فعال کردن قابلیت موزیک اینستاگرام سوال تعداد زیادی از کاربران است. قابلیت موزیک اینستاگرام که با نام استیکر موزیک نیز آن را می‌شناسیم یکی از امکانات بخش استوری اینستاگرام است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن استوری های خود را به شکل موزیکال منتشر کنند.

قابلیت موزیک استوری در همه‌ی کشورها قابل دسترس نیست و اگر بخواهید آن را در اینستاگرام خود داشته باشید و استفاده کنید لازم است تا روش‌های گفته شده در مقاله را روی اکانت خود تست نمایید. روش‌های معرفی شده در مقاله بارها تست شده‌اند و جوابدهی قطعی دارند. برای فعالسازی سریع استیکر موزیک در اینستا به ادامه‌ی مقاله توجه نمایید.

چگونه قسمت موزیک اینستاگرام را فعال کنیم؟

برای فعال کردن قسمت موزیک اینستاگرام لازم است یک سری از اقدامات را به ترتیب انجام دهید. ما تمام آنچه را که لازم است انجام دهید تا قابلیت موزیک برایتان در دسترس باشد، در لیست زیر خلاصه کرده‌ایم:

  • آپدیت کردن اپلیکیشن
  • استفاده از ابزار تغییر آی‌پی
  • حذف و نصب مجدد
  • خروج از اکانت و ورود مجدد

1. آپدیت کردن اپلیکیشن

اولین اقدام قبل از هر چیزی بروزرسانی اپلیکیشن است. اگر می‌خواهید به جدیدترین تغییرات اینستاگرام دسترسی داشته باشید ابتدا اپلیکیشن را آپدیت کنید. در صورت بروز نبودن اینستاگرا انجام ترفندهایی که ادامه خواهیم گفت بیهوده خواهد بود.

برای آپدیت اینستاگرام حتما از منابع معتبری چون گوگل پلی برای گوشی‌های اندروید و اپ‌استور برای گوشی‌های iOS استفاده کنید.

2. استفاده از ابزار تغییر آی‌پی

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، قابلیت موزیک در یک سری کشورهای محدود در دسترس است. بنابراین برای دسترسی به این قابلیت باید آی‌پی خود را تغییر دهید و با آی‌پی کشورهای دیگری وارد اپلیکیشن اینستا شوید. برای این کار هم کافیست از ابزار تغییر آی‌پی (قندشکن) استفاده نمایید.

نهایتا پس از دو الی سه روز استفاده از قندشکن خواهید دید که استیکر موزیک برای شما فعال است. در صورتی که پس از انجام ترفندهای ذکر شده، همچنان استیکر موزیک برایتان فعال نبود، از ترفندهای ذکر شده در ادامه‌ی مقاله استفاده نمایید.

3. حذف و نصب مجدد اینستاگرم

در صورتی که استفاده از ابزار تغییر آی‌پی برای فعالسازی قابلیت موزیک موثر نباشد، برای پاک شدن حافظه‌ی پنهان اینستا و تنظیم مجدد اینستاگرام آن را حذف و مجددا نصب کنید.

حتما بخوانید: دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

4. خروج از اکانت و ورود مجدد

در صورتی که اطلاعات حساب خود اعم از رمز عبور و نام کاربری را دقیق به خاطر دارید، یک بار از اکانت خود خارج شوید و مجددا Login کنید. این روش از سوی عده‌ای از کاربران تست شده و تاثیر مثبتی برای فعالسازی استیکر موزیک داشته است.

نحوه‌ی استفاده از استیکر موزیک در استوری

برای استفاده از استیکر موزیک در استوری اینستاگرام کافیست پس از دسترسی به استیکر موزیک، آن را از قسمت استوری انتخاب کرده و پس از انتخاب موزیک مورد نظر خود از Library آن را در استوری خود انتشار دهید. برای مشاهده‌ی راهنمای تصویری و دریافت جزئیات بیشتر، به ادامه‌ی مقاله توجه فرمایید.

  1. روی استیکر موزیک تپ کنید.
انتخاب استیکر موزیک
  1. موزیک مورد نظرتان را از بخش Library انتخاب کنید.
انتخاب آهنگ مورد نظر
  1. قسمت مورد نظر آهنگ را انتخاب کنید.
انتخاب قسمت مورد نظر از آهنگ
  1. در صورت تمایل به گذاشتن کاور، کاور مورد نظر را انتخاب نمایید.
انتخاب کاور برای آهنگ
  1. در صورت تمایل به گذاشتن لیریک، روی فونت مورد نظر بزنید و سپس گزینه‌ی Done را انتخاب کرده و استوری خود را منتشر نمایید.
انتخاب فونت متن موزیک

سوالات پرتکرار

چرا موزیک اینستا برای من فعال نیست؟

استیکر موزیک فقط در تعدادی از کشورها قابل دسترس است و برای فعال بودن آن در سایر کشور ها نیاز است تا یک سری ترفندها را پیاده سازی کنیم. برای اطلاع از این ترفندها به متن کامل مقاله مراجعه نمایید.

چگونه قابلیت موزیک را برای اینستا فعال کنیم؟

برای فعال کردن موزیک اینستاگرام ترفندهای مختلفی وجود دارد. ما در این مقاله در خصوص راه‌های فعال کردن موزیک اینستاگرام و نحوه‌ی استفاده از استیکر موزیک توضیحات لازم را ارائه داده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر به متن کامل مقاله مراجعه کنید.

استیکر موزیک یکی از پرطرفدارترین استیکرهای استوری در اینستاگرام است که شما با استفاده از آن می‌توانید استوری های موزیکال در پیج خود منتشر کنید. قابلیت موزیک در استوری به دلیل فعال نبودن برای اکثر کاربران ایرانی مشکلاتی را برای آنها در راستا با استفاده از این استیکر و دیدن استوریهای دیگران بوجود آوده است. ما با ارائهی ترفندهایی در این مقاله راه حل نهایی فعال کردن قابلیت موزیک در استوری را معرفی و آموزش داده‌ایم. امیدواریم مطالب موجود برایتان مفید بوده باشد. ممنون از همراهیتان!

4/5 - (1 امتیاز)