اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیا و به خصوص این روز ها در ایران میباشد که بعد از حواشی به وجود آمده برای تلگرام بسیاری از کاربران ایرانی را به خود جلب کرد. البته نباید از بروز رسانی های خود اینستاگرام که باعث شده قابلیت های زیادی را برای به چالش کشیدن کاربرانش شود را نادیده گرفت.

شما چه از کاربران جدید و یا قدیمی اینستاگرام باشید به هر دلیلی میخواهید فالوور واقعی پیج خود را افزایش دهید. اگر فرد کنجکاوی هم باشید و سخت دنبال افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام هستید حتما با راه های مختلفی برای رسیدن به فالوور آشنا شده اید.

برای افزایش فالوور در اینستاگرام راه های فراوانی وجود دارد که برای مثال نمیخواهیم در این مقاله در مورد افزایش فالوور فیک صحبت کنیم و هدف مان در این مقاله تنها نشان دادن روش های بالا بردن بازدید کننده و افزایش فالوور به صورت واقعی میباشد.

برای افزایش فالوور در اینستاگرام میتوانید از تولید محتوا، ربات اینستاگرام، سیستم های جذب فالوور فیک و تبلیغات در اینستاگرام استفاده کنید.

البته ناگفته نماند که شما میتوانید برای بالا بردن فالوور در بازه زمانی کمتر با استفاده از فالوور های فیک به نتیجه برسید اما باید خدمتتان عرض کنیم که فالوور های فیک هیچ تاثیری جز این که یک عدد در بالای صفحه پروفایل پیج شما برای بازدید کننده ها نمایش داده خواهد شد نخواهد داشت.

اگر دنبال نتیجه گرفتن در اینستاگرام هستید به طوری که اگر محصولی را در پیج خود به فروش میرسانید یا به قولی موضوع پیج و پست های شما فروشگاهی میباشد و میخواهید فروش تان افزایش پیدا کند و به درآمد خوبی در اینستاگرام برسید. این مقاله و توصیه هایی که در ادامه برای شما خواهیم گفت استفاده کنید تا با افزایش فالوور واقعی پیج خود به این خواسته برسید.

مدیریت پیج اینستاگرام برای افزایش فالوور واقعی

افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

برای افزایش فالوور شما باید پیج خود را از هر لحاظ آماده پذیرش بازدید کننده های جدید کنید. به صورتی که باید اکانت شما محبوب و جذاب برای کاربران باشد. به طوری که هر کاربری که با پیج شما آشنا شد وقتی اینستاگرام خود را باز میکند پیج شما به یادش افتاده و حداقل روزی یکبار پیج شما را بررسی کند.

اگر به این نقطه برسید اصلا شک نکنید که روزانه به پیشرفت خود در اینستاگرام ادامه خواهید داد و افراد جدیدی به فالوور های شما اضافه شده و تعداد بازدید کننده های پیج شما بیش از بیش افزایش پیدا میکند. در ادامه ما روش هایی برای مدیریت هر چه بهتر پیج اینستاگرام به شما نشان خواهیم داد که برای پیشرفت خودتان در اینستاگرام باید همه ی این موارد را اعمال و رعایت کنید.

صفحه پروفایل خود را جذاب آماده کنید:

اولین کاری که برای افزایش بازدید پیج خود باید انجام دهید آماده کردن شکل و شمایل پیج خودتان میاشد. تا هر بازدید کننده ای که وارد صفحه پروفایل شما میشود بداند که اصلا با چه چیز و موضوعی طرف هست. به قولی بداند که با دنبال کردن اکانت شما به چه نیاز های خود خواهد رسید.

مهم ترین قسمت صفحه پروفایل بیو میباشد که شما میتوانید در این قسمت از پیج خود خلاصه فعالیتی که میکنید را برای بازدید کننده ها شرح دهید. پس خودتان را جای یک بازدید کننده ای بگذارید که وارد صفحه پروفایل اکانت خود شده اید اولین چیزی که به چشم تان خواهد خورد قسمت بیو میباشد و مطالبی که در این قسمت نوشته شده است.

تنظیم بیو اینستاگرام برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

پس حتما مطالبی را بنویسید که در ارتباط با موضوع اکانت باشد البته خلاصه و جذاب بنوسید. برای مثال اگر مسابقات اینستاگرامی زیادی را طی هفته راه اندازی میکنید در بیو خود میتوانید به این مورد اشاره کرده تا بازدید کننده به نوعی دلیلی برای فالو کردن شما داشته باشد.

حتما در بیو پیج، استوری های مهم خود را هایلایت کنید مانند جوایزی که برای مسابقات خود به برنده ها ارائه داده اید.

دومین مورد در صفحه پروفایل اینستاگرام برای بالا بردن نرخ افزایش فالوور واقعی بازدید کننده هایتان، جاگذاری یک عکس پروفایل مناسب در ارتباط با موضوع پیج خود میباشد که در همین راستا میتوانید مقاله گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام را مطالعه کنید.

مورد دیگری که صفحه پروفایل شما را چشم نواز و جذاب میکند استفاده از یک کاور مشخص برای پست هایتان میباشد که در ادامه مقاله در قسمت تولید محتوا به این مورد مهم برای جذاب کردن صفحه پروفایل نیز اشاره خواهیم کرد.

ارسال پست و به خصوص استوری به صورت روزانه:

همانگونه که گفتیم در مورد تولید محتوا به صورت جداگانه و مفصل توضیحاتی را برای شما خواهیم داد. اما باید خدمت شما عرض کنیم که برای جذب بازدید کننده های تازه برای پیج خود باید فعالیت شما بالا باشد به صورتی که حداقل روزی یک پست و استوری را در اکانت خود منتشر کنید.

البته اگر روزانه اقدام به انتشار پست هم نکردید حتما استوری های متعددی را در طی روز داخل پیج منتشر کنید.

استفاده از هشتگ ها در ارسال پست و استوری:

استفاده از هشتگ ها برای جذب فالوور واقعی اینستاگرام

برای این که شما بتوانید محتوا های خود را از محدوده ی فالوور های پیج خود عبور دهید و به مشاهده دیگر اکانت ها در اینستاگرام در بیاورید یکی از موثرترین راه ها استفاده از هشتگ ها در پست های خود و حتی استوری هایتان میباشد. هشتگ ها محتوا های شما را به صفحه اکسپلوور میبرند و تعدا بازدید کننده های پست و استوری شما را آن هم به صورت هدفمند افزایش خواهند داد.

در یکی از بروز رسانی های جدید اینستاگرام قابلیت دنبال کردن هشتگ ها نیز اضافه شد به طوری که هر کاربری در اینستاگرام میتواند به جز فالو کردن دیگر پیج ها، هشتگ های مورد علاقه خودش را هم فالو کند. از این رو حتما در پست و استوری های خود از هشتگ های پر طرفدار و مربوط استفاده کنید.

در پست های خود بیش از حد از هشتگ ها استفاده نکرده و نهایتا در یک پست بیش از 4 هشتگ استفاده نکنید.

بر اساس موضوع پیج خود که برای آن تولید محتوا میکنید چند هشتگ پرطرفدار را از قبل انتخاب کنید و آن ها را در پست های خودتان استفاده کرده تا به نوعی اینستاگرام هم از محدوده موضوع پیج شما اطلاع پیدا کند و احتمال این که پست های شما در اکسپلور به نمایش عموم درآید بالا رفته باشد.

طراحی انواع مختلف مسابقه اینستاگرام برای فالوور و مخاطب هایتان:

دوستان اصلا طراحی مسابقه های اینستاگرامی را دست کم نگیرید چرا که برای ترغیب کردن افراد برای این که عضو پیج شما شوند شما مجبورید از هر راهی که میتوان به این هدف رسید استفاده کنید.

به خصوص که اگر موضوع پیج شما فروشگاهی باشد به جای آن که هزینه خود را برای تبلیغات در پیج های پر بازدید صرف کنید برای طراحی مسابقات اینستاگرامی استفاده کنید.

البته باید در ارتباط با موضوع پیج خود اقدام به طراحی مسابقات اینستاگرام کنید چرا که در غیر اینصورت آن هزینه و وقتی را که صرف خواهید کرد نتیجه مد نظر خودتان را دریافت نمیکنید.

البته نباید از ابزار هایی که خود اینستاگرام به خصوص در استوری برای کاربران فراهم کرده چشم پوشی کرد. شما با استفاده از همین ابزار میتوانید به راحتی مسابقات جذابی را آماده کنید.

برچسب های موجود در بخش استوری که میتوانید برای مسابقات اینستاگرام خود از آن ها استفاده کنید:

 • استیکر نظرسنجی
 • استیکر سوال
 • استیکر مسابقه
 • استیکر شمارش معکوس

تعامل داشتن با فالوور ها و پیج های مرتبط به پیج خود:

حتما داخل اینستاگرام با همکاران و در کل با پیج هایی که در حوزه فعالیت شما کار میکنند ارتباط برقرار کنید حتی میتوانید خودتان پیش قدم شده به دایرکت آن ها پیام بفرستید و پیشنهاد تعامل را ارائه دهید. چند دلیل وجود دارد که تعامل با پیج های هم حوزه خودتان را برای شما واجب میکند.

 • اول این که شما با تبادل پست های یک دیگر به هم دیگر کمک میکنید در حوزه فعالیت خودتان افراد هدفمند و تازه ای را به پیج های خود هدایت کنید.
 • دوم این که این کار باعث میشود پیج های شما در قسمت Suggestion یا همان پیشنهاد ها به نمایش دیگران گذاشته شود.

بررسی و هدف گذاری فعالیت بر اساس رفتار مخاطب و فالوور هایتان:

یکی از مهم ترین کار هایی که شما باید برای افزایش فالوور واقعی پیج خود انجام دهید این میباشد که بر اساس رفتار و علایق فالوور و کاربر هایتان در اینستاگرام فعالیت کنید. قطعا هر چقدر محتوا هایی که شما در اکانت خود به انتشار در میاورید نزدیک به علایق و نیاز های فالوور هایتان باشد نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ما در مقاله قبلی سایت در مورد قابلیت بیزینس پروفایل اینستاگرام صحبت کردیم و گفتیم که در صورتی که شما صفحه پروفایل خود را به بیزینس پروفایل تغییر دهید یک ابزار جدید با عنوان insight اضافه خواهد شد که میتوانید بر اساس این ابزار بفهمید که فالوور هایتان از کدام کشور و شهر یا کدام جنسیت و رده سنی تشکیل شده اند.

افزایش فالوور واقعی

همچنین با استفاده از این ابزار میتوانید تعداد بازدید کننده پست هایی که بالا بود را بررسی و شناسایی کرده تا بدانید که بر چه اساس محتوا تولید کنید باعث میشود بازدید کننده پیج شما بالا برود و در پی آن افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام داشته باشید.

تولید محتوا در اینستاگرام

مهم ترین فعالیتی که باعث خواهد شد پیج شما با افزایش فالوور واقعی اینستاگرام روبرو شود قطعا تولید محتوا خواهد بود. در بین سئو کار ها در مورد گوگل یک جمله معروف وجود دار که میگویند ” محتوا پادشاه است ” در اینستاگرام هم این مورد صدق میکند و شما هر چقدر بر محتوای خود وقت گذاشته و ارزش قائل شوید در نهایت نتیجه ایده آل خود را خواهید گرفت.

تولید محتوا در اینستاگرام

در ارتباط با مخاطب های پیج خود تولید محتوا کنید:

همانگونه که گفتیم شما باید فعالیت خود را بر اساس علایق و نیاز های کاربران تان تنظیم کرده و هر چقدر این مورد را رعایت کنید هم لایک و ویو های پست هایتان بالا رفته و هم اینکه احتمال رفتن پست های شما به صفحه اکسپلوور بالا خواهد بود.

برای مثال در نظر بگیرید شما محصولی را در پیج خود بفروش میرسانید پس نگران این نباشید که شما نمیتواند تولید محتوا انجام دهید چه بسا که شما با تولید محتوا مناسب میتوانید فروش خود را چندین برابر کنید.

برای این کار کافی است از قالب و یک لوگو خوب در پست و استوری های خود استفاده کرده البته همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم از یک قالب مناسب برای عکس ها و ویدیو های خود یک کاور خوب طراحی کنید تا یک شکل یکنواختی را بر روی صفحه پروفایل خود اعمال کرده باشید.

اندازه سایز برای پست های اینستاگرام 1080 در 1080 بوده و برای استوری 1920 در 1080 میباشد.

بهتر این است برای پست های خود یک قالب مجزا و برای استوری هایتان یک قالب دیگر حاضر کنید و روزانه از آن قالب ها برای منتشر کردن محتوا های خودتان استفاده کنید.

ابزارهایی برای تولید محتوا در اینستاگرام:

برای افزایش فالوور اینستاگرام خودتان باید تولید محتوا خوبی داشته باشید اما حال شاید بپرسید که از کجا میتوانیم پست های خوب و جذابی را آماده کنیم یا با کدام نرم افزار ها میتوان برای ویدیو و تصاویر قالب و برای پیج خود لولگو طراحی کنیم؟

چندین راه برای تولید محتوا خوب که باعث افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام شود را میتوانید استفاده کنید که به شرح زیر میباشد

 • استفاده از برنامه هایی همچون فتوشاپ و camtasia در کامپیوتر
 • استفاده از برنامه های طراحی عکس برای اینستاگرام در گوشی
 • استفاده از سایت های طراحی لوگو و بنر برای اینستاگرام

خود ما برای تولید محتوا از برنامه های کامپیوتری همچون فتوشاپ برای طراحی لوگو و قالب استفاده میکنیم. همچنین برای تنظیم ویدیو در این قالب ها، از برنامه camtasia که چون کار کردن با این برنامه بسیار ساده میباشد استفاده میکنیم.

به شخصه قبلا از نرم افزارهای طراحی عکس که برای اندروید طراحی شده بودند استفاده میکردیم که بعد ازآشنا شدن با فتوشاپ و camtasia دیگر از این اپلیکیشن های اندرویدی استفاده نکردیم چون که هم کار کردن با این برنامه ها سخت و وقت گیر و در ضمن این که امکانات کمی نسبت به برنامه های کامپیوتری داشت.

اما در این بین سایت های طراحی لوگو مانند freepik و طراحی بنر و پست برای اینستاگرام postermywall وجود دارد که میتوانید از این ها به صورت آنلاین پست های خود را آماده و قابل انتشار کنید. که البته ناگفته نماند که این سایت ها پولی میباشند و برای استفاده و دانلود با کیفیت بالا تصویر و یا فیلم خود، باید اشتراک آن ها را تهیه کنید.

استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور واقعی

استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور واقعی

یکی دیگر از راه های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام استفاده از ربات های اینستاگرامی میباشد. ما سعی میکنیم در آینده نیز یک پست جداگانه و مفصلی در ارتباط با ربات اینستاگرام را در اختیار شما عزیزان و علاقه مندانی که میخواهند از ربات ها برای افزایش فالوور واقعی پیج خود استفاده کنند خواهیم داد.

اما در این مورد به صورت خلاصه باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که برای استفاده از ربات اینستاگرام اصلا نباید عجله کنید چرا که اینستاگرام کلا مخالف استفاده پیج ها از ربات های اینستاگرامی میباشد. اما در این بین برخی از ربات ها قوانین اینستاگرام را رعایت میکنند که از این رو میشود به برخی از سایت های خدمات دهنده اعتماد کرد.

ربات اینستاگرام چگونه باعث افزایش فالوور واقعی اینستاگرام میشود؟

وقتی بحثی در ارتباط با ربات های اینساگرامی رخ میدهد برخی از دوستان میگویند که این ربات ها باعث افزایش فالوور فیک میشود اما به این گونه نیست چرا که ربات اینستاگرام با برنامه افزایش فالوور فیک مانند برنامه های سکه بگیر که شما را به صورت اجباری مجبور به فالو کردن یک پیج کرده باشد کار نمیکنند.

ربات اینستاگرام هم اگر به صورت اجباری سبب میشد که یک ادمین پیج به صورت اجباری یک پیج دیگر را فالو کند این مورد را هم میشد فالوور فیک در نظر گرفت اما ربات های اینستاگرامی به صورت غیر مستقیم باعث افزایش فالوور واقعی اینستاگرام میشود.

فرایند جذب فالوور واقعی اینستاگرام از طریق ربات اینستاگرام:

 • افزایش فعالیت پیج بر اساس انجام فعالیت هایی مانند فالو کردن، لایک کردن و ارسال کامنت و…
 • بالا رفتن بازدید کننده های پیج به صورت هدفمند
 • ترغیب شدن برخی از بازدید کنند ها به فالو کردن پیج شما

به این صورت که ربات فعالیت پیج شما را بر اساس علایق و نیاز هایتان بالا برده و باعث میشود بازدید کننده پیج شما بالا رفته و هنگامی که بازدید کننده اکانت شما در اینستاگرام بالا برود برخی از این بازدید کننده ها ترغیب میشوند که با میل خودشان پیج شما را فالو کرده و یا به قولی فالوبک بدهند.

در این بین هم اگر محتوای پیج شما جذاب و هدمند نسبت به افرادی که پیج شما را بازدید میکنند باشد. قطعا افرادی بیشتری ترغیب میشوند که پیج شما را دنبال کنند و اینجاست که ما میگوییم ربات اینستاگرام باعث افزایش فالوور واقعی اینستاگرام میشود.

بهترین ربات اینستاگرام در ایران!!!

بنده به شخصه آنچنان از ربات های اینستاگرامی استفاده نکردم و تنها از تست رایگان این ربات ها آن هم از سه ربات استفاده کردم که تاثیر خوبی نیز داشت. یکی از این ربات ها که نظر من را خیلی به خودش جذب کرد و در تست یک روزه خودش فالوور هدفمند برای پیج من بالا برد ربات اینستاگرام اینبو بود.

از نحوه پشتیبانی تیم اینبو هم که در تلگرام جوابگو بودند نیز راضی بودم و من که اشتراک تهیه نکرده بودم و تنها داشتم از تست یک روزه آن ها استفاده میکردم پشتیبانی خوبی از من کردند و این دلگرمی خوبی میداد تا برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام از طریق ربات اینبو را برای شما توصیه کنم.

سخن آخر

در مقاله امروز روش های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را برای شما نشان دادیم که در کل به دو قسمت جذب بازدید کننده به صفحه پروفایل و سپس راه های تبدیل هر چه بیشتر بازدید کننده به فالوور را گفتیم.