انکرتکست چیست. Anchor text متن قابل کلیک در یک هایپرلینک است. بهترین روشهای سئو نشان میدهد که متن لنگر باید به صفحهای که به آن پیوند میدهید مربوط باشد. متن لنگر آبی و زیر خط دار رایج ترین است زیرا استاندارد وب است، اگرچه امکان تغییر رنگ و خط زیر آن از طریق کد html وجود دارد. کلمات کلیدی در متن لنگر یکی از سیگنال های بسیاری هستند که موتورهای جستجو برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده میکنند. در این مقاله به شما خواهیم گفت انکرتکست چیست و در ادامه با انواع متداول آن آشنا خواهیم شد.

انکرتکست (Anchor text) چیست؟

انکرتکست (text Anchor) چیست؟

متن لنگر – یا متن پیوند (Anchor text)متن قابل مشاهده و قابل کلیک یک پیوند است. معمولاً با رنگی متفاوت از متن اطراف ظاهر میشود و اغلب زیر آن خط کشیده میشود. متن پیوند خوب به خواننده میگوید که اگر روی پیوند کلیک کند چه انتظاری داشته باشد. درست کردن متن لنگر شما شانس کلیک روی لینک شما را افزایش میدهد و با دادن زمینه به موتورهای جستجو کمک میکند و سئو وب سایت را افزایش میدهد.

Exact match anchor مقاله ای را که به آن پیوند داده شده است توصیف میکند و بازدیدکنندگان را ترغیب میکند که روی آن کلیک کنند. حتی موتورهای جستجو میدانند که مقاله پیوند داده شده مرتبط است زیرا URL و متن پیوند با هم مرتبط هستند. بنابراین، برای مثال، اگر میخواهید به این مقاله پیوند
دهید، میتوانید از پیوند/انکر تکست مانند این استفاده کنید: انکر تکست چیست؟ بنابراین با کلیک روی آن به مقالات دیگر پیوند میدهید که برای خواننده طبیعی به نظر میرسد.
لینکها برای سئو مهم هستند: شما باید لینک های داخلی اضافه کنید، به عنوان مثال، برای اینکه ساختار سایت خود را برای موتورهای جستجو روشن کنید. متن پیوند به موتورهای جستجو کمک میکند تا پیوندهای (داخلی) شما را درک کنند. پیش زمینه بیشتری از سایت شما به آنها میدهد. هنگامیکه به
محتوای دیگری لینک میدهید، گوگل از متن پیوند به عنوان نشانگر موضوع صفحه لینک شده استفاده میکند. اگر متن پیوند با عبارت کلیدی شما مطابقت نداشته باشد، گوگل نمیتواند تشخیص دهد که کدام مقاله برای آن موضوع مرتبطتر است و باید برای آن عبارت کلیدی رتبهبندی کند. بنابراین متن لنگر یک عامل رتبه بندی برای گوگل است.
به عنوان مثال، اگر صفحه ای در زمینه اصول سئو داشتید، لنگر متن: اینجا را کلیک کنید! یک انکرتکست بی ربط میباشد. اما نمونه های متن خوب لنگر: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو اینجا را کلیک کنید. اصول سئو، سئو چیست; سئو را یاد بگیرید و … میباشد.

چگونه متن های لینک لنگر خود را بهبود دهیم؟

چگونه متن های لینک لنگر خود را بهبود دهیم؟

اگر Yoast SEO به شما هشدار دهد که لینک های نامرتبط در متن خود دارید، چه میکنید؟ نکات زیر را برای بهبود متون پیوند خود دنبال کنید!

1 -یک جریان طبیعی ایجاد کنید

نوشتن به طور کلی باید جریان طبیعی داشته باشد. همین امر در مورد متون پیوند نیز صادق است. هنگام افزودن پیوندها، مطمئن شوید که به خوبی با بقیه متن مطابقت دارند. اینجوری بهش نگاه کنید که اگر در تلاش هستید که یک پیوند را در یک جمله فشار دهید، پیوند احتمالاً به آنجا تعلق ندارد. بهتر
است آن را در جای دیگری قرار دهید و از غیرطبیعی و دشوار خواندن متون خودداری کنید. بنابراین، در حالی که لینکها برای سئو مهم هستند، باید مطمئن شوید که مانعی برای پیامیکه میخواهید منتقل کنید، نشوند.

2 -متن پیوند را با محتوایی که به آن پیوند میدهید مطابقت دهید

یک تمرین خوب برای نوشتن متن پیوند، تطبیق متن پیوند با محتوای صفحه ای است که به آن لینک میدهید. هنگامیکه یک خواننده متن پیوند شده را میبیند، باید بلافاصله بداند که اگر روی آن کلیک کند چه انتظاری دارد. به متن تصویر زیر دقت کنید. پیوندهای خوب به طور یکپارچه با بقیه متن ترکیب میشوند. علاوه بر این، شما دقیقاً میدانید که اگر روی یک پیوند کلیک کنید، چه انتظاری دارید. به
عنوان مثال، متن پیوند «تجزیه و تحلیل محتوا در افزونه Yoast SEO به وضوح به پستی منتهی میشود که ویژگی های تجزیه و تحلیل محتوای Yoast SEO را توضیح میدهد. در مورد متن پیوند “توضیحات متا” چطور؟ جمله ای که پیوند به آن تعلق دارد در مورد بهینه سازی متن شما است. بنابراین، شما انتظار دارید که پیوند به پستی در مورد بهینه سازی توضیحات متا منجر شود. و این کاری است که انجام میدهد.

3 -خوانندگان خود را فریب ندهید

از متون پیوند به طور دقیق و مسئولانه استفاده کنید. این خیلی مهم است. شما نباید سعی کنید خوانندگان خود را با پیوندها فریب دهید. به عنوان مثال، اگر متن پیوند شما میگوید «چیپس سیبزمینی»، عمل بدی است که این پیوند خواننده را به صفحه نمایندگی خودرو ببرد.

4 -واضح قید کنید که متن پیوند قابل کلیک است

در نهایت، برای خواننده روشن کنید که متن پیوند قابل کلیک است. میتوانید این کار را با استفاده از رنگ دیگری برای پیوند انجام دهید، زیر آن خط بکشید یا هر دو.

4 انکر تکست پر استفاده و محبوب

4 انکر تکست پر استفاده و محبوب

1 -عمومی

متن لنگر از یک عبارت عمومیاستفاده میکند که زمینه مفیدی در مورد موضوع صفحه پیوند داده شده ارائه نمیدهد و اغلب به عنوان یک لنگر دعوت به اقدام عمل میکند. رایجترین نمونهها عبارتند از: «اینجا کلیک کنید»، «بیشتر بخوانید»، «این وبسایت»، «این صفحه»، «اینجا بروید» و غیره میباشد. از ساختن پیوندهایی با متن لنگر عمومیخودداری کنید زیرا برای کاربران جذابیتی ندارند و به دلیل زمینه مبهم ارزش سئوی لینک را به حداکثر نمیرسانند.

2 -مارک دار

متن لنگر که از نام تجاری به عنوان متن استفاده میکند. لنگرهای مارک دار امن ترین برای استفاده هستند مگر اینکه دامنه با کلمه کلیدی دقیقی داشته باشید. دامنه تطابق دقیق، نام دامنه ای است که دقیقاً با یک عبارت جستجو مطابقت دارد که ترافیک وب سایت شما را هدایت میکند. به عنوان مثال، اگر دامنه برند شما CheapNotebooksOnline.com است، باید از استفاده از انکر متن برند خودداری کنید امکان خطر جریمه شدن را دارید.

3 -مطابقت کامل

متن لنگر دقیقاً از عبارت کلیدی هدفی استفاده میکند که میخواهید برای آن رتبه بندی کنید. این مهم ترین نوع متن لنگر است زیرا بیشترین قدرت را برای بهبود رتبه شما دارد. با این حال، هنگام استفاده از لنگرهای Exact match باید احتیاط کنید، زیرا آنها میتوانند دلیل جریمه شدن شما باشند. به عنوان مثال، اگر میخواهید برای «کفش قهوهای» رتبهبندی کنید و متن لنگر شما نیز «کفش قهوهای» است، در معرض خطر پنالتی قرار دارید.

4 -کلمات کلیدی LSI

LSI یا Latent Semantic Indexing همچنین به عنوان “نمایه سازی معنایی پنهان” شناخته میشود. متن لنگر از تغییرات یا مترادف های کلمه کلیدی هدف شما استفاده میکند.
اگر کلمه کلیدی مورد نظر شما ”فروشگاه آنلاین“ است، کلمات کلیدی LSI میتواند شامل ”فروشگاه آنلاین“، ”فروشگاه تجارت الکترونیک“، ”فروشگاه آنلاین باز“ و غیره باشد.

نتیجه گیری

Anchor text هم به کاربران و هم به موتورهای جستجو کمک میکند تصمیم بگیرند که آیا یک لینک ارزش بازدید را دارد یا خیر. برخی از افراد سعی میکنند با این سیستم بازی کنند، اما گوگل در این دام نمیافتد. این روزها، گوگل در تشخیص لینک هایی که غیرطبیعی و حتی مضر هستند بسیار خوب عمل میکند.
بنابراین، آن را طبیعی و مرتبط نگه دارید، و در نتیجه رتبه شما خوب خواهد بود!
جهت اطلاعات بیشتر با متخصصین وبرمز تماس حاصل نمایید.

این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و آی جی تاپ هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌ پذیرد.

5/5 - (1 امتیاز)