برای بالا بردن امنیت اینستاگرام نیازی نیست که به افرادی به قول کار بلد احتیاج داشته باشید. چرا که اینستاگرام برای بالا بردن امنیت پیج های کاربرانش، ابزار هایی را در اختیار آن ها قرار داده است.

برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود باید چندین مورد را در نظر بگیرید و اگر احساس میکنید که همواره اکانت اینستاگرام شما در خطر میباشد و افرادی میخواهند به آن دست پیدا کنند باید از تمام ابزار های موجود در اینستاگرام برای افزایش امینت پیج خود استفاده کنید.

البته اینستاگرام مثل هر برنامه و هر سایت دیگری نمیتوان برایش امنیت صد در صدی برقرار کرد. اما خب تا آنجایی که امکانش وجود دارد و ما میتوانیم از این ابزار ها برای بالا بردن امنیت پیج خود استفاده کنیم تا از حریم خصوصی خود محافظت کرده باشیم.

ثبت پسورد مطمئن برای پیج اینستاگرام

ثبت پسورد برای پیج اینستاگرام

اولین و مهم ترین کاری که شما میتوانید برای امنیت پیج خود انجام دهید انتخاب یک رمز عبور قوی برای اکانت خودتان میباشد. اکثر حملاتی که برای هک کردن پیج های اینستاگرام صورت میگرد بر اساس حملات کرک میباشد.

در این نوع حملات از پسورد های آماده که بیشترین استفاده را در بین کاربران اینترنتی صورت میگرد بهره گرفته و در سوی دیگر اکانت هایی را با روش های خاص جمع آوری کرده و در نهایت رمز های آماده را بر روی این پیج ها تست میکنند.

نمونه ای از رمز های آماده که در این روش از آن ها استفاده میشود:

 • استفاده از تاریخ تولد ها: 13751375
 • استفاده از اعداد به صورت پشت سرهمی: 123456789
 • استفاده از اسم های خاص یا معروف:tabrizct

اگر پسورد پیج شما به این صورت ثبت شده است میتوانید با تغییر رمز اینستاگرام خودتان اولین قدم برای افزایش امنیت پیج خود را برداشته باشید.

هنگام ثبت پسورد جدید حتما توصیه میشود که رمز عبور اینستاگرام خودتان را بیش از هشت کاراکتر که ترکیبی از حروف و اعداد باشد را انتخاب کرده و سعی کنید رمزی را وارد کرده باشید که به جز خودتان به ذهن دیگران نرسد.

ثبت ایمیل و شماره موبایل معتبر در پیج اینستاگرام

ثیت ایمیل و شماره موبایل برای اینستاگرام

مسئله ثبت و تایید کردن ایمیل و در کنار آن شماره موبایل به قدری مهم میباشد که اگر یکی از این دو مورد به خصوص برای پیج خود ایمیل ثبت و تایید نکرده اید حتما برای ثبت آن همین الان اقدام کنید.

همانطور که میدانید هنگام ثبت نام در اینستاگرام شما باید از دو طریق، وارد کردن شماره موبایل یا وارد کردن ایمیل حساب باز کنید.

پس در همان اول ما مجبور هستیم که یکی از موارد گفته شده را وارد کنیم. اما متاسفانه اینستاگرام برخی اوقات تاییدیه ای برای شماره وارد کرده یا ایمیل ثبت کرده از فرد ثبت نام کننده درخواست نمیکند و همین امر باعث میشود ایمیل یا شماره وارد شده کانفریم نشود.

در این صورت احتمال آن که شما هنگام ثبت نام، ایمیل یا شماره خود را به درستی وارد نکرده باشید وجود دارد و از طرفی احتمال دارد که مدت ها اینستاگرام از شما تاییدیه نخواهد و این باعث میشود تا در صورت فراموشی رمز عبور پیج دیگر نتوانید به اکانت خود دست پیدا کنید.

برای بالا بردن امنیت اینستاگرام خودتان حتما هم ایمیل خود را ثبت و آن را کانفریم کرده و هم اینکه شماره خود را ثبت و تایید کنید. ثبت این دو مورد به قدری اهمیت دارد که در صورت هک شدن پیج تان به هر دلیلی، میتوانید از طریق لینک بازگردانی پیج هک شده اقدام به باز پس گیری اکانت خود کنید.

ثبت ایمیل و confirm کردن آن داخل پیج:

اگر تا به حال داخل پیج خودتان ایمیل ثبت و آن را تایید نکرده اید به این صورت سریعا برای افزایش امنیت اینستاگرام خودتان اقدام کنید:

 1. وارد قسمت edit profile از صفحه پروفایل اکانت خود شوید.
 2. به پایین صفحه اسکرول کرده و از قسمت admin contact info کادر مربوط به ایمیل را لمس کنید.
 3. در صفحه باز شده میتوانید ایمیل خود را تایپ کرده و یعد با لمس تیک آبی در گوشه صفحه آن را ثبت کنید.
ثبت ایمیل در اینستاگرام

بعد از ثبت ایمیل باید اقدام به تایید یا همان confirm کردن ایمیل کنید که به این منظور باید وارد ایمیل خود شده و با دریافت پیام از طرف اینستاگرام در این ارتباط، اقدام به تایید کردن ایمیل خود کنید.

شاید برای شما جالب باشد: معنی اصطلاحات اینستاگرام

ثبت شماره موبایل و تایید آن:

بعد از اینکه ایمیل خود را داخل پیج ثبت کردید میتوانید یک شماره موبایل هم ثبت کرده و سپس آن را با دریافت کد شش رقمی از طرف اینستاگرام تایید کنید به این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد قسمت edit profile شده و از پایین صفحه کادر مربوطه به موبایل را لمس کنید.
 2. در صفحه باز شده شماره موبایلی که به آن دسترسی دارید را وارد کنید.
 3. حال منتظر دریافت کد شش رقمی به صورت اس ام اس باشید.
ثبت شماره موبایل در اینستاگرام

پس از دریافت این کد آن را تایپ کرده و سپس تیک آبی رنگ درگوشه صفحه را لمس کنید. در نظر داشته باشید که بعضی مواقع کد شش رقمی برای تایید مالکیت شماره موبایل مربوطه از طرف اینستاگرام ارسال نمیشود. در این صورت باید در زمان دیگری شماره موبایل اضافه کرده یا اینکه با یک شماره دیگری تست کنید.

دلیل عدم دریافت کد میتواند استفاده بیش از حد آن شماره در پیج های دیگر باشد.

بعد از ثبت کامل ایمیل و شماره موبایل، شما توانسته اید امنیت پیج خود را بیش از بیش بالا برده و حتی در صورت هک شدن پیج تان راهی برای بازگرداندن پیج خود خواهید داشت.

فعالسازی رمز دوم در اینستاگرام

یکی دیگر از راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام فعال کردن رمز دوم پیج میباشد که به همین منظور میتوانید از دو ابزار در قسمت security استفاده کنید.

برای فعال کردن رمز دوم اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

 1. از صفحه پروفایل آیکون سه خط مانند را لمس و سپس وارد قسمت تنظیمات اکانت اینستاگرام شوید.
 2. در صفحه باز شده وارد قسمت security شده و سپس وارد گزینه two-factor authentication شوید.
 3. در صفحه بعدی توضیحاتی در این قسمت برای شما نشان داده میشود که آیکون آبی رنگ get started را بزنید.
فعالسازی رمز دوم در اینستاگرام

حال میتوانید دو کلید را در صفحه باز شده مشاهده کنید که با هر کدام از این ها میتوانید برای بالا بردن امنیت اینستاگرام خودتان رمز دوم پیج را فعال کنید.

text message:

این نوع رمز دوم در اینستاگرام بر اساس شماره موبایل تایید و اجرا میشود به همین منظور خیلی اهمیت دارد که شماره موبایلی را وارد کنید که همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

در ادامه ما کلید این گزینه را لمس میکنیم و وارد صفحه ای خواهیم شد که اینستاگرام از ما یک شماره موبایل خواهد خواست. بعد از وارد کردن شماره موبایل باید منتظر دریافت کد شش رقمی از طرف اینستاگرام شده و در نهایت کد مربوطه را تایپ کنید.

بعد از تایید شماره خودتان اینستاگرام یرای شما کد های پشتیبانی را نمایش خواهد که میتوانید از این صفحه اسکرین شات بگیرید تا در مواقعی که به هر دلیلی به شماره موبایل خود دسترسی نداشتید از این کد ها برای ورود به پیج خود استفاده کنید.

authentication app:

این گزینه جدیدا به اینستاگرام اضافه شده و بر اساس برنامه گوگل کار میکند. قبل از فعالسازی این نوع رمز دوم باید برنامه آن را دانلود و نصب کنید و سپس اقدام به فعالسازی آن کنید.

خیلی توصیه نمیشود که از این قابلیت برای فعالسازی رمز دوم اکانت خود استفاده کنید چرا که در صورت حذف برنامه از گوشی خود دیگر نمیتوانید برای مشاهده به کد های نمایش داده شده در این برنامه دسترسی پیدا کنید.

وصل کردن اکانت فیسبوک به پیج اینستاگرام

یکی از راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام وصل کردن اکانت فیسبوک به پیج میباشد. اگر هنگام ورود به اینستاگرام دقت کرده باشید یکی از راه های ورود اقدام از طریق فیسبوک میباشد.

این مورد خود اهمیت بالایی دارد تا جایی که حتی اگر دسترسی ما به هر دلیلی از پیج قطع شود میتوان با وارد کردن اطلاعات فیسبوک خودتان وارد پیج خود شده باشید. به این منظور برای وصل کردن اکانت فیسبوک به پیج اینستاگرام مراحل زیر را انجام دهید:

 1. از بخش تنظیمات اینستاگرام پیج خودتان وارد قسمت account شوید.
 2. در ادامه گزینه linked accounts را انتخاب کرده و در صفحه بعدی گزینه facebook را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه وارد صفحه ورود به فیسبوک خواهید شد که باید در این قسمت اطلاعات ورود به اکانت خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت فیسبوک خود به صورت مستقیم اکانت فیسبوک شما به پیج تان اتصال پیدا خواهد کرد.

بررسی بخش login activity از طریق سایت اینستاگرام

یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام که میتوانید با بررسی آن بفهمید که چه سیستم هایی به اکانت شما وصل شده اند و آخرین فعالیت آن ها به چه زمانی برمیگردد برذسی بخش login activity میباشد. هنوز این بخش به برنامه اینستاگرام اضافه نشده و برای مشاهده آن باید از طریق سایت این برنامه اقدام کنید به این منظور مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در مرورگر سیستم خودتان آدرس سایت instagram.com را نوشته و جستجو کنید.
 2. در ادامه وارد بخش log in شده و اطلاعات اکانت خود را وارد کنید تا داخل پیج خود شوید.
 3. از منوی پایین صفحه وارد صفحه پروفایل شده و در این صفحه آیکون چرخ دنده مانند را لمس کنید.
 4. در صفحه باز شده گزینه login activity را انتخاب کنید.
جلوگیری از هک شدن اینستاگرام

در این صفحه شما میتوانید کل سیستم های وصل شده به اکانت خود را مشاهده کرده و یا آن ها را از اکانت خود خارج کنید. این لیست معمولا شامل سیستم‌های دیگر خود شما و مواردی مانند ربات های کمکی است که به شما در اداره پیج کمک می‌کنند. (ربات اینستاگرام چیست؟)

نکاتی مهم برای بالا بردن امنیت اینستاگرام

بیایید واقع بین باشیم و قبول کنیم که راه صد در صدی برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام وجود ندارد. اما با روش هایی که برای شما گفتیم میتوانید تا 99 درصد از هک شدن پیج خودتان جلوگیری کنید. اما روش های دیگر هم وجود دارد که اگر فرد خیلی حساسی هستید. میتوانید با رعایت کردن این موارد پیش از پیش امنیت پیج خود را افزایش دهید.

 • از استفاده کردن برنامه هایی که از شما اطلاعات پیج را میخواهند خودداری کنید.
 • اگر در گوشی یا کامپیوتردیگران وارد اکانت خود شده اید در پایان کار خود، از آن خارج شوید.
 • در صورت مشاهده فعالیت های مشکوک در پیج خود رمز اکانت را تغییر دهید.
 • ماهی یکبار پسورد پیج خود را تغییر دهید.
 • بررسی بخش login activity را فراموش نکنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد تا راه های بالا بردن امنیت اینستاگرام را برای شما نشان دهیم که میتوانید با فعالسازی امکانات موجود و رعایت کردن مواردی که گفته شد از هک شدن اکانت خودتان جلوگیری کنید.

4.1/5 - (55 امتیاز)