علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟ امروزه بیش از 1.9 میلیارد کاربر در اینستاگرام به صورت روزانه فعالیت می‌کنند و همین باعث شده این پلتفرم به یک محل ایده ال برای کسب در آمد و برند سازی تبدیل شود؛ اما کسانی که مشغول گسترش کسب و کار خود در اینستاگرام هستند همواره با مشکل ریزش فالوور مواجه هستند. ریزش فالوور زمانی اتفاق می‌افتد که کیفیت عملکرد شما کاهش پیدا کرده باشد، زمانی که با ریزش فالوور در اینستاگرام مواجه می‌شوید به این معناست که یک جای کار می لنگد و شما نتوانسته‌اید انتظارات کاربران را به خوبی فراهم کنید. در هر پیجی چه پیج سلبریتی‌ها یا اینفلوئنسرها و چه در پیج های برند و کاری ریزش فالوور اینستاگرام طبیعی است اما ریزش بیش از حد معمول نشان دهنده یک نقص در کار ما و یک اخطار محسوب می‌شود؛ امروز در این مقاله می خواهیم دلایل ریزش فالوور را برای شما توضیح داده و نکاتی را در راستای جلوگیری از آن مطرح کنیم.

علت اضافه نشدن فالوور در اینستاگرام چیست؟

دلیل ریزش فالوور های شما بستگی به عملکرد شما دارد و صرفا محدود به یک مشکل خاص نمی‌شود و در کل بسته به نوع فعالیت های شما و میزان رعایت کردن قوانین و قواعد دارد. در ابتدا بگذارید به شما بگویم که دلیل این اتفاق از بین رفتن اعتماد کاربران نسبت به شماست و در قدم اول شما باید با کاربران و مخاطبین خود صادق، شفاف و درست باشید و وظیفه دارید که قوانینی را در راستای راضی نگه داشتن کاربران رعایت کنید. در ادامه به بررسی چند مورد از علت‌هایی که باعث ریزش فالوور می‌شود می‌پردازیم.

1. انتشار بی رویه و نامنظم پست و استوری |علت اصلی اضافه نشدن فالوور در اینستاگرام

یکی از دلایل مهم ریزش فالوور در اینستاگرام انتشار بی رویه و نامنظم پست در پیج است، کاربران شما از طریق محتوای پیجتان یعنی پست‌ها و استوری‌هایی که منتشر می‌کنید با شما در ارتباطند، زیاده روی در انتشار پست و استوری باعث سردرگم و آزرده شدن کاربران می‌شود چرا که شما با منتشر کردن بیش از حد پست و استوری باعث از بین رفتن حس ارتباط میان کاربر و پیج خود می‌شوید.

کاربر برای دیدن پیج شما نیاز به زمان دارد و شما با انتشار بی‌رویه پست باعث می‌شوید این زمان از مخاطب گرفته شود همچنین با بالا رفتن میزان تولید در نظر کاربران کیفیت شما دچار افت خواهد شد. محتوای شما زمانی برای مخاطب جذاب خواهد بود که روند تولید آن از پیوستگی و تداوم خاصی برخوردار باشد به یاد داشته باشید زیبایی در سادگی‌ست!

2. جالب نبودن محتوای شما برای کاربران | اصلی ترین علت اضافه نشدن فالوور اینستاگرام

اگر می‌خواهید دچار ریزش فالوور در اینستاگرام نشوید باید رضایت فالوور های خود را به دست آورید و این یعنی ارائه محتوای جذاب و سرگرم کننده برای آنها. شما باید از نیازها و خواسته های کاربران آگاه باشید، سلیقه‌ها و علایق آنها را بشناسید تا بتوانید بهترین محتوا و خدمات را به آنها ارائه دهید؛ یادتان باشد جذب کاربران برای ما اهمیت بسیاری دارد.

3. دلیل اضافه نشدن فالوور اینستاگرام | جذاب نبودن کپشن

تصویری که در پست انتشار می‌کنید ممکن است زیبا و جذاب باشد اما نوشتن یک کپشن تاثیر گذار و خوب می‌تواند باعث ارتباط بهتر بین ذهن مخاطب و تصویر ایجاد کند، علت ریزش فالوور بعد از انتشار پست می‌تواند از کیفیت کپشن شما باشد؛ برای رفع این مشکل حتما در انتشار پست موارد زیر رعایت کنید:

 • نظر خود را در مورد تصویر بنویسید یا مثلا ارتباط میان تصویر با کسب و کار خود را شرح دهید یا اگر دلیل خاصی در انتشار پست دارید توضیح دهید نوشتن تمامی اینها در کپشن می‌تواند برای مخاطب جذاب باشد.
 • مخاطبان را دعوت به مشارکت کنید، از آنها بخواهید تا نظر خود را بنویسند یا با لایک و کامنت از شما حمایت کنند…

4. علت اضافه نشدن فالوور اینستاگرام | تبلیغات بیش از حد

تبلیغ بیش از حد محصول باعث می‌شود ارزش محتوای شما از بین برود و برای مخاطب خسته کننده باشد؛ تبلیغ محصول هیچ مشکلی ندارد و ذاتا بخش بزرگی از کسب در آمد در اینستاگرام به تبلیغ مربوط می‌شود اما زمانی که درصد تبلیغ شما بیشتر از میزان محتوای آموزشی یا سایر محتواهای شما باشد باعث از بین رفتن جذابیت پیج شما و در نتیجه ریزش فالوور خواهد شد. برای مثال زمانی که از بین 5 استوری 3 تای آن را به تبلیغات اختصاص می‌دهید نباید انتظار داشته باشید که مخاطب در پیج شما بماند و بازدهی پیج شما بالا برود.

5. شادوبن (shadowban) | از علت های اضافه نشدن فالوور اینستاگرام

فعالیت بیش از حد و مشکوک و همینطور فعالیت های اسپم باعث شادوبن شدن حساب شما خواهد شد، شادوبن شدن شما را از استفاده از هشتگ‌ها و رفتن به اکسپلور محروم خواهد کرد و این باعث می‌شود فالوور های شما روز به زو کم شده و دچار ریزش شوند. با توجه به اینکه ما در این مقاله نکاتی در را در خصوص فعال بودن شما در اینستاگرام گفتیم اما در صورتی که فعالیت های شما به صورت مشکوک و غیرطبیعی افزایش پیدا کند و توسط اینستاگرام اسپم شناخته شود به احتمال زیاد اینستاگرام حساب شما را شادوبن خواهد کرد.

نکاتی برای جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

برای جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام و جبران ریزش فالوورها از روش‌های زیر استفاده کنید:

0. خرید فالوور اینستاگرام؛ بهترین راه جبران ریزش فالوور

سریع‌ترین و بصرفه‌ترین راه برای جبران ریزش فالوور، خرید فالوور اینستاگرام است. با خرید فالوور اینستا و تولید محتوای باکیفیت در کنار آن، علاوه بر اینکه فالوورهای از دست‌رفته را جبران خواهید کرد، به عنوان پیجی معتبر شناخته خواهید شد و بازدیدکنندگان جدید را برای فالو کردن پیجتان قانع خواهید کرد.

در مقاله بهترین سایت های خرید فالوور اینستاگرام، با معتبرترین سایت‌های خرید فالوور آشنا شوید!

1. فعالیت مداوم و مستمر

در واقع پیج شما نمادی از برند‌تان است هرچند اگر برند شما نوپا و کوچک باشد اما اگر به صورت جدی و حرفه ای روی پیج خود کار کنید و سعی کنید ظاهر پیجتان مرتب و جذاب باشد، می‌توانید از ریزش فالوورها جلوگیری کنید.

 • استفاده از فالوور های واقعی
 • استفاده از گزینه‌های ارتباطی
 • داشتن بیو، لوگو و نام مناسب
 • داشتن هایلایت‌های کاربردی
 • تبدیل اکانت به بیزینس

2. تولید محتوای جذاب و مناسب برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام

داشتن محتوای مناسب به طوری که طبق خواسته‌ی کاربران باشد و آنها را جذب کند یکی از مهم‌ترین نکاتی است که از ریزش فالوور در اینستاگرام جلوگیری خواهد کرد؛ برای داشتن محتوای مناسب نکات زیر را به یاد داشته باشید:

 • داشتن کیفیت خوب
 • استفاده از اطلاعات بروز و کاربردی
 • داشتن زمینه کاری مرتبط
 • داشتن جذابیت ظاهری
 • سرگرم کننده بودن محتوا
 • استفاده از انواع محتوا

3. برقراری تعامل با کاربران برای جلوگیری از ریزش فالوور اینستاگرام

زمانی که کاربران نسبت به پیج و برند شما احساس صمیمیت و نزدیکی داشته باشند و حس کنند که شما اهمیت زیادی به آنها قائل هستند همچنان به شما وفادار خواهند ماند؛ پس روی تعامل با مخاطبین خود کار کنید، اما چگونه می‌توان این کار را کرد؟

 • ایجاد چالش های مختلف برای کاربران
 • نظر سنجی در استوری‌ها و کامنت‌ها
 • نشان دادن رضایتمندی مشتری‌ها
 • تبلیغ محصول توسط کاربران
 • پاسخ دادن به سوالات کاربران

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم علت ریزش فالوور در اینستاگرام را بررسی کنیم؛ علت های زیادی می تواند باعث ریزش فالوور شود و بسته به دلیل خاصی نیست و تنها یک اشتباه در خصوص مدیریت پیجتان منجر به این اتفاق نمی‌شود؛ ما سعی کردیم علت های ریزش فالوور را به شما معرفی کرده و راه های جلوگیری از آن را برایتان توضیح دهیم، امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید، شما چه راه حل دیگری برای جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام پیشنهاد می‌کنید؟

Rate this post