اینستاگرام در حال حاضر انجام میگیرد را نام ببریم.

فالو کردن

مهم ترین و تاثیر گذارترین فعالیتی که توسط ربات های اینستاگرامی صورت میگرد انجام فعالیت فالو کردن میباشد. به این صورت که ربات از طرف پیج شما اکانت های هدف شما را فالو میکند.

آنفالو

هنگامی که شما یک اکانتی در اینستاگرام را دنبال میکنید یک عدد به following های شما اضافه میشود و شما بر اساس محدودیت اینستاگرام در این قسمت که 7500 میباشد میتوانید به این تعداد پیج های دیگر را دنبال کنید.

بالا بودن فالووینگ های شما باعث پایین آمدن احتمال فالوبک خوردن پیج شما خواهد شد. پس همان بهتر که نگذارید فالوینگ های شما بیش از 2500 فالووینگ شده باشد.

از این رو ربات ها پیج هایی را که اقدام به فالو کردن آن ها از طریق پیج شما میکنند را باید به طریقی آنفالو کنند. به همین دلیل است که قابلیت دیگری در ربات اینستاگرام وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید اقدام به آنفالو کردن فالووینگ های خود کنید.

لایک کردن پست ها

این مورد نیز در اکثر ربات های اینستاگرامی وجود دارد که در واقع با فعال کردن این ویژگی ربات از طرف پیج شما پست های دیگران یا همان پست پیج های هدف شما را لایک خواهد کرد.

لایک کردن پست های اینستاگرامی تاثیر و بهره وری آنچنانی ندارد مگر در زمان هایی که بعد از فالو کردن یک پیج برخی از پست های آن را هم برای بیشتر ترغیب کردن ادمین آن اکانت برای فالوبک دادن انجام داده شود.

ارسال کامنت

ارسال کامنت بیشتر حالت تبلیغاتی دارد تا جذب، برای مثال شما میتوانید در پنل ربات اینستاگرام خودتان متن هایی را برای ربات تعیین کنید. تا ربات آن پیام ها را روزانه زیر پست های هدف شما ارسال کند.

البته اینستاگرام با این نوع فعالیت کمی مشکل دارد بخاطر این که در اکثر مواقع به دلیل زیاد بودن تعداد کامنت های ارسالی، این فعالیت را نوعی فعالیت اسپمی میداند.

در صورت فعال کردن این ویژگی در پنل ربات خود، حتما پیام های زیاد و متنوعی را برای ربات تعیین کنید. حداقل 15 متن کامنتی اضافه کنید تا احتمال بلاک شدن قابلیت ارسال کامنت در پیج خود را کاهش داده باشید و به نوعی برای اینستاگرام طبیعی جلوه داده باشید.

ارسال پیام های دایرکتی

در ادامه مقاله بهترین ربات اینستاگرام میرسیم به یکی از مهم ترین فعالیت ها برای پیج های فروشگاهی که ادمین های استفاده میتوانند از طریق این ویژگی متن های تبلیغاتی خوبی آماده کرده و ربات این متن ها را به صورت روزانه برای پیج های هدف دایرکت کرده باشد.

مشاهده استوری

یکی دیگر از فعالیت هایی که جدیدا در برخی از سایت های ربات اینستاگرام اضافه شده امکان مشاهده استوری میباشد. به این صورت که ربات از طرف پیج شما استوری دیگر پیج ها را مشاهده خواهد کرد.

در این میان یکی از سایت های ایرانی ربات اینستاگرام وجود دارد که امکان ریپلای کردن استوری دیگران را داشته که در ادامه به آن سایت اشاره خواهیم کرد.

تکرار پست

یکی دیگر از قابلیت ربات ها، امکان تکرار پست دیگر پیج ها در پیج شما میباشد. این قابلیت کاربرد آنچنانی نداشته به این صورت که ربات برخی از پست های پیج های هدف شما را انتخاب کرده و سپس آن را در اکانت شما به انتشار در می آورد.

ارسال پست و استوری زمان بندی شده

ارسال پست زمان بندی شده خیلی پر کاربرد تر از ویژگی تکرار پست میباشد. به این صورت که شما در بخشی از پنل ربات مربوطه میتوانید عکس و یا ویدیو های مد نظر خود را آپلود کرده و سپس برای ربات تعیین کنید که در یک تاریخ و زمان معین، آن محتوا مربوطه را به صورت پست و یا استوری در پیج خود منتشر کند.

حذف فالوور فیک

این ویژگی یکی از قابلیت هایی میباشد که به شخصه خیلی نظر خودم را جلب کرد چرا که اینستاگرام شدیدا مخالف فالوور های فیک بوده و برای مثال هنگامی که شما یک پست در پیج خود به اشتراک میگذارید. اینستاگرام نسبت لایک خوردن پست مربوطه به نسبت فالوور های شما را در نظر گرفته و برای آن ارزش گذاری میکند.

این قابلیت را در یکی از ربات های اینستاگرام ایرانی دیدم که خیلی خوب و پر کاربرد بود که در ادامه مقاله بهترین ربات اینستاگرام به آن میپردایم. کاری که این فعالیت دقیقا انجام میدهد این است که فالوور های فیک یا کم فعال پیج شما را شناسایی و آن ها را حذف میکند.

جذب فالوور های هدفمند

از دیگر مزایای ربات های اینستاگرام میتوان به جذب فالوور های هدفمند آن اشاره کرد. در نظر بگیرید که شما در مورد یک شغل و یا حرفه خاصی در اینستاگرام در حال فعالیت هستید. پس قطعا میخواهید افرادی جذب پیج شما شوند که در ارتباط با شغل و یا حرفه شما میباشند.

فیلتر کردن برخی از پیج ها برای انجام فعالیت ها در ربات اینستاگرام باعث جذب فالوور هدفمند میشود و یکی از نقاط قوت ربات ها همین قابلیت میباشد. در این میان ابزار های هدفمند تر کردن فالوور های جذب شده در ربات ها متفاوت بوده از این رو برخی از ربات ها نسبت به ربات های دیگر خیلی بهتر میتوانند فالوور هدفمند تری جذب کرده باشند.

قدرت جذب فالوور هدفمند در ربات ها یکی از معیار های اصلی انتخاب بهترین ربات اینستاگرام خواهد بود.

در اکثر ربات ها به سه صورت میتوان فعالیت ربات را هدفمند کرد تا فعالیت های خودش را بر روی فالوور های مد نظر ادمین مربوطه هدایت کند:

 • فعالیت بر اساس هشتگ
 • فعالیت بر روی پیج های هدف
 • فعالیت بر اساس منطقه جغرافیایی

برای مثال اگر شما پیجی با موضوع فعالیت فروش کفش زنانه داشته باشید که در پیج خود اقدام به فروش این نوع محصولات میکنید. قطعا برای شما فاکتور هایی چون خانم بودن فالوور های جذب شده، علاقه و نیاز داشتن فالوور های جذب شده نسبت به کفش و احتمالا همشهری بودن هم از فاکتور های شما خواهد بود.

خب شما میتوانید بر این سه اساس ربات خود را هدفمند کنید و ربات هم بر اساس معیار های شما، فالوور های دلخواه تان را جذب پیج شما کرده باشد. ابزار های هدفمند سازی در ربات های مختلف به صورت های مختلفی میباشد.

فعالیت ربات بر روی پیج های واقعی یا فعال

در اکثر ربات هایی که من آن ها را تست کردم بخشی با عنوان فیلتر وجود داشت که در مشاهده اول فکر کردم این بخش هم برای هدفمند کردن فالوور های جذب شده میباشد اما در ادامه فهمیدم که این بخش برای فیلتر کردن اکانت های فیک از اکانت های واقعی تر برای انجام فعالیت ها میباشد.

خب اگر شما فعالیت ربات را بر روی پیج هایی سوق دهید که فعال بوده و در طول شبانه روز بیشتر در اینستاگرام آنلاین هستند. احتمال این که فالوور های بیشتری از طریق ربات جذب پیج شما شوند بالا خواهد بود.

به همین دلیل این بخش به قدری مهم میباشد که شما اگر با سرعت بالا هم ربات خود را بسازید اما فیلتر های خوبی برای آن تعیین نکنید؛ قطعا نتیجه ایده آلی از ربات خود نخواهید گرفت. زیرا که ربات اکثر فعالیت های پیج شما را بر روی پیج های کم فعال و فیک انجام خواهد.

فعالیت های ذکر شده در اکثر ربات ها وجود دارد اما در این میان برخی از ربات ها بخش های دیگری مانند:

 • لیست سیاه
 • توقف خودکار
 • امکان ارسال لایو
 • آمار های جذب
 • مدیریت دایرکت

وجود دارد که میتوانید از این ویژگی ها برای پیج خودتان استفاده کنید.

دلایل استفاده از ربات اینستاگرام

ما در ابتدای مقاله به راه های جذب فالوور واقعی و هدفمند اشاره کردیم که مهم ترین آن تولید محتوا و سپس استفاده از ربات اینستاگرام بود. اما همانطور که در ادامه مقاله به آن اشاره شد. استفاده از ربات باعث خواهد شد که بازدید کننده پیج و پست هایتان بالا رفته و از این رو امکان این که برخی از این بازدید کننده ها فالوور پیج شما شوند نیز وجود دارد.

البته در نظر داشته باشید که آن اکانت هایی که حتی پیج شما را هم فالو نمیکنند حداقل پست های پیج شما را لایک و ویدیو های تان را مشاهده خواهند کرد امکان این که برای مثال محصولات شما فروش بیشتری داشته باشد بالا خواهد بود.

البته این مورد مهم را به هیچ وجهه از یاد نبرید که محتوای پیج شما حتی در صوت استفاده از ربات هم تاثیر اصلی را در جذب فالوور خواهد گذاشت. چرا که ربات باعث افزایش بازدید کننده میشود و بعد از آن محتوای پیج شماست که میتواند چقدر از این بازدید کننده ها را ترغیب به فالو کردن پیج شما کرده باشد.

خود شما هم میتوانید تمامی فعالیت هایی که توسط ربات صورت میگرد را انجام دهید شاید هم بهتر از ربات و نیازی به هزینه کردن نداشته باشید. اما خب ربات ها هم برای آسان تر کردن کار های ما به وجود آمده اند.

آیا شما میتوانید به صورت 24 ساعته مانند ربات اقدام به فعالیت کنید؟ کلافه و خسته خواهید شد اما به راحتی متوانید جذب فالوور هدفمند را به ربات سپرده و خودتان به فعالیت های روزانه تان رسیدگی کنید.

در کل اگر ربات اینستاگرام را بر روی اکانت خود فعال کردید دیگر دغدغه ای جز ساخت و بررسی ربات نحواهید داشت. پس میتوان با خرید و انتخاب بهترین ربات اینستاگرام برای پیج خودمان فالوور های کاملا واقعی را جذب کنیم.

مواردی که باید قبل و بعد از خرید ربات اینستاگرام به آن ها توجه داشته باشید:

مواردی که باید قبل و بعد از خرید ربات اینستاگرام به آن ها توجه داشته باشید:

برای انتخاب بهترین ربات اینستاگرام معیار های زیادی وجود دارد که باید خودتان اقدام به بررسی آن ها کنید.. اما خود ما در تست هایی که انجام دادیم به فاکتور های مهمی رسیدیم که شما نیزمیتوانید این موارد را در اولویت خودتان در انتخاب ربات اینستاگرام برای پیج تان در نظر داشته باشید.

امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران

واقعیت این است که برای شروع فعالیت ربات شما باید حتما پیج خود را در پنل ربات مربوطه به ثبت برسانید. این مورد لازمه شروع استفاده از ربات میباشد که باید اطلاعات اکانت خود یعنی اسم پیج و پسورد آن را در پنل وارد کرده و بعد از ثبت پیج هست که میتوانید ربات را برای پیج خود بسازید.

این مورد به تنهایی برخی از افرادی را که علاقه به استفاده از ربات اینستاگرام داشتند را منصرف میکند و حتی افرادی که از ربات هم در حال حاضر استفاده میکنند را به نوعی به چالش میکشد. از این رو شما باید در انتخاب ربات خود نهایت دقت را بکنید. چون واقعیت این است که نمیتوانید اطلاعات پیج خود را در هر جایی وارد کنید.

سعی کنید از سایت هایی خرید کنید که حداقل دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشند. تا در صورت بروز مشکلی به نوعی بتوانید از یک طریقی پیگیر مشکل خود شوید. اما در کل خیلی نگران این موضوع نباشید چون هدف سایت هایی که خدمات افزایش فالوور واقعی میدهند این میباشد که شما را راضی نگهه دارند و به نوعی ترغیب کنند تا ماه به ماه اقدام به تمدید اشتراک خود کنید.

پشتیبانی و وجود راه های ارتباط قبل و بعد از خرید

شاید باور نکنید اما در اکثر سایت هایی که من از تست رایگان آن ها استفاده کردم به این نتیجه رسیدم که اکثر این سایت ها پشتیبانی ندارند و یا اگر هم دارند خیلی ضعیف و دیر پاسخ میدهند. خیلی سایت کمی در این حوزه وجود دارد که پشتیبانی خوبی داشته باشد.

حتما قبل از خرید ربات از این سایت ها، بررسی کنید که راه های ارتباطی مانند شماره تماس داخل سایت وجود داشته باشد که بتوانید با آن ها در صورت بروز مشکل یا سوال به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید. اگر وجود داشت از تماس گرفتن امتناع نکرده و حتما تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را برطرف کنید.

در ضمن قسمت تماس با ما این سات ها را بررسی کنید و ببنید که آدرس دفتر یا شرکت خود را در این قسمت وارد کرده اند یا راه های ارتباطی چون کد پستی، شماره تماس دفتر و همراه و… وجود دارد.

این موارد را دست کم نگیرید قطعا سایت خدمات دهنده ای که این موارد را در سایت خود وارد کرده و پشتیبانی خوبی دارد حتما ربات با امکانات و جذب فالوور بالایی را نیز داراست و میتوان این مورد را یکی از دلایل انتخاب بهترین ربات اینستاگرام در نظر گرفت.

انجام تست قبل از خرید اشتراک

مورد دیگر داشتن تست رایگان میباشد. البته نمیتوان وجود داشتن تست رایگان را به این مربوط دانست که حتما ربات سایت مربوطه از ربات سایت های دیگر بهتر است اما میتوانیم این مورد را نیز در نظر بگیریم که با انجام تست به نتیجه مطلوب رسیده ایم یا نه؟

در صورتی که سایتی را دیدید که تست رایگان نداشت اما راه ارتباطی مانند شماره تماس را در سایت خود قرار داده بود حتما تماس بگیرید و بپرسید که دلیل وجود نداشتن تست رایگان چه چیزی میباشد و حتما در ادامه بخواهید که برای شما به صورت تست رایگان چند روزه فعال کرده تا شما قبل از خرید از ایده آل بودن ربات شان اطمینان حاصل کنید.

بررسی تعرفه ها

بالا بودن تعرفه خرید اشتراک یا پایین بودن آن نمیتواند دلیل بهتری برای تصمیم گیری استفاده از ربات یک سایت باشد. اما به صورت کلی استفاده از ربات های اینستاگرام رایگان حتما خودداری کنید.

چرا که این حوزه، هزینه های زیادی برای تیم ارائه دهنده خدمات به همراه دارد و از این رو هیچ سایتی نمیتواند اشتراک رایگان برای کاربرانش بدهد مگر در صورتی که افکار سو استفاده گرا داشته باشد.

رابط کاربری مناسب و پوشش دادن اکثر امکانات اینستاگرام

متاسفانه در اکثر سایت های خدمات دهنده ربات اینستاگرام مشکل اساسی در رابط کاربری و راحت تنظیم کردن ربات وجود دارد. البته برخی از این سایت ها تنظیمات آماده درست کرده اند تا کاربر به راحتی بتواند ربات خود را بر اساس علایق خود ساخته باشد.

البته به جز رابط کاربری شما باید گستره امکانات رباتی را که میخواهید آن را تهیه کنید را نیز بررسی کرده و مطمئن شوید که ربات مد نظر شما به روز میباشد تا در صورت بروز هر مشکلی، از طرف برنامه نویسان آن ربات رفع خواهد شد.

راهنمایی و آموزش ساخت ربات اینستاگرام

یکی دیگر از معیار های اصلی بهترین ربات اینستاگرام را میتوانیم به آموزش های سایت در ارتباط با نحوه ساخت ربات ربط دهیم. از آنجایی که استفاده از ربات برای افراد مبتدی و در کل افرادی که تازه با ربات اینستاگرام آشنا شده اند طبیعی است که کمی برایش شان گنگ و سخت باشد که از ربات به صورت صحیح استفاده بکنند.

از این رو حتما توصیه میکنیم قبل از خرید ربات، در سایت مربوطه بگردید و ببنید که آموزش هایی در ارتباط با ساخت و استفاده از ربات اینستاگرام وجود دارد. اگر هم پیدا نکردید حتما تماس گرفته و این مورد را پرس و جو کنید. چرا که شما هزینه میکنید و این خیلی بد است که بعد هزینه کردن در آخر نیتنجه ایده آل خود را نگرفته باشید.

بررسی کامل قابلیت ربات های اینستاگرام

بهترین ربات های اینستاگرام که در ایران فعالیت میکنند

بهترین ربات های اینستاگرام که در ایران فعالیت میکنند

در این بخش از مقاله میخواهم برای شما چندی از ربات های اینستاگرام را نشان دهیم تا در نهایت خودتان از بین این سایت ها بهترین ربات اینستاگرام را انتخاب کرده و بر روی پیج خود ربات مد نظر را راه اندازی کنید.

البته خود شما هم میتوانید با جستجو کلمه ” ربات اینستاگرام ” در مرورگر شروع به جستجو و تحقیق ربات های اینستاگرام مختلفی کنید که ما در ادامه به مهم ترین ربات ها و سایت هایی که در این زمینه در حال فعالیت هستند میپردازیم.

اینبو

اینبو

یکی از بهترین سایت های ربات اینستاگرام سایت inbo.ir میباشد. میتوان گفت 4 سال فعالیتی که از این سایت میگذرد از همان ابتدا در حال استفاده از ربات آن ها بودم. در آن زمان ربات های کمی وجود داشت که یکی از این ها ربات اینستاگرام اینبو بود.

تیم اینبو در ابتدا به صورت شخصی سازی برای خودشان یک ربات طراحی کرده بودند و در آن زمان نیز به دلیل کم بودن سخت گیری های اینستاگرام این ربات به خوبی در حال فعالیت بود و بسیار جذب بالایی نیز داشت اما در ادامه بنا به دلایلی تیم اینبو هسته ربات خود شان را تغییر دادند و از هسته ربات گیرمیزی استفاده کردند.

اما این تیم باز هم بروز رسانی های گسترده ای در هسته ربات گیرمیزی اعمال کردند تا جایی که الان امکانات و قابلیت هایی را در ربات خود اضافه کرده اند که نه تنها خود ربات گیرمیزی این قابلیت ها را نداشته بلکه ربات های ایرانی و خارجی هم از چنین امکاناتی محروم هستند. برخی از این امکانات که خود من در تست چند هفته قبل استفاده کردم به شرح زیر بود.

تشخیص افراد آنلاین

یکی از امکانات ربات اینبو که نظر من را هم خیلی به خودش جذب کرد همین قابلیت تشخیص افراد آنلاین بود. این قابلیت به قدری باعث افزایش جذب فالوور میشود که شما در صورت استفاده از آن، دیگر به سختی میتوانید دست از فعال کردن آن بردارید.

در واقع با فعال کردن این قابلیت شما برای ربات تعیین میکنید که فعالیت های خودش را بر روی پیج هایی انجام دهد که همان لحظه آنلاین هستند و این باعث میشود که ادمین پیج مربوطه همان لحظه فالو شدن اکانت خودش از طرف شما را دیده و احتمال این که به آن واکنش نشان داده و به شما فالوبک دهد بالا خواهد بود.

حذف فالوور فیک

بیایید منطقی به قضیه ربات ها نگاه کنیم در کل اینستاگرام مخالف استفاده کاربران خود از ربات های اینستاگرامی میباشد. اما این ویژگی یعنی حذف فالوور فیک که من تا به حال فقط در پنل اینبو مشاهده کردم و حتی ربات های خارجی و یا خود ربات گیرمیزی هم این ویژگی را نداشتند امکان حذف فالوور های کم فعال و فیک بود.

میتوان گفت که اینستاگرام شدیدا موافق چنین فعالیت هایی میباشد. چون اولویت اول اینستاگرام مبارزه با فروش فالوور فیک و افزایش آن بوده که اگر خود شما هم برای یکی از پیج های خود فالوور فیک خریداری کرده باشید کاملا این مورد را احساس کرده اید که بعد از دریافت فالوور های فیک تعداد لایک و سین استوری هایتان کاهش پیدا کرده است.

خرید فالوور فیک هیچ ارزشی جز نشان دادن بالا بودن عدد follower در پیج ندارد.

از این رو قابلیت حذف فالوور فیک یکی از آن فعالیت هایی میباشد که اینستاگرام نه تنها مخالف آن نیست بلکه شدیدا موافق حذف این فالوور ها میباشد و احتمالا آپدیت جدید خود اینستا که گزینه remove را هم در قسمت folloewrs های خود اضافه کرده بود هم این مورد باشد.

به هر حال اگر از اینبو اشتراک دارید و یا از تست رایگانش استفاده کردید میتوانید این ویژگی را فعال کنید. تا آنجایی هم که اطلاع دارم ربات اینبو روزانه میتوانید بالای 500 فالوور فیک را شناسایی کرده و سپس آن ها را از لیست فالوور های شما پاک کرده باشد.

ریپلای کردن استوری

یک ویژگی جدید که در پنل اینبو به تازگی اضافه شد. ریپلای کردن یا همان پاسخ دادن به استوری هایی بود که این ربات آن ها را از طرف پیج شما مشاهده میکرد. من در ربات های دیگر قابلیت مشاهده استوری را دیده بودم اما این امکان که در کنار مشاهده استوری به آن داستان ها در قسمت دایرکت پاسخ داده شود را هم در ربات اینبو مشاهده کردم.

بخش مدیریت دایرکت

یک امکان جدید که چند سال قبل هم در ربات اینبو بود اما همانطور که گفتیم چون هسته ربات اینبو در سال های قبل تغییر کرد. قابلیت مدیریت دایرکت نیز از بین رفت تا اینکه جدیدا مشاهده کردم برنامه نویسان این سایت این قسمت را دوباره اضافه کردند.

بخش مدیریت دایرکت این امکان را برای شما میدهد که پیام هایی که برای شما در دایرکت ارسال میشوند را به شما نشان داده و از طریق همین بخش به آن ها پاسخ دهید. این قسمت بیشتر برای افرادی به درد میخورد که اکانت های زیادی دارند و مدیریت آن ها کمی برای شان سخت میباشد.

مشاهده استوری بصورت انبوه

یکی از بسته های جداگانه اینبو، امکان مشاهده استوری های دیگر پیج ها به صورت انبوه میباشد. به این صورت که شما میتوانید با تهیه این بسته امکان مشاهده بالای 500 هزار استوری در روز را پیدا کنید.

این فعالیت یعنی مشاهده استوری یکی از فعالیت های بی دردسر در اینستاگرام میباشد. چرا که فعلا در اینستاگرام محدودیتی برای مشاهده استوری وارد نشده از این رو میتوانید با خرید این پکیج ویژه، بازدید کننده های زیادی را به پیج خود جذب کنید.

البته ناگفته نماند که استفاده از این ویژگی جذب خوبی داشته تا جایی که به گفته خود سایت اینبو مشاهده روزانه نیم میلیون استوری در روز، بالای 100 اکانت را به جمع فالوور های شما اضافه خواهد کرد.

نحوه پشتیبانی سایت اینبو

در مورد پشتیبانی سایت اینبو هم باید خدمت شما عرض کنم که میتوانید به صورت تلفنی با آن ها در ارتباط باشید و پشتیبانی و راهنمایی در مورد ساخت ربات اینستاگرام را هم از طریق تلگرام انجام میدهند. البته ویدیو های آموزشی متفاوتی را داخل سایت خودشان در مقاله آموزش ساخت ربات اینستاگرام به صورت مفصل آموزش داده اند که میتوانید بعد از خرید اشتراک از این صفحه برای ساخت ربات خود اقدام کنید.

تعرفه های اشتراک در اینبو

در مورد تعرفه های اشتراک این سایت هم باید عرض کنم که تعرفه های یک ماهه اکثر سایت ها 50 تومان هست که در اینبو هم یک ماه ربات 60 تومان میباشد. اما در اشتراک های بلند مدت اینبو تخفیف های خوبی شامل شما میشود مانند اشتراک یک ساله اینبو که 260 تومان هست که در سایت های مشابه بالای 500 تومان هم مشاهده کرده ام.

اینبو یک روز تست رایگان هم داشته که به تازگی نرم افزاری برای اندروید را هم منتشر کرده و شما به غیر از استفاده از سایت و پنل برای ساخت ربات میتوانید از طریق نرم افزار اینبو هم اقدام کنید. قبل از خرید میتونین از تست رایگان استفاده کنید.

امنیت پیج در سایت اینبو

درباره امنیت و حفظ حریم شخصی هم باید بگویم که اینبو یکی از قدیمی ها در این عرصه میباشد که چند سالی در این زمینه در حال خدمات رسانی بوده از این رو میشه به نوعی بیشتر به این سایت اعتماد کرد. در ضمن این که این سایت دارای نماد اعتماد الکترونیکی میباشد و از همه مهم تر همانطور که گفتیم این سایت راه های ارتباطی زیادی برای کاربرانش گذاشته و پشتیبانی خوبی در تلگرام برای راهنمایی در ساخت ربات هم برای کاربرانش میدهد.

با  این توضیحات در مورد ربات اینبو میشه این سایت رو یکی از بهترین سایت های ارائه دهنده ربات اینستاگرام در ایران نامید. هم از لحاظ امکانات سرتر از ربات های دیگر میباشد که من تست کردم و هم این که تعرفه هاش خوبه و در آخر هم پشتیبانی خوبی هم داره البته پیش تر کمی با تاخیر رسیدیگی میکردند اما در تست جدید خودم که یک هفته پیش انجام دادم پشتیبانی راضی کننده ای داشتند.

قابلیت های اینبو را به صورت کلی میتوان :

 • امکانات کلی ربات ها از جمله قابلیت فالو، لایک، ارسال کامنت و ارسال پیام دایرکتی و …
 • تشخیص افراد آنلاین
 • حذف فالوور فیک
 • جذب فالوور هدفمند
 • بخش مدیریت دایرکت
 • بخش آنالیز جذب پیشرفته
 • بازدید استوری به صورت انبوه
 • جذب فالوور هدفمند و مد نظر شما
 • ارسال لایو و پست ها به صورت زمان بندی شده

اینستاساز

اینستاساز هم یکی از بهترین ربات های اینستاگرام بوده که از قدمت بالایی نیز برخوردار میباشد. این ربات امکانات لازم برای جذب فالوور به تعداد کافی را داشته که در این میان میتوان نقطه قوت ربات اینستاساز را به سیستم خوب آنالیز جذب آن ارتباط داد.

اینستاساز قسمتی در پنل ربات خود دارد با عنوان گزارش گیری، که شما با استفاده از این بخش میتوانید ارزیابی کنید که از کدام هدف گذاری بیشترین جذب را داشته اید که به مرور زمان با اضافه کردن هدف گذاری های مناسب میتوانید جذب فالوور واقعی خود را پیش از پیش بالا برده باشید.

یک مزیت دیگر هم که اینستاساز نسبت به ربات اینبو دارد این میباشد که زمان شما در هنگام استفاده نکردن از ربات از دست نخواهد رفت. برای مثال اگر شما ربات را تنظیم کرده اید که شب ها فعالیت خود را متوقف کند دیگر زمان شارژ شما از دست نرفته و ثابت میماند تا زمانی که دوباره شروع به راه اندازی ربات خود کنید.

مزایای دیگر ربات اینستاساز به شرح زیر میباشد

 • ارائه گزارش روزانه از جذب فالوور
 • جذب فالوور هدفمند بر اساس جنسیت
 • جذب فالوور هدفمند بر اساس هشتگ ها
 • جذب فالوور هدفمند بر اساس لوکیشن
 • امکان ارسال پست زمانبندی شده
 • ارسال پیام های دایرکتی
 • ارائه سه روز تست رایگان

های فالوور

های فالوور

های فالوور هم از ربات هایی بود که در لیست ما قرار گرفت چرا که این ربات هم جذب بالایی داشته و از همه مهم تر پشتیبانی خوبی را نیز داراست. های فالوور دو سالی میشود که در این زمینه در حال فعالیت بوده و در همان اوایل با تست های رایگان 15 روزه توانست کاربران زیادی را جذب خود کند.

های فالوور در حال حاضر سه روز تست رایگان دارد که میتوانید با ورود به سایت آن و با ثبت نام کردن از سه روز تست رایگان های فالوور استفاده کنید. میتوان های فالوور را یکی از بهترین ربات های اینستاگرام نامید چرا که طی بررسی ها به این نتیجه رسیدیم اکثر کاربران این ربات از نحوه جذب فالوور راضی بودند.

مدیران این سایت به تازگی نیز برنامه اندروید برای ربات اینستاگرام را هم منتشر کردند تا ربات پیش از پیش اقدام به فعالیت کرده و مشکلی هم از لحاظ بلاک شدن فعالیت های پیج استفاده کننده از ربات پیش نیاید. از دیگر قابلیت های جدید های فالوور میتوان به اضافه شدن قابلیت جذب فالوور بر اساس جنسیت و امکان ارسال پست و استوری زمانبندی شده اشاره کرد.

یکی از معیاب های فالوور البته به نظر خودم رابط کاربری آن میباشد چرا که رابط کاربری در حد قدرت جذب خودش ندارد البته در این مورد برخی از کاربران این ربات نظرشان با من هم نظر نبودند و اعتقاد دارند که ساده بودن پنل کاربری های فالوور باعث بهتر کار کردن با این ربات شده است.

های فالوورهم به مانند ربات اینبو و اینستاساز نمایندگی ارائه میدهد البته نمایندگی به صورت کامل نه و این که شما میتوانید در قسمت فروش آن فعالیت کنید.

قابلیت های ربات های فالوور

 • فعالیت کردن بر اساس هدف گذاری های دلخواه
 • ارسال پیام دایرکتی به صورت انبوه
 • ارسال کامنت
 • ارائه گزارش جذب فالوور
 • ارائه برنامه برای اندروید
 • پشتیبانی از طریق تلگرام

ایران سوشال

ایران سوشیال

در تست انجام شده توسط خودم از ربات ایران سوشال به این نتیجه رسیدم که از لحاظ جذب فالوور با ربات های دیگر تفاوت آنچنانی نداشته و همان بازدهی را میتوان از ربات ایران سوشال گرفت.

یکی از مزیت های دیگر که در تیم ایران سوشال نظر من رو به خودش جلب کرد ارائه ویدیو های آموزشی در ارتباط با اینستاگرام میباشد که شما حتی اگر اشتراک ربات ایران سوشال را هم خریداری نکنید باز هم میتوانید از خدمات آموزشی آن استفاده کنید.

در مورد خود ربات اینستاگرام ایران سوشال همانطور که گفتم تفاوت آنچنانی در امکانات نداشته و شما میتوانید با تنظیم ربات خود، فالوور های هدفمند مد نظر تان را جذب پیج کنید.

روبوکلیک

روبوکلیک

روبو کلیک هم یکی از بهترین ربات اینستاگرام در ایران میباشد. در این ربات اینستاگرام شما میتوانید با خرید یکی از پکیج ها از قابلیت های لایک، ارسال کامنت، فالو و انفالو استفاده کنید.

در روبوکلیک قابیلت ارسال دایرکت به صورت انبوه نیز وجود دارد اما برای استفاده از این قابلیت باید هزینه اضافه پرداخت کنید یا اینکه استفاده از ربات برای انجام فعالیت های گفته شده صرف نظر کرده و تنها بسته های ارسال دایرکت روبوکلیک را استفاده کنید.

در تنظیمات هدف گذاری ربات روبوکلیک قادر هستید هدف گذاری های خود را بر اساس هشتگ ها و موقعیت جغرافیایی و فالوور ها، فالوینگ ها، لایک کننده ها، کامنت گذاران پیج های هدف و یا پیج خودتان تعیین کنید. در مورد فعالیت های دیگر هم تفاوت آنچنانی با ربات هایی که در قسمت های بالاتر گفتیم نداشته است.

موردی که خیلی مرا در روبوکلیک اذیت کرد اول این بود که یک روز تست رایگان داشت و دوم این که تعرفه های روبوکلیک به شدت بالاست و همانطور که گفتیم برای فعال کردن فعالیت ارسال دایرکت باید جداگانه اشتراک خریداری کنید. پس اگر بخواهید از ربات روبوکلیک استفاده کنید باید هزینه ای به مراتب بیشتر از ربات های دیگر پرداخت کنید.

گزارش جذب فالوور در روبوکلیک هم ساده میباشد و تنها تعداد فعالیت های انجام شده توسط این ربات برای شما به همراه تعداد جذب فالوور بعد از استفاده از ربات نشان داده خواهد شد و در واقع آمار های پیشرفته ای در این مورد برای کاربران ارائه نمیدهد.

یکی دیگر از نارضایتی هایی که از روبوکلیک میشود نبود پشتیبانی خوب این تیم میباشد. شما در پنل این ربات تنها میتوانید از طریق ارسال تیکت در پنل خود با ادمین های ربات روبوکلیک در ارتباط باشید. خودم در تست یک روز با ارسال یک تیکت به مدیران این ربات با تاخیر در پاسخ آن ها روبرو شدم.

یک قابلیت جدید هم در پنل روبوکلیک اضافه شد و آن هم در دیدن استوری پیج های هدف میباشد که در این پنل با نام ویو میتوانید از این قابلیت استفاده کنید. البته این ویژگی در برخی از ربات هایی که قبل تر به آن اشاره کردیم وجود داشت و حتی در یکی از آن ها قابلیت پاسخ به استوری هم موجود بود.

ویژگی های ربات روبوکلیک:

 • جذب فالوور بر اساس پیج های هدف
 • قابلیت ویو استوری
 • رابط کاربری مناسب برای ساخت ربات
 • وجود بخش بازاریابی برای کاربران
 • فعالیت ربات بر روی موقعیت و هشتگ ها
 • دارای بخش فیلتر خوب برای حذف پیج های بی ارزش
 • ارسال دایرکت به صورت انبوه

سخن نهایی

راه های دیگری نیز برای جذب فالوور وجود دارد که حتی شما را از استفاده و هزینه صرف کردن برای خرید فالوور یا ربات اینستاگرام رهایی میبخشد و آن هم تولید محتوا میباشد. هر چه قدر تولید محتوا شما قوی و جذاب باشد مطمئن باشید که بدون هیچ هزینه خاصی میتوانید بهترین پیج را داشته باشید.

تولید محتوا در هر در فضای مجازی حر ف اول را میزند و در این میان اینستاگرام که مخاطب های زیادی را برای خود جذب کرده و شما میتوانید از این فرصت استفاده کرده و پیج خود را باز کنید.

ناگفته نماند که در حال حاضر اینستاگرام شدیدا در حال مبارزه با ربات های افزایش فالوور میباشد. از این رو اکثر ربات هایی که ما در این مقاله معرفی کردیم یا از کار افتاده اند یا مثل قبل کار نمیکنند.

بیشتر از یک ماه اشتراک ربات اینستاگرام را خریداری نکنید.

در این میان همانطور که گفتیم ربات اینستاگرام اینبو اقدام به ارائه ربات جدید بازدید استوری انبوه خود کرده است که توصیه ما استفاده از این ربات میباشد. چرا که در حال حاضر بدون هیچ مشکلی میتوانید از آن استفاده کرده و قدرت جذب بسیار یالایی نیز دارد.