سایز تصاویر در شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید. اگر شما هم از افرادی باشید که زیاد در اینترنت و شبکه های اجتماعی فعالیت میکنید و برای گسترش بیزینس خودتان در شبکه های اجتماعی مختلفی فعالیت گسترده و حرفه ای انجام میدهید، باید نکات اولیه ای را در این شبکه ها رعایت کنید.

یکی از این نکات داشتن صفحه پروفایل حرفه ای و جذاب میباشد. قطعا هر چقدر صفحه پروفایل شبکه اجتماعی که در آن فعالیت میکنید، برای مخاطب هایتان جذاب باشد نتیجه ایده آل تری خواهید گرفت.

یکی از مهم ترین قسمت های صفحات پروفایل رعایت اندازه تصاویر استفاده شده میباشد. چه عکس هایی که برای پست گذاری از آن ها استفاده میکنید و چه انتخاب عکس پروفایل در صفحات خودتان تاثیر گذار خواهد بود.

برای دانستن اندازه تصویر ابتدا آن را دانلود و سپس قسمت details آن را بررسی کنید.

قطعا داشتن تصاویر تر و تمیز، تاثیر مثبتی هم بر روی خودتان و هم برای بازدید کننده های صفحه های اجتماعی شما خواهد گذاشت. برای مثال شما قسمت بیو اینستاگرام پیج خودتان را در نظر بگیرید؛ که با گذاشتن عکس پروفایل و اشتراک گذاری استوری و پست ها با سایز و کیفیت مناسب چقدر میتواند در جذب فالوور واقعی پیج تان تاثیر گذار باشد.

اگر میخواهید به صورت حرفه ای در صفحات اجتماعی خودتان فعالیت کنید. باید در قدم اول به شکل و شمایل اولیه صفحات خود اهمیت داده و در تنظیم و جاگذاری تصاویر در این شبکه ها دقت کنید.

امروز میخواهیم در مورد جاگذاری استاندارد سایز تصاویر در مهم ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی که در بیزینس هر فرد میتواند تاثیر بسزایی بگذارد را بررسی کنیم.

طریقه تغییر سایز تصاویر و ویدیو:

ما در مقاله های قبلی سایت در مورد نحوه تولید محتوا در اینستاگرام صحبت کردیم. در قسمتی از این مقاله اشاره کردیم که برای تولید محتوا میتوان از نرم افزار های کامپیوتری چون فتوشاپ برای تصاویر و کامتاسیا برای ویدیو ها استفاده کرد.

اما برای تغییر سایز تصاویر شبکه های اجتماعی میتوانید از نرم افزار های ساده ای که برای گوشی ها هم ترتیب دیده شده استفاده کرده و وقت خود را با نرم افزارهای کامپیوتری تلف نکنید. اما اگر به جز تغییر سایز تصاویر خواستید بر روی آن ها تغییرات زیادی انجام دهید بهتر است از فتوشاپ استفاده کنید.

اندازه تصاویر در اینستاگرام

استاندارد سایز تصویر در اینستاگرام

اینستاگرام برنامه نو ظهور دنیای مجازی که روز به روز به طرفداران و کاربران آن به خصوص در خود ایران رو به افزایش است. این شبکه اجتماعی محل مناسبی برای افزایش فروش محصولات و تبلیغ بیزینس شما خواهد بود. از این رو ابتدا سایز تصاویر در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

 • عکس پروفایل: اندازه عکس پروفایل در اینستاگرام 180 در 180 خواهد بود.
 • اندازه برای پست: بهترین اندازه 1080 در 1080 بوده اما میتوانید از عرض و طول دیگر اما برابر هم استفاده کنید.
 • اندازه برای استوری: سایز مناسب برای استوری 1080 در 1920 میباشد.
 • حداقل و حداکثر زمان ویدیو برای پست گذاری : حداقل زمان برای انتشار ویدیو 3 ثانیه و حداکثر 60 ثانیه میباشد.
 • اندازه ویدیو های igtv: سایز ویدیو ها در آی جی تی وی 720 در 1280 خواهد بود.
 • حداقل و حداکثر ویدیو در آی جی تی وی: ویدیو ها در igtv عمودی و از 15 ثانیه تا 60 دقیقه میباشد.

حتما بخوانید: ایده برای پست اینستاگرام

اندازه تصاویر فیسبوک

اندازه تصاویر در فیسبوک

فیسبوک در داخل ایران بخاطر محدودیت های به وجود آمده طرفداران زیادی ندارد اما خب باز هم افرادی هستند که از فیسبوک استفاده میکنند. این شبکه اجتماعی هنوز هم از اعتبار بالایی برخوردار میباشد.

اگر شما یبزینس گسترده ای دارید حتما باید یک صفحه حرفه ای در فیسبوک برای خود ترتیب دیده باشید چرا که اکثر کاربران اینترتی خارجی، از فیسبوک استفاده میکنند.

 • اندازه عکس پروفایل: اندازه عکس پروفایل در فیسبوک به مانند اینستاگرام 180 در 180 میباشد.
 • اندازه برای کاور فیسبوک: کاور نوعی پس زمینه به حساب می آید و اندازه استاندارد آن 851 در 315 است.
 • سایز استاندارد برای پست گذاری: اندازه مناسب برای پست گذاری در فیسبوک 1200 در 900 خواهد بود.
 • اندازه استوری فیسبوک: سایز مناسب داستان ها در فیسبوک به مانند اینستاگرام 1080 در 1920 میباشد.

سایز تصاویر در توییتر

اندازه تصاویر در توییتر

توییتر شاید در ایران کاربران زیادی نداشته باشد اما باز هم اگر میخواهید یک بیزینس موفق را در فضای مجازی مدیریت کنید حتما باید در توییتر حساب باز کرده و به صورت حرفه ای فعالیت خود را ادامه دهید.

توییتر نیز به مانند لینکدین مدیران زیادی را دور خود جمع کرده است. به طوری که شما به سختی میتوانید مدیر یک شرکت بزرگ را پیدا کنید که در توییتر حساب نداشته باشد. از این رو شما هم حتما برای ایجاد حساب در توییتر اقدام کنید. برای صفحه اصلی حساب خودتان اندازه تصاویر را رعایت کنید.

 • سایز تصویر پروفایل: اندازه برای عکس پروفایل در توییتر 400 در 400 خواهد بود.
 • اندازه تصویر کاور:اندازه کاور 1500 در 500 میباشد.
 • اندازه پست در توییتر: پست های اشتراک گذاری شده با اندازه 1024 در 512 جا گذاری خواهند شد.

استاندارد سایز عکس و ویدیو در یوتیوب

سایز تصاویر در یوتیوب

یوتیوب بستری برای اشتراک گذاری ویدیو بوده و تصاویر در این شبکه اجتماعی دخالت آنچانی ندارند. اما خب ما در ادامه هم اندازه مناسب تصاویر برای گذاشتن عکس پروفایل و هم سایز ویدیو ها را نشان خواهیم داد.

 • اندازه تصویر پروفایل: اندازه تصویر پروفایل 288 در 288 میباشد.
 • سایز عکس کاور: اندازه ای مشخص برای عکس کاور یوتیوب مشخص نشده است.
 • اندازه مناسب ویدیو: سایز ویدیو های منتشر شده در یوتویب 1280 در 720 خواهد بود.

اندازه تصاویر و ویدیو ها در آپارات:

آپارت را هم میتوان نسخه ایرانی یوتیوب دانست چرا که به مانند یوتیوب در آپارات نیز میتوان ویدیوهای خودتان را به اشتراک عموم بگذارید.

 • اندازه سایز تصویر پروفایل: ابعاد تصویر 300 در 300 پیکسل خواهد بود.
 • اندازه تصویر کاور: برای تصویر کاور آپارات به مانند یوتیوب اندازه مشخصی تعیین نشده است.
 • اندازه ویدیو های منتشر شده: اندازه استاندارد ویدیو ها در آپارت 1920 در 1080 خواهد بود.

جمع بندی

شبکه های اجتماعی مختلفی را از لحاظ سایز تصاویر استفاده شده در آن برنامه بررسی کردیم. همانطور که گفتیم داشتن یک صفحه پروفایل مناسب با توضیحات تکمیلی میتواند بازدید کننده های صفحه شما را ترغیب به دنبال کردن اکانت شما کرده باشد.

2.2/5 - (108 امتیاز)