حتما تا الان حداقل یکبار واژه “فیک” را شنیده اید. این واژه به معنی غیرواقعی و تقلبی معنا می‌شود. این واژه در اینستاگرام هم کم و بیش همین معنا را دارد. از آن جایی که فالوور فیک برای پیج مضر است، تشخیص فالوور فیک، کاری مهم تلقی می‌شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با هم، فالوور فیک، معایب آن و راه های تشخیص فالوور فیک را بررسی کنیم.

فالوور فیک چیست؟

بهتر است برای رسیدن به یک تعریف برای فالوور فیک، از تعریف فالوور واقعی شروع کنیم. فالوور واقعی یک انسان است که یک اکانت اینستاگرام ساخته و هر چند وقت یکبار به آن سر می‌زند و مقداری از وقت خود را صرف آن می‌کند.

فالوور فیک برعکس نقطه مقابل فالوور واقعی است. این اکانت‌ها توسط ربات‌ها ساخته می‌شوند. برای وقت گذراندن نیستند و هدف آن‌ها فالو کردن است. این اکانت‌ها ادمین واقعی هم ندارند.

معایب فالوور فیک

دلایل کافی برای تشخیص فالوور فیک

شاید بپرسید که چرا فالوور فیک برای پیج اینستاگرام خطر آفرین است. وقتی در حال خواندن مقاله تشخیص فالوور فیک هستید، این سوال کاملا منطقی به نظر می‌رسد. فالوور فیک معایب زیادی دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. لطمه به اعتماد کاربران

داشتن فالوور فیک زیاد مانند داشتن یک ساختمان با یک نمای عالی، اما از درون خالی است. کاربران متوجه این قضیه خواهند شد و پیج شما بیشتر شبیه یک تله به نظر خواهد رسید. البته طبیعی است که کسی دوست ندارد این نوع پیج را فالو کند؛ پس بعد از مدتی فقط شما خواهید ماند و فالوورهای فیکتان.

2. هزینه زیاد

فالوور فیک برای این که زیاد فیک به نظر نرسد، نیاز به خرید لایک و کامنت دارد. خرید لایک و کامنت هم نیازمند هزینه است. اگر با این روش پیش بروید، به جای این که اینستاگرام شما تبدیل یه یک منبع درآمد برای شما شود، به محلی برای خرج کردن تبدیل می‌شود.

3. سودآوری صفر

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، فالوورهای فیک، ادمین واقعی ندارند؛ پس نمی‌توان از آن‌ها انتظار لایک و کامنت و خرید داشت. پس به هیچ عنوان سودی برای پیج شما نخواهند داشت.

4. کسب نمره منفی از الگوریتم

الگوریتم اینستاگرام کار چندان سختی برای تشخیص پیج‌هایی که فالوور فیک زیادی دارند، ندارد. در واقع این کار به حدی برای الگوریتم ساده است که ما هیچوقت پیج‌های فیک را در اکسپلور اینستا نمی‌بینیم. البته پایین آمدن تعامل به خاطر فالوورهای فیک است که کار تشخیص فالوور فیک را برای اینستاگرام راحت می‌کند.

ترفندهای تشخیص فالوور فیک

با رسیدن به این قسمت مقاله، این حقیقت برای ما آشکار شده است که فالوور فیک چیزی جز ضرر برای پیج ما ندارد. اما چطور می‌توانیم تشخیص فالوور فیک را به بهترین شکل انجام دهیم تا کار سختی در حذف آن‌ها نداشته باشیم؟

1. تشخیص فالوور فیک با نام کاربری

نام پیج اینستاگرام، نشان دهنده‌ی برند شخصی و تقریبا نزدیک به نام‌های واقعی است. دلیلی وجود ندارد که نام کاربری یک شخص واقعی lksdhf4loifg53 باشد. معمولا سیستم‌های ساخت اکانت فیک از این نام‌ها استفاده می‌کنند تا احتمال وجود داشتن آن نزدیک به صفر باشد و سرعت تولید پیج، پایین نیاید. پس با دیدن این نام‌ها به بقیه موارد توجه کنید تا در صورت تشخیص فالوور فیک، اقدام به حذف آن کنید.

2. تشخیص فالوور فیک با عکس پروفایل

طبیعی است که با تولید انبوه پیج، دیگر زمانی برای اضافه کردن تصویر به پروفایل باقی نماند. آشکار است که با این وضعیت، بیشتر پیج‌های فیک، بدون عکس پروفایل خواهند بود. البته اگر عکس‌های تکراری را در پروفایل فالوورهایتان دیدید، بهتر است نیم نگاهی به بقیه موارد پروفایلشان بیاندازید تا ببینید که واقعا فیک هستند یا این فقط یک اتفاق است.

3. بیوگرافی

بیو پیج معمولا شامل چند جمله در مورد اهداف پیج و جملات شبه تبلیغاتی است تا کاربران را تشویق به فالو کردن آن پیج کنند. اما در پیج‌های فیک این مورد کاملا متفاوت است. یا بیوگرافی نوشته نشده است و یا به گونه‌ای است که کسی علاقه‌ای به آن ندارد. با داشتن این 3 مورد، شما می‌توانید کار راحتی در تشخیص فالوور فیک داشته باشید. نکات بعدی را هم به عنوان نکات تکمیلی به خاطر بسپارید تا درصد خطای تشخیص فالوور فیک خود را صفر برسانید.

4. پست و استوری

به نظر شما اگر اکانتی فیک باشد استوری خواهد داشت؟ قطعا نه. البته این استدلال درمورد پست کمی جای بحث دارد. اما اگر هم اکانت‌های فیک شما چند پست داشته باشند، مطمئن باشید که از طریق اینستاگرام شناسایی نخواهند شد و اکانت شما پنالتی نخواهد شد.

5. نسبت تعداد فالوورها به فالووینگ‌ها

طبیعی است که فکر کنید هر کسی که تعداد فالووینگ بالایی دارد، یک اکانت فیک است. این استدلال لزوما درست نیست؛ اما اگر موارد دیگری از لیست هم به آن اضافه شود، به یک دلیل محکمه پسند و قطعی برای حذف آن اکانت تبدیل می‌شود. پس مراقب باشید؛ اگر حواستان فقط به این مورد باشد، احتمال خطای شما در تشخیص فالوور فیک به شدت بالا می‌رود.

6. کامنت‌ها

شاید از خود بپرسید چرا اکانتی که عکس پروفایل ندارد و زمانی برای نوشتن بیو برای آن صرف نکرده‌اند، باید کامنت بنویسد؟ شاید عجیب باشد اما حقیقت این است که یکی از راه‌های تشخیص فالوور فیک، کامنت‌های نامربوط زیر پست‌های مختلف است. اگر زیر پست‌های خود از این نوع کامنت‌ها دیدید، به مواردی که در بالا اشاره کردیم توجه کنید و واقعی یا فیک بودن آن را تشخیص دهید.

با دانستن روش‌های تشخیص فالوور فیک، داشتن یک روش خوب برای حذف فالوور فیک می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

سوالات متداول

حذف فالوور فیک تاثیر آنی و مستقیمی روی اکانتم داره؟

صد در صد! حذف فالوورهای فیک باعث بالا رفتن درصد تعامل شما می‌شود. به این ترتیب احتمال این که شما به اکسپلور برسید بسیار بیشتر می‌شود.

با روش‌هایی که گفتین ممکنه فالوور واقعی هم حذف کنیم؟

البته شاید استثنائاتی در طی کار برای شما پیش بیاید اما این روش‌ها می‌تواند کاربر واقعی را از کاربر فیک جدا کند و به شما کمک کند تا پیج خود را از آن‌ها پاک کنید.

جمع بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با معایب فالوور فیک و روش‌های تشخیص آن آشنا کنیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد. اگر انتقاد یا پیشنهادی در این مورد داشته باشید می‌توانید در قسمت نظرات برای ما بفرستید. سوالات خود را هم اینجا از ما بپرسید تا در کمترین زمان شما را راهنمایی کنیم. نظر شما در مورد روش‌های تشخیص فالوور فیک چیست؟

Rate this post