چگونه به آنلاین بودن فرد در اینستا پی ببریم؟ اینستاگرام به مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و یا اپلیکیشن‌های پیام رسان قابلیت نمایش وضعیت آنلاین را در اختیار کاربرانش قرار داده است.

هرچند ما این قابلیت را در اپلیکیشن‌های پیام رسان بیشتر ضروری می‌دانیم، اما به دلیل اینکه این روزها بخش دایرکت اینستاگرام نیز مانند سایر قسمت‌های برنامه کاربران زیادی دارد، نمایش آنلاین بودن در اینستا جزو نیازهای کاربران به حساب می‌آمد و همین موضوع نیز منجر به بوجود آمدن قابلیت نمایش آنلاین و آفلاین در اینستا شد.

البته خوب است بدانید، استفاده از این قابلیت برای نمایش یا عدم نمایش وضعیت آنلاین بودن آنها در اینستا کاملا برعهده و اختیار خود کاربران است. اگرفردی نخواهد ساعات آنلاین او برای دیگران نمایش داده شود، می‌تواند قابلیت Activity Status را غیرفعال کند.

روش‌های تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام

برای تشخیص آنلاین بودن یک فرد در اینستاگرام دو روش مختلف وجود دارد. روش اول اطلاع از طریق دایرکت و روش دوم از طریق لایو. در ادامه هر دو روش را بررسی و آموزش‌های لازم را ارائه می‌‎دهیم.

اطلاع از آنلاین بودن شخص در اینستا از دایرکت

اگر قابلیت Activity Status برای شما فعال باشد، هنگام مراجعه به دایرکت خواهید دید تعدادی از اکانت ها یک چراغ سبز رنگ کنار عکس پروفایلشان دارند، این نوع از اکانت‌ها در واقع افراد آنلاین هستند و شما می‌توانید نوشته‌ی Active Now را کنار نام کاربری آنها مشاهده کنید.

اگر قابلیت Activity Status برای شما فعال نیست، می‌توانید طبق آموزش‌های زیر آن را فعال کنید.

  1. به صفحه‌ی پروفایل خود مراجعه کنید، آیکون سه خط را بزنید و وارد بخش تنظیمات شوید.
مراجعه به بخش تنظیمات
  1. سپس گزینه‌‌ی Privacy را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه Privacy
  1. گزینه‌ی Activity Status را بزنید.
انتخاب گزینه Activity Status
  1. برای فعال کردن آنلاین بودن در اینستا روی علامت فعالسازی بزنید.
فعالسازی تشخیص وضعیت آنلاین

اکنون می‌توانید به بخش دایرکت مراجعه نمایید و از آنلاین بودن مخاطبان خود اطلاع یابید. در صورتی که وضعیت آنلاین برخی اکانت‌ها برایتان قابل نمایش نیست، علت این موضوع این است که فرد Activity Status پیجش را غیرفعال کرده است.

مشاهده آنلاین بودن فالوور

اطلاع از آنلاین بودن شخص در اینستا از طریق لایو

یکی دیگر از روش‌های اطلاع از آنلاین بودن در اینستا مربوط به بخش لایو در اینستاگرام است. شما هنگام گذاشتن لایو در اینستا می‌توانید لیستی از کاربران آنلاین را مشاهده کنید. البته این روش نسبت به روش اول قدری دشوار بوده و توصیه نمی‌شود.

چگونه آنلاین بودن اینستا را مخفی کنیم؟

در حال حاضر بسیاری از کاربران برای راحتی بیشتر خود وضعیت Activity Status را غیرفعال می‌کنند. با غیرفعال کردن این قابلیت، فرد هر موقع در اینستاگرام آنلاین باشد، وضعیت آنلاین بودن او نمایش داده نمی‌شود.

حتما بخوانید: فرستادن عکس مخفی در اینستاگرام

در عوض نیز نمی‌تواند از وضعیت آنلاین بودن سایرین نیز اطلاعی داشته باشد، چرا که با غیرفعال کردن قابلیت Activity Status وضعیت آنلاین بودن سایر افراد غیرقابل مشاهده است، حتی اگر آنها قابلیت نمایش آنلاین بودن را روشن نگه داشته باشند.

  1. برای غیرفعال کردن این قابلیت کافی‌است به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کنید.
مراجعه به بخش تنظیمات
  1. گزینه‌ی Privacy را بزنید.
انتخاب گزینه Privacy
  1. Activity Status را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه Activity Status
  1. اکنون نمایش وضعیت آنلاین را غیرفعال کنید.
غیرفعال کردن آنلاین بودن در اینستاگرام

شاید برای شما جالب باشد: دیدن استوری بدون فهمیدن طرف مقابل

سوالات متداول

امروز فعال بوده است در اینستاگرام یعنی چه؟

در اینستاگرام های فارسی زمان آنلاین بودن فرد را اینگونه نشان می‌دهد. اگر شخص بیش از 12 ساعت آفلاین باشد، در کنار نام او می‌نویسد امروز فعال بوده است.

چگونه از آنلاین بودن افراد در اینستاگرام مطلع شویم؟

برای اطلاع از آنلاین بودن فرد در اینستاگرام میتوانید از طریق دایرکت و لایو اقدام کنید. البته در این مورد جزئیات و توضیحات بیشتری وجود دارد که می‌توانید در مقاله مطالعه نمایید.

چگونه آنلاین بودن اینستاگرام را مخفی کنیم؟

برای مخفی کردن نمایش آنلاین بودن پیج در اینستاگرام کافیست به بخش Activity status مراجعه کرده، گزینه‌ی آن را غیرفعال کنید.

چرا برای بعضی پیج ها وضعیت آنلاین بودن را نشان نمی‌دهد؟

عده‌ای از افراد هستند که تمایل ندارند زمان آنلاین بودن خود را با دیگران به اشتراک بگذارند؛ این افراد با غیرفعال کردن وضعیت Activity Status از نمایش زمان آنلاین بودن خود جلوگیری می‌کنند.

در آخر…

در این مقاله ما روش‌های مشاهده و تشخیص آنلاین بودن یک پیج را مورد بررسی قرار دادیم و در مورد اینکه چگونه می‌توانیم وضعیت آنلاین پیج خود را فعال یا غیرفعال کنیم، آموزش‌های لازم را ارائه دادیم. نظرات، پیشنهادات، انتقادات و سوالات خود را در خصوص موضوع مقاله برای ما بنویسید. از همراهی شما ممنون و سپاسگزاریم!

4.7/5 - (4 امتیاز)