اینستاگرام این روزها حساسیت خود را برای تشخیص اکانت‌هایی که از ربات‌ها استفاده می‌کنند، افزایش داده است تا با شناسایی و پاک کردن حساب‌های ربات و فیک تعاملات واقعی را افزایش دهد. به دلیل همین حساسیت زیاد، این روزها حتی کاربرانی که از ربات هم استفاده نمی‌کنند، با مشکل ربات شناختن اینستاگرام مواجه می‌شوند. در این مقاله می‌خواهیم روش‌های مختلف حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام را باهم یاد بگیریم. با ما همراه باشید!

چرا اینستاگرام میگه ربات تشخیص داده؟

قبل از اینکه سراغ روش‌های حل مشکل ربات اینستاگرام برویم، بهتر است بدانیم دلیل اینکه اینستاگرام برخی پیج‌ها را ربات تشخیص می‌دهد، چیست؟

هر بخش از شبکه اجتماعی اینستاگرام قوانین خاص خود را دارد. به عبارتی کاربران باید در چهارچوب این قوانین فعالیت‌های خود را تنظیم کنند. در غیر اینصورت ممکن است توسط اینستاگرام به عنوان ربات شناسایی شده و پیجشان با مشکل مواجه شود. برای مثال تعداد لایک، کامنت، فالو و آنفالو روزانه محدودیت خاصی دارند و نباید از این محدودیت فراتر رفت.

دلیل دیگری که می‌تواند باعث ربات شناخته شدن پیجتان توسط اینستاگرام شود، ورود به اکانت با چند دستگاه مختلف است. اگر با چند دستگاه با IP مختلف در پیجتان لاگین کنید، اینستاگرام تصور می‌کند شخص دیگری در پیجتان حضور دارد و به همین دلیل درخواست احراز هویت مجدد می‌کند. البته مشابه این شرایط می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که با یک دستگاه وارد پیج شوید اما در بازه‌های کوتاه با استفاده از فیلترشکن، لوکیشن خود را تغییر دهید.

آخرین دلیلی که جزو دلایل اصلی ربات شناختن اینستاگرام است، استفاده از برنامه‌های بی‌کیفیت برای اینستاگرام است. وصل کردن آنفالویاب‌های رایگان یا برنامه‌های افزایش فالوور سکه بگیر به صورت طولانی باعث می‌شود اینستاگرام متوجه تفاوت IP اتصال آن‌ها شود و شما را از پیجتان بیرون بیندازد.

چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم که ربات نیستیم؟

پس از این که با دلایل ربات شناختن اینستاگرام آشنا شدیم، نوبت آن است تا به بررسی روش‌های حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام بپردازیم. برای رفع این مشکل 3 متفاوت وجود دارد. البته ما نمی‌توانیم به اختیار خودمان از این روش‌ها استفاده کنیم؛ بلکه اینستاگرام یکی از این روش‌ها را برای حل مشکل پیج تعیین می‌کند. روش‌های حل مشکل ربات اینستاگرام عبارتند از:

 • حل مشکل تشخیص ربات اینستاگرام با ارسال ویدیو سلفی احراز هویت اینستاگرام
 • حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام با ارسال کد تأیید
 • حل مشکل ربات اینستاگرام با کپچا تصویری

ممکن است با هر کدام از حالت‌هایی که در بالا گفته شد، مواجه شوید. در ادامه این مطلب به آموزش حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام با هر 3 روش می‌پردازیم:

1. حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام با ویدیو سلفی اینستاگرام

همانطور که متوجه شدید، یکی از حالت‌های احراز هویت اینستاگرام وقتی که پیج به عنوان ربات تشخیص داده می‌شود، استفاده از سلفی ویدیویی می‌باشد. در این حالت شما باید یک ویدیوی سلفی کوتاه از تمامی زوایای چهره خود ضبط کرده و برای اینستاگرام ارسال نمایید. روش انجام این کار به صورت زیر است:

 1. وقتی با احراز هویت ویدیویی اینستاگرام selfie captcha روبرو شدید، چهره‌ی خود را در مقابل دوربین سلفی گوشی قرار دهید.
 2. اینستاگرام از شما درخواست می‌کند که زوایای مختلف چهره خود را در مقابل دوربین قرار دهید تا سیستم تشخیص چهره اینستاگرام بتواند هویت شما را شناسایی کند.
 3. پس از تکمیل فرایند ضبط ویدیو روی گزینه Submit کلیک کنید تا ویدیو برای اینستاگرام ارسال شود و در صورت تایید از سمت سیستم تشخیص چهره، بتوانید وارد پیجتان شوید.

⭐نکات مهم در ارسال ویدیوی سلفی اینستاگرام

 • اگر در ارسال ویدیوی سلفی با مشکل مواجه شدید، فیلترشکن گوشی خود را روشن کنید.
 • برخی مواقع بلاک بودن آی پی گوشی باعث می‌شود ارسال ویدیوی سلفی با مشکل مواجه شود. در این صورت وارد کردن یوزرنیم و پسورد و ارسال ویدیو با یک گوشی دیگر را امتحان کنید.
 • سیستم تشخیص چهره اینستاگرام معمولاً چهره شما را با عکس پروفایل یا پست‌های شما تطابق می‌دهد. به همین دلیل برای اینکه این خطا را راحتتر حل کنید، سعی کنید تا جایی که ممکن است در عکس پروفایل و پست‌هایتان از چهره خود عکس داشته باشید.

2. حل مشکل تشخیص ربات اینستاگرام با ارسال کد تایید

از رایج‌ترین روش‌های حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام، ارسال کد تایید است. در این روش وقتی می‌‌خواهید وارد پیجتان شوید، اینستاگرام در پیغامی به شما اطلاع می‌دهد که یک کد امنیتی به شماره تلفن یا آدرس ایمیلتان ارسال کرده است و برای ورود به پیج ضروری است که آن را وارد کنید. در غیر اینصورت نمی‌توانید وارد پیج شوید. برای حل مشکل ربات اینستاگرام با این روش کافی است به روش زیر عمل کنید:

 1. در صورت روبرو شدن با مشکل ورود به اینستاگرام و تشخیص به عنوان ربات دو حالت کلی برای شما وجود خواهد داشت:
 • ارسال کد تایید به شماره تلفن
 • ارسال کد تایید به آدرس ایمیل
 1. روی گزینه‌ی Send Security Code کلیک کنید.
 2. کد امنیتی ارسال‌شده از اینستاگرام به شماره تلفن یا ایمیل خود را در اپلیکیشن اینستاگرام و در کادر مشخص‌شده وارد نمایید.
 3. گاهی اوقات پس از ارسال کد تأیید، به صورت خودکار وارد پیج خواهید شد. اما در بعضی مواقع پس از وارد کردن کرد کد تایید، به صفحه تغییر پسورد هدایت می‌شوید. در این مواقع باید یک رمز عبور جدید برای پیج اینستاگرام خود تنظیم کنید.
 4. پس از انجام دادن این مراحل، هم اکنون می‌توانید با پسورد جدیدتان وارد حساب کاربری خود شوید.

3. حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام با کپچا تصویری

آخرین روش حل مشکل راستی آزمایی ربات اینستاگرام که در این مقاله به آموزش آن می‌پردازیم، استفاده از انتخاب تصاویری است که اینستاگرام مشخص می‌کند. به این صورت که اینستاگرام 9 تصویر برای شما نمایش می‌دهد و از شما می‌خواهد تصاویری را که ویژگی مشخصی دارند (مثلاً در آن‌ها عکس چراغ راهنمایی وجود دارد)، انتخاب کنید. در ماه‌های اخیر این روش، رایج‌ترین روش برای احراز هویت اینستاگرام بوده است. برای حل مشکل حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام با این روش کافی است:

 1. تصاویری را که اینستاگرام از شما می‌خواهد، انتخاب نمایید. (مثلاً عکس‌هایی که در آن‌ها تصویر اتوبوس وجود دارد.)
 2. پس از انتخاب تصاویر مورد نظر، روی گزینه‌ی Next لمس کنید.
 3. پس از تأیید کپچای تصویری ممکن است به صورت خودکار وارد پیج خود شوید. اما در برخی موارد برای امنیت بیشتر به صفحه‌ی تغییر رمز عبور هدایت می‌شوید. در این صورت لازم است که پسورد پیجتان را عوض کنید.
 4. پس از تغییر رمز عبور، می‌توانید با نام کاربری و رمز عبور جدید وارد پیج خود شوید.

⭐نکات مهم حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام با تشخیص تصاویر:

 • در این روش هم مانند ارسال سلفی ویدیویی اگر به مشکل خوردید، روشن کردن فیلترشکن می‌تواند مشکلتان را حل کند.
 • اگر با هیچ گوشی نتوانستید تصاویر را به صورت کامل مشاهده و انتخاب کنید، ورود از طریق کامپیوتر و انتخاب تصاویر از طریق همین دستگاه را امتحان نمایید.

نتیجه گیری

همانطور که با خواندن متن مقاله متوجه شدید، این روزها به دلیل حساسیت زیاد اینستاگرام پیج‌های زیادی با مشکل ربات شناختن اینستاگرام مواجه می‌شوند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله انواع روش‌های حل مشکل من ربات نیستم در اینستاگرام را آموزش دهیم. همچنین نکات تکمیلی مرتبط با این زمینه را نیز مورد بررسی قرار دادیم.

اگر مطالبی که در این مقاله خواندید برایتان مفید بوده است، لطفاً نظرات، پیشنهادات و انتقاداتتان را در این درباره در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی در رابطه با موضوع این مقاله دارید، می‌توانید در همین بخش مطرح کنید. منتظرتان هستیم.

از همراهی شما متشکریم!

4.7/5 - (15 امتیاز)