با بالا گرفتن تب درآمدزایی از اینستاگرام افراد زیادی به دنبال خرید پیج اینستاگرام و توسعه‌ی کسب و کار خود در این شبکه‌ی اجتماعی هستند. اما مسئله‌ی مهمی که در این میان مطرح است، مربوط به قیمت پیج اینستاگرام می‌شود. چگونه باید قیمت پیج‌های اینستاگرامی را تعیین کرد؟ چه عواملی در مشخص کردن قیمت پیج اینستا نقش دارند؟ در این مقاله می‌خواهیم نحوه قیمت‌گذاری پیج‌های اینستاگرامی را بررسی کنیم.

قبل از مطالعۀ مقاله به این نکته توجه کنید!!

در جریان خرید پیج اینستاگرام برای توسعه کسب و کار، قیمت گذاری پیج تنها یکی از عواملی است که می‌تواند بر تصمیم شما تأثیرگذار باشد. برای خرید پیج نکات بسیار مهم‌تری وجود دارند که حتماً باید آن‌ها را رعایت کنید. ما در مقاله آموزش خرید پیج اینستاگرام مراحل یک خرید مطمئن را به ترتیب معرفی کرده‌ایم. اگر تا به حال پیج اینستاگرامی خریداری نکرده‌اید، این مقاله را از دست ندهید!

قیمت انواع پیج در اینستاگرام

وقتی می‌خواهید قیمت یک پیج اینستاگرامی را تعیین کنید، ابتدا باید فیک یا واقعی بودن فالوورهای آن را مشخص کنید؛ سپس به بررسی فاکتورهای دیگر بپردازید. بر همین اساس تعیین قیمت پیج‌های اینستاگرامی به دو قسمت تعیین قیمت پیج‌های فیک و پیج‌های واقعی تقسیم می‌شود.

در صورتی که بودجه خرید پیج ندارید بخوانید!

با وجود اینکه بودجه شما به خرید پیج نمی‌رسد، شاید فکر کنید که با وجود این وضعیت شما دیگر راه حلی جلوی روی خودتان ندارید. اما اینطور نیست و شما می‌توانید با خرید فالوور واقعی مشکل خودتان را حل کنید. برای آشنایی با بهترین سایت‌های خرید فالوور روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین سایت خرید فالوور اینستاگرام

عوامل موثر بر قیمت پیج فیک اینستاگرام

وقتی مشخص شد که فالوورهای پیج مورد نظر شما فیک هستند، برای قیمت‌گذاری آن باید موارد زیر را بررسی کنید و بر اساس آن‌ها ببینید قیمت ارائه‌شده از سوی فروشنده‌ی پیج منطقی است یا نه:

1. تعداد فالوورهای پیج

کاملاً واضح و روشن است که در پیج‌های فیک هرچقدر تعداد فالوورها بیشتر باشد، قیمت خرید پیج نیز افزایش خواهد یافت. بنابر این به نسبت تعداد فالوورهایی که روی پیج خریداری‌شده وجود دارند، باید مبلغی را پرداخت کنید. البته برخی از سایت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات اینستاگرامی با بالا رفتن تعداد فالوور پیج، تخفیف‌هایی را برای خرید پیج در نظر می‌گیرند.

2. فیک یا روح بودن فالوورهای پیج

فیک یا روح بودن فالوورهای پیج

وقتی می‌گوییم فالوورهای یک پیج “فیک” هستند، دقیقاً منظورمان چیست؟ این که هیچ هویتی ندارند و شماره تلفن و ایمیلی هم در پروفایل آن‌ها ثبت نشده است؟ اگر بخواهیم دقیق به این موضوع بپردازیم، باید این فالوورها را به دو دسته تقسیم کنیم. دسته‌بندی فالوورهای غیر واقعی به شکل زیر است:

  • فالوورهای فیک بدون شماره تلفن و ایمیل
  • فالوورهای روح 

دسته‌ی اول همانطور که از نامشان پیداست، مشخصاتی در پروفایل آن‌ها ثبت نشده است. الگوریتم اینستاگرام سریعاً این فالوورها را شناسایی و حذف می‌کند. پس در صورت خرید یک پیج با چنین فالوورهایی شاهد ریزش شدید فالوورها خواهید بود. به عنوان مثال پیج 10K با فالوورهای فیک در عرض چند روز می‌تواند تا 8K ریزش فالوور داشته باشد.

نحوه‌ی ساخت دسته‌ی دوم از فالوورهای غیر واقعی با گروه قبلی تفاوت دارد. فالوورهای روح، اکانت‌هایی هستند که قبلاً توسط افراد واقعی با شماره تلفن و ایمیل واقعی ساخته شده‌اند اما در حال حاضر فعالیتی ندارند. این اکانت‌ها از طرف اینستاگرام به عنوان پیج‌های واقعی شناخته شده و به ندرت حذف می‌شوند. ریزش این فالوورها بسیار جزئی بوده؛ به طوری که حتی در پیج‌های واقعی هم گاهاً فالوورها به این صورت کاهش پیدا می‌کنند.

این که فالوورهای پیج مورد نظر شما اکانت فیک باشند یا فالوور روح، بر قیمت پیج تأثیرگذار است. به این دلیل که فالوورهای روح معمولاً توسط اینستا شناسایی و حذف نمی‌شوند، قیمت بالاتری نسبت به فالوورهایی فیک دارند.

3. پشتیبانی پس از فروش

تاثیر پشتیبانی پس از فروش بر قیمت پیج اینستاگرام

به دلیل قوانین سختگیرانه‌ی اینستاگرام اخیراً مشکلات متعددی برای پیج‌های اینستاگرامی به وجود می‌آیند. به همین دلیل وجود پشتیبانی پس از خرید پیج بسیار حائز اهمیت است. در هنگام خرید پیج اینستاگرام ممکن است با وب‌سایت‌هایی مواجه شوید که پیج‌های اینستاگرامی را با قیمت‌هایی کمتر از حد معمول به فروش می‌رسانند. بیشتر این وب سایت‌ها پس از فروش هیچگونه مسئولیتی در مقابل مشکلات پیش‌آمده برای پیج قبول نمی‌کنند. پس هنگام خرید، علاوه بر قیمت پیج اینستاگرامی به پشتیبانی پس از فروش نیز توجه داشته باشید.

4. تأمین امنیت پیج (تحویل با ایمیل و شماره اولیه)

تاثیر امنیت بر قیمت خرید پیج اینستا

یکی از دغدغه‌های خریداران پیج‌های اینستاگرامی، تأمین امنیت پیج می‌باشد. برخی از فروشندگان پیج‌های اینستا پس از دریافت هزینه و واگذاری پیج، اقدام به بازگردانی پیج کرده و ارتباط خود را با خریدار قطع می‌کنند. این سودجویان این کار را با ایمیل یا شماره تلفن اولیه‌ی پیج انجام می‌دهند. چون اینستاگرام مالک پیج را با ایمیل و شماره تلفن اولیه‌ی پیج می‌شناسد. بنابر این دسترسی مجدد به حساب در صورت داشتن این اطلاعات و با ارسال پیام به پشتیبانی اینستاگرام امکان‌پذیر است.

برای جلوگیری از افتادن در تله‌ی کلاهبرداران، باید دو نکته را در نظر داشته باشید:

  • حتماً پیج را از سایت‌های معتبر خریداری نمایید؛ نه اشخاص آگهی‌دهنده در فضای مجازی!
  • پیج اینستاگرام خریداری‌شده را با ایمیل اولیه تحویل بگیرید!

برای این که مطمئن شوید ایمیلی که در حال حاضر روی پیج قرار دارد ایمیل اولیه‌ی پیج است، کافی است:

  1. وارد Settings اینستاگرام شوید.
  2. بخش Security را باز کنید.
  3. وارد قسمت Access Data شوید.
  4. از طریق بخش‌های Former email addresses و Former phone numbers می‌توانید تغییرات ایمیل و شماره تلفن‌های پیج را مشاهده کنید. چنانچه فقط یک شماره تلفن یا ایمیل در پیج ثبت شده بود، می‌توانید از دریافت شماره و ایمیل اولیه‌ی پیج مطمئن شوید.

پس هنگام خرید پیج و قیمت‌گذاری روی آن، امنیت پیج را هم در نظر بگیرید.

عوامل تاثیرگذار بر تعرفه پیج واقعی اینستاگرام

قیمت‌گذاری پیج‌های واقعی اینستاگرام در هنگام خرید کمی پیچیده‌تر از تعیین قیمت پیج‌های فیک است. در در مشخص کردن قیمت پیج‌های واقعی شاخص‌هایی مانند نرخ تعامل و رفتن پست‌ها به اکسپلور هم ملاک قرار داده می‌شوند؛ به همین دلیل نمیتوان فقط از روی تعداد فالوورها این پیج‌ها را ارزش‌گذاری کرد. مواردی که در تعیین قیمت پیج‌های واقعی نقش دارند، عبارتند از:

1. تعداد فالوورهای پیج

تاثیر تعداد فالورر بر قیمت پیج واقعی اینستاگرام

اولین عاملی که در خرید پیج‌های واقعی مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد و در تعیین قیمت هم سهم بزرگی دارد، تعداد کسانی است که پیج مورد نظر را فالو کرده‌اند. طبیعی است هرچقدر تعداد فالوورها بیشتر باشد، قیمت پیج هم افزایش خواهد یافت. طبیعتاً قیمت فالوورهای واقعی چندین برابر بیشتر از قیمت فالوورهای فیک می‌باشد.

2. نرخ تعامل پیج (Engagement Rate)

تاثیر نرخ تعامل بر قیمت پیج

یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث بالا رفتن یا کاهش قیمت پیج اینستاگرام می‌شود، نرخ تعامل پیج است. نرخ تعامل شاخصی است که میزان تعامل فالوورهای پیج با محتوای پیج را نشان می‌دهد. از اصلی‌ترین فاکتورهایی که در محاسبه‌ی نرخ تعامل موثر هستند، میتوان به لایک، کامنت، سیو، فوروارد و ریپلای زدن به استوری اشاره کرد.

هرچقدر نرخ تعامل پیج بیشتر باشد، قیمت خرید پیج هم افزایش خواهد یافت. بنابر این هنگام خرید پیج واقعی اینستاگرام حتماً این موضوع را جدی بگیرید.

چگونه نرخ تعامل پیج را محاسبه کنیم؟

با وجود اینکه وب سایت‌های زیادی ابزارهایی با عنوان محاسبه‌‌گر نرخ تعامل پیج اینستاگرام ارائه می‌کنند، اما ابزارهای جانبی به هیچ وجه نمی‌توانند به تمامی اطلاعات اکانت‌ها دسترسی داشته باشند. بنابر این درصد خطای محاسبه‌ی نرخ تعامل بسیار زیاد خواهد بود.

بهترین روش برای فهمیدن اینکه فالوورها تعامل کافی را با محتوای پیج دارند یا نه، استفاده از ابزار Insights است. این ابزار توسط خود اینستاگرام ارائه شده و دقیق‌ترین داده‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. قبل از خرید پیج، از فروشنده بخواهید تا یک اسکرین ویدیو از بخش Insights اکانت تهیه کرده و برای شما ارسال کند. در این بخش می‌تواند آمار مربوط به محتوا و مخاطبان پیج را مشاهده کنید. برای مثال قسمت Accounts reached تعداد پیج‌هایی را نشان می‌دهد که در یک بازه زمانی مشخص مثلاً یک ماه از پروفایل شما بازدید کرده‌اند. همچنین می‌توانید از فروشنده درخواست کنید تا تصاویری از بخش Insights پست‌های پیج هم در اختیار شما قرار دهد.

3. رفتن پست‌های پیج به اکسپلور

احتمالاً می‌دانید که در صورت رفتن پست‌های پیج به اکسپلور اینستاگرام، بازدید پست‌ها و به دنبال آن بازدید پیج به شدت افزایش خواهد یافت. بنابر این اگر پست‌های پیجی که می‌خواهید خریداری کنید، به اکسپلور اینستا راه پیدا کرده‌اند، مطمئناً قیمت خرید پیج نسبت به حالت عادی بیشتر خواهد بود؛ چون پست‌هایی که در آینده در این پیج منتشر خواهند شد، پتانسیل بالایی برای رفتن به اکسپلور خواهند داشت.

4. زمینه فعالیت پیج

تاثیر زمینه فعالیت پیج بر قیمت پیج واقعی اینستاگرام

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در قیمت‌گذاری پیج واقعی اینستاگرام موثر باشد، موضوع فعالیت پیج است. پیج‌هایی که موضوعات عمومی دارند، به این دلیل که تعدادشان زیاد است معمولاً نسبت به پیج‌های با موضوعات تخصصی قیمت کمتری دارند. البته به شرطی که در سایر شاخص‌ها برابر باشند. به عنوان مثال اگر دو پیج واقعی با تعداد فالوور و نرخ تعامل برابر را با یکدیگر مقایسه کنید، قیمت خرید پیجی که زمینه‌ی فعالیت تخصصی‌تری دارد، بیشتر خواهد بود. از موضوعات پیج‌های عمومی میتوان به پیج‌های طنز اشاره کرد که در حال حاضر تعداد آن‌ها در اینستاگرام بسیار زیاد است. اما پیج‌های مرتبط با کسب و کارهای تخصصی معمولاً کمیاب هستند.

نتیجه گیری

در این مقاله تمامی فاکتورهای موثر بر تعیین قیمت پیج اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم. یاد گرفتید که بر اساس شاخص‌های مختلف، قیمت پیج‌های اینستاگرامی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. پس هنگام خرید تمامی این موارد را در نظر بگیرید، قیمت‌ها را مقایسه کنید و در آخر یک خرید مطمئن داشته باشید.

از همراهی شما متشکریم!

4.3/5 - (3 امتیاز)