پیدا کردن افراد در اینستاگرام میتواند چالش جذابی برای هر کاربر در این برنامه باشد. اینستاگرام راه های زیادی را برای پیدا کردن افراد و دوستان شما فراهم کرده که ما تمامی این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

همانطور که میدانید در اینستاگرام به جز شماره میتوانید از طریق ایمیل نیز برای ثبت نام استفاده کنید. اما در پیام رسان هایی مانند تلگرام که مجبور هستید تنها از طریق شماره، اکانت باز کنید. این امکان را بالا میبرد که با دوستان خودتان در این برنامه به مراتب بیشتر از اینستاگرام روبرو شوید.

پیدا کردن افراد از طریق ایمیل فعلا در اینستاگرام امکانپذیر نمیباشد.

همین مورد باعث میشود که کاربران اینستاگرام برای پیدا کردن افراد و دوستان خودشان در این برنامه با مشکل مواجه شوند. البته در این بین نیز امکانات و راه های دیگری نیز برای پیدا کردن افراد در اینستاگرام در نظر گرفته شده است.

کاربران زیادی در اینستاگرام اطلاعی از قابلیت‌های جستجوی افراد نزدیک در اینستاگرام ندارند که به راحتی میتوانند از قسمت Settings پیج خودشان، اقدام به یافتن افراد نزدیک و دلخواه خود کنند. از این رو امروز میخواهیم در مورد نحوه پیدا کردن افراد در اینستاگرام توضیحاتی را بدهیم.

چگونه افراد را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

همانگونه که در توضیحات بالا اشاره کردیم روش های زیادی در اینستاگرام برای پیدا کردن افراد وجود دارد اما باید چند مورد را در نظر بگیرید که شما چه اطلاعات اولیه ای از فرد یا اکانت مورد نظر خود دارید که بتوانید از آن طریق اقدام به جستجو پیج آن بکنید.

روش هایی که ما در ادامه مقاله امروز برای شما نشان خواهیم داد به شرح زیر میباشد:

 • جستجو از طریق صفحه اکسپلور
 • یافتن افراد از طریق شماره‌های ثبت شده در لیست مخاطبین موبایل
 • پیدا کردن دوستان فیسبوکی شما در اینستاگرام
 • دعوت به برنامه اینستاگرام از طریق ایمیل، شماره موبایل، اس ام اس و…

با این اوصاف شما از چندین راه میتوانید دوستان و افراد مد نظر خود را پیدا کرده یا آن ها را دعوت کرده و با آن ها ارتباط برقرار کنید.

اگر کسانی که قصد پیدا کردنشان را دارید از قبل شما را می‌شناسند، حتما باید یک عکس پروفایل داشته باشید تا بدانند که این اکانت برای شماست. با مطالعه آموزش نحوه گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

پیدا کردن دوستان از طریق صفحه اکسپلور اینستاگرام

جستجو افراد در اینستاگرام با روش های مختلف

صفحه اکسپلور اینستاگرام را میتوان موتور جستجوی این برنامه در نظر گرفت که دارای 4 بخش کلی بوده که به شرح زیر میباشد :

 • top: این قسمت را تقریبا میتوان به جستجو از طریق اسم پیج ربط داد.
 • account: این قسمت را نیز میتوان بیشتر بر اساس full name در نظر گرفت.
 • tags: قسمت جستجو از طریق هشتگ ها هم بر اساس پست و استوری های منتشر شده با آن هشتگ ها خواهد بود.
 • places: این قسمت نیز بر اساس منطقه جغرافیایی، پست هایی که لوکیشن گذاری شده اند برای شما نشان خواهد داد.

با لمس هر یک از گزینه های ذکر شده، شما میتوانید بر اساس نوع جستجوی خود اقدام به پیدا کردن افراد در اینستاگرام کنید.

برای نمونه اگر اسم کوچک یا بزرگ فردی که دنبال آن هستید را بدانید. میتوانید با وارد کردن نام فرد در قسمت top یا account صفحه اکپسلور، اکانت مد نطر را در صورتی که ادمین پیج مربوطه نیز اسم خود را در قسمت username یا full name وارد کرده باشد را پیدا کنید.

در حالت دیگر اگر اطلاعات دقیقی از فرد مورد نظر ندارید. اما برای مثال میدانید که دوست شما در یک زمینه خاصی مانند آشپزی در حال فعالیت بوده است. میتوانید با وارد کردن این کلمه در قسمت tags اکانت هایی که در این زمینه در اینستاگرام در حال فعالیت هستند را پیدا و به جستجو خود ادامه دهید.

قسمت آخر گزینه places میباشد که در این قسمت میتوانید بر اساس یک شهر یا منطقه اقدام به جستجو پست یا استوری هایی کرده باشید که لوکیشن گذاری شده اند.

دو مورد آخری که برای شما توضیح دادیم نمیتواند کمک زیادی در پیدا کردن یک فرد برای شما در اینستاگرام بکند. اما خب نباید از قسمت های top و account به راحتی بگذرید و حتما نام فرد یا شرکت مد نظر را در این قسمت وارد کنید.

چگونه فردی را در اینستاگرام از طریق شماره تلفن پیدا کنیم؟

چگونه فردی را در اینستاگرام از طریق شماره تلفن پیدا کنیم؟

یک راه بسیار سریع و آسان تری هم برای پیدا کردن افراد در اینستاگرام وجود دارد. که از طریق شماره های ذخیره شده در قسمت contact گوشی تان میتوانید با ورود به قسمت تنظیمات پیج خود و اجازه دسترسی دادن به اینستاگرام، افرادی که شماره های خود را در پیج هایشان ثبت کرده است را برای شما نمایان کند.

برای این کار کافی است وارد پیج خود شده و سپس از قسمت بالا آیکون سه خط مانند را لمس و در کادر باز شده گزینه discover people انتخاب و سپس گزینه “” را لمس کیند تا اینستاگرام بر اساس شماره های ثبت شده در گوشی شما اقدام به جمع آوری پیج های مربوطه کرده باشد.

همانگونه که گفتیم این روش هم زمانی برای شما کارایی خواهد داشت که هم شما شماره فرد مد نظر را در گوشی تان ذخیره کنید و هم اینکه در اکانت فرد مربوطه آن شماره ثبت شده باشد.

چگونه افراد را در فیس بوک پیدا کنیم؟

چگونه افراد را در فیس بوک پیدا کنیم؟

اگر در فیسبوک اکانت دارید حتما آن را به پیج خود از طریق قسمت linked accounts وصل کرده و از امکانات متعددی که از این اتصال میتوانید به آن دست یابید استفاده کنید.

آموزش استفاده از بیزینس پروفایل اینستاگرام

یکی از این موارد امکان برقراری ارتباط با دوستان فیسبوکی خودتان در اینستاگرام میباشد. که به این منظور هم باید وارد قسمت discover people شده و در این صفحه گزینه connect to facebook را لمس کنید تا افراد مربوطه برای شما به نمایش در آورده شود.

دوستان خود را به اینستاگرام دعوت کنید

دوستان خود را به اینستاگرام دعوت کنید

یکی از بخش های دیگر در قسمت تنظیمات پیج شما با عنوان follow and invite friends میباشد. که از این طریق میتوانید از راه های تعبیه شده شروع به دعوت دوستان خودتان به اینستاگرام کنید.

روش های ارسال لینک دانلود برنامه اینستاگرام به دوستان تان برای استفاده از اینستاگرم به شرح زیر میباشد:

 • ارسال لینک از طریق پیام رسان واتساپ
 • ارسال لینک به ایمیل دوستان
 • ارسال لینک ثبت نام به صورت اس ام اس
 • اشتراک گذاری از روش های دیگر …

با استفاده از این قسمت توانستید دوستان خود را به اینستاگرام دعوت کرده و با آن ها در این برنامه شروع به برقراری ارتباط کنید.

جمع بندی

اینستاگرام هم همانند دیگر برنامه هایی چون وایبر، فیسبوک یا پیام رسان هایی چون تلگرام و واتساپ روش هایی را برای پیدا کردن دوستان در اختیار کاربرانش قرار داده گرچه پیدا کردن افراد در اینستاگرام به مانند دیگر برنامه های ذکر شده راحت تر و کامل تر نیست اما میتوان از طریق آن افراد مد نظر را در صورت داشتن حساب در این برنامه پیدا کرد.

1.4/5 - (414 امتیاز)