فالوور فیک اولین فکری است که به سر تمامی افرادی که میخواهند فالوور خود را افزایش دهند میرسد ولی براستی آیا این کار واقعا درست است؟

این روزها تب خرید و فروش فالوورهای فیک اینستاگرام خیلی داغ است و استفاده از فالوور فیک یکی از راههای افزایش کاربران اینستاگرام تلقی می شود که در آن از کاربران جعلی استفاده می شود. موضوعی که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت این است که اصلا فالوور فیک چیست و چرا نباید از آن استفاده کنیم!

فالوور فیک چیست؟

همانطور که مطلعید برای اینکه فردی بتواند صفحه یا پیجی در اینستاگرام داشته باشد، گام نخست برای این کار، ساختن یک حساب کاربری در اینستاگرام است. برای این منظور باید از یک آدرس ایمیل استفاده نماید.

وقتی که در یک حساب کاربری در اینستاگرام از آدرس های جعلی برای ساخت ایمیل استفاده می شود، این بدین معناست که به جمع کاربران اینستاگرام یک کاربر و عضو جعلی افزوده شده است. که این عضو جعلی قادر به انجام هیچ فعالیتی نیست. فقط از یک متن بایو برخوردارند حتی در اکثر موارد فالوورهای فیک فاقد تصویر پروفایل در پیج اینستاگرام خود هستند.

بنابراین کاربر فالوورهای فیک و جعلی در اینستاگرام فقط به منظور بالا بردن تعداد فالوورهای دیگر کاربران اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرند. با سرچ عبارت ” خرید فالوور فیک در اینستاگرام ” در گوگل، با سایت های بیشماری روبرو می شوید که کارشان فروش فالوورهای فیک هست.

اکثر این سایتها خود سازنده فالوورهای فیک به تعداد بالا در اینستاگرام هستند. زمانی که شخصی اقدام به خرید یک پکیج فالوور فیک “1000” عددی اینستاگرام از آنها می نماید، این سایتها با استفاده از حسابهای فیکی که ساخته اند پیج شخص خریدار را دنبال کرده و فالوور فیک به تعداد خریداری شده مثلا “1000” عدد را به تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرامی شخص مورد نظر می افزایند. به طور کلی وجه تمایزی که بین کاربر فیک با فالوور واقعی وجود دارد میزان فعالیت آنها در اینستاگرام است. اما به هر شکل هردو واقعا کاربر اینستاگرام تلقی می شوند.

مقاله پیشنهادی: حذف دسته جمعی فالوور های فیک

حال این پرسش پیش می آید که آیا واقعا داشتن تعداد فالوور بالا با استفاده از خرید فالوور فیک، کمکی به افزایش فروش می نماید؟

تاثیر فالوور فیک بر فروش چیست؟

هدف از ایجاد حساب های کاربری فیک، علاوه بر ایجاد کسب درآمد از راه فروش آنها توسط سازندگانشان است. علاوه بر این مهم‌ترین کارایی آن بیشتر نشان دادن تعداد فالوورهای یک صفحه اینستاگرامی است. ولی این فقط یک امر ظاهری است و به هیچ وجه نمی توان از آن‌ها، انتظار کمکی برای افزایش میزان فروش را داشت.

 فالوورهای فیک صفحات اینستاگرامی به هیچ وجه قادر به لایک تصاویر شما نخواهند بود. همچنین قابلیت گذاشتن کامنت زیر تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از طرف شما را ندارند.

این به این معنی است که هیچ گونه تعاملی مابین شما و فالوور فیک وجود نخواهد داشت. علاوه بر این وقتی که شما بواسطه خرید فالوور فیک، سعی در افزایش میزان فالوورهای صفحه اینستاگرامی خود را دارید، باید منتظر اتفاق ناگوار دیگری باشید و آن اینکه با این کار شما کاربران حرفه ای اینستاگرام یا اینستاگرامرهای خود را از دست  می دهید.

آنها دیگر رغبتی برای دنبال کردن پیج شما نخواهند داشت. چون آنها سریعا با دیدن تعداد فالوورها و میزان لایک های پست هایتان متوجه فیک بودن فالوورهای شما خواهند شد.

بنابراین با توجه به مطالب مذکور داشتن فالوور فیک اینستاگرام هیچ کمکی به افزایش میزان فروش شما نمی کند. حتی به احتمال زیاد فرصت اینکه پیج شما توسط فالوورهای واقعی دنبال شود را هم از شما می گیرد. همه موارد ذکر شده پاسخ روشنی به این پرسش که چرا نباید از فالوور فیک استفاده کنیم ؟ خواهد بود.

 ویژگی های فالوور فیک چیست؟

1. فعالیت نداشتن

مزیت فالوور فیک چیست؟ وجود فالوورهای فیک غیر از اینکه نشان دهنده رقم بالای فالوورهای یک صفحه اینستاگرامی باشد از هیچ مزیت دیگری برخوردار نیستند. آنها قادر به انجام هیچ کدام از فعالیتهایی که فالوورهای واقعی انجام می دهند نیستند. نه می توانند پست های شما را لایک کنند و نه توانایی درج کامنت برای پست ها را دارند.

پس در صورتی که یک صفحه اینستاگرامی با عملکرد تجاری دارید و برای پیج خود فالوورهای فیک خریداری کرده اید، نباید منتظر افزایش میزان مشتری و فروش خود باشید.

2. از بین رفتن تناسبات

احتمالا برایتان خیلی ناگوار خواهد بود که با وجود داشتن صفحه ای با تعداد زیاد مثلا چند هزار دنبال کننده، پست هایتان از لایک های انگشت شماری برخوردار باشند. و حتی در زیر تعداد زیادی از پست هایتان خالی از کامنت باشد. بنابراین داشتن صفحه ای که در آن رابطه متناسبی میان تعداد فالوورها، لایک ها و کامنت هایش وجود دارد هرچند با تعداد پایین فالوور، بسیار بهتر و مفید تر از صفحه ای خواهد بود که از میزان فالوور بالا ولی غیر فعال و غیر موثر برخوردار است.

به عنوان مثال تناسب بین میزان فالوورها با لایک و کامنت ها در یک صفحه با تعداد1000 فالوور واقعی خیلی بهتر از صفحه ای با میزان 10000 فالوور که 9000 فالوور آن فیک هستند خواهد بود.

3. سلب اعتماد کاربران به افراد متقلب

 زمانی که کاربران متوجه فیک و غیر واقعی بودن فالوورهای پیج اینستاگرام شما شوند به احتمال زیاد شما را فردی متقلب تلقی می‌کنند. این امر موجب صلب اعتماد کاربران خواهد شد. به خصوص برای صفحات تجاری فعال پیامدهای منفی در پی خواهد داشت و باعث از بین رفتن اعتماد و در پی آن از دست دادن مشتریان بالقوه می شود.

این در حالی است که هدف اصلی از ایجاد صفحات با فالوور بالا دست یافتن به داده بیشتر و داشتن شناخت بهتر نسبت به مخاطب برای افزایش میزان فروش است. در صورتی که فالوورهای فیک هیچ رغبتی به محتوای تولیدی شما ندارند و شما نمی توانید هیچ بازخورد حقیقی از آنها دریافت کنید. به همین سادگی شما به کسب و کار خود ضربه می‌زنید.

4. کاهش جذابیت و کم شدن اعتبار پیج های بیزینسی با استفاده از فالوور فیک

فالوورهای فیک یا به عبارتی فالوور های روح اینستاگرامی به دلیل نداشتن قابلیت تعامل باعث کاهش و کمرنگ شدن میزان جذابیت صفحه شما میان فالوورهای واقعیتان می شوند. و این کم شدن اعتبار می تواند تا مدت ها آسیب جدی به میزان نمایش پست های شما در اکسپلور اینستاگرام برساند.

طبق الگوریتم های شبکه های اجتماعی وقتی که یک پستی برای کاربران نمایش داده می شود این مورد لحاظ می شود که در صورتی که صفحه ای برای فالوورهایش جذابیت نداشته باشد آن پست را برای کاربران دیگر نمایش ندهد. و این به نوبه خود باعث می شود تا تعداد بالایی از فالوورهای واقعی که احتمالا می توانستند صفحه شما را ببینند را از دست بدهید.

قبلا خیلی از افراد از وجود اکانت های فیک و جعلی بی خبر بودند و با وارد شدن به برخی صفحات و با مشاهده تعداد فالوورهای زیاد دچار هیجان می شدند. اما امروزه کاربران حرفه ای تر شده و اکثرشان با مشاهده صفحه متوجه می شوند که آیا این صفحه فالوور فیک دارد یا نه.

با ورود به صفحه ای که از میزان فالوورهای بسیار بالایی برخوردار است همانطور که در بالا ذکر شد با انجام یک بررسی ساده از میزان لایک ها و کامنت های پست های صفحه مورد نظر همه چیز مشخص خواهد شد. و این امر منتهی به فالو نشدن صفحه مورد نظر و جعلی پنداشته شدن آن می شود.

قوانین اینستاگرام

این موضوع که اینستاگرام مبادرت به شناسایی و حذف اکانت های فیک و جعلی می نماید کاملا صحت دارد. این کار توسط اینستاگرام در بازه های زمانی نا مشخصی انجام می گیرد و زمان معینی برای آن تعیین نشده است. و گاهی اوقات پس از چند روز و در برخی زمانها بعد از چند ماه اقدام به گردگیری و غربال گری اکانت های خود می کند. حتی برندها و افراد مشهور هم شامل این پروسه می شوند.

با دانستن این معایب، حذف فالوور فیک به یک اولویت برای هر کسی تبدیل می‌شود. بهتر است شما هم به عنوان یک اینستاگرامر، شر این فالوورهای مخرب را از سر خود کم کنید.

4.7/5 - (12 امتیاز)