تعامل و گفتگو معمولا به عنوان یکی از نمادهای صمیمیت در جوامع اجتماعی به شمار میاید. تعامل، بسته به محیط‌های مختلف، شکل‌های مختلفی دارد. یکی از نمونه‌های تعامل در اینستاگرام، کامنت است. افزایش کامنت اینستاگرام، نشان دهنده‌ی نزدیکی کاربران با پیج و جذابیت محتواست و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه‌ی مقاله به بررسی اهمیت کامنت و ترفندهای افزایش کامنت اینستاگرام می‌پردازیم.

اهمیت کامنت اینستاگرام در چیست؟

اهمیت کامنت چیزی نیست که کسی از آن بی‌خبر باشد. اما میزان قدرت آن شاید برای هر کاربری شوکه‌کننده باشد. کامنت هم از سمت کاربران و از سمت الگوریتم مزایایی دارد. اما این مزایا دقیقا شامل چه مواردی می‌شوند؟

اهمیت کامنت از منظر فالوورها

با کامنت گذاشتن و ارتباط با کاربران، با آن‌ها صمیمی‌تر می‌شوید. به این ترتیب احتمال این که پیج دیگری را به شما ترجیح دهند کمتر می‌شود. همچنین کامنت به عنوان بهترین نشان‌دهنده‌ی علایق کاربران، می‌تواند چراغ راهی برای شما در مسیر موفقیت باشد.

در برخی موارد، کامنت‌ها به تنهایی عامل جذب کننده محسوب می‌شوند. آمار فالوورهای پیج‌های پر فالوور هم نشان‌دهنده‌ی همین قضیه است.

اهمیت کامنت از نظر اینستاگرام

با عوض شدن ساز و کار الگوریتم، تعامل به عنوان هسته‌ی اصلی آن شناخته شده است. نمونه‌ی بارز تعامل یعنی کامنت، اهمیت زیادی در رده‌بندی پست‌ها برای الگوریتم دارد. بالا رفتن کامنت‌ها علاوه بر افزایش احتمال رسیدن به اکسپلور، سبب افزایش نرخ تعامل هم می‌شود که باعث می‌شود رده‌ی پست شما در بین فالوورهایتان هم بالاتر دیده شود.

روش‌های رایگان افزایش کامنت اینستاگرام

با دانستن اهمیت بالای کامنت و قدرت آن در جلب توجه الگوریتم، دانستن روش‌های افزایش کامنت اینستاگرام به یک ضرورت برای رقابت تبدیل می‌شود. این روش‌های رایگان افزایش کامنت اینستاگرام عبارتند از:

1. نوشتن کپشن درگیر کننده

با وجود این که اینستاگرام یک رسانه‌ی تصویری است، اما فوت کوزه‌گری آن هنوز در توانایی برای نوشتن متن‌هاست. با این که شما می‌توانید منظور خود را در عکس یا ویدیو نشان دهید، اما نوشتن یک کپشن که با کاربران ارتباط برقرار کند، مثل یک ضریب عمل می‌کند و نتایج را به صورت شگفت‌انگیزی بالا می‌برد.

2. افزایش کامنت اینستاگرام با برگزاری مسابقه

مسابقات اینستاگرامی مزایای زیادی برای پیج‌ها دارند. یکی از آشکارترین مزایای آن‌ها، افزایش کامنت به صورت انبوه است. بنابر تحقیقات موسسه Tailwind، توانایی مسابقات در جذب کامنت، 64 برابر! بیشتر از پست‌های معمولی است. همچنین اگر یکی از شرایط مسابقه‌ی خود را تگ کردن چند نفر قرار دهید، پتانسیل مسابقه می‌تواند بسیار بیشتر شود.

3. استفاده از جملات کامل کردنی

نوشتن جملات ناقص و تشویق کاربران به کامل کردن آن‌ها یکی از مواردی است که می‌تواند آمار کامنت‌های شما را افزایش دهد. البته استفاده از خلاقیت در این مورد بسیار مهم است.

4. افزایش کامنت اینستاگرام با پرسیدن سوال

ساده‌ترین راه برای گرفتن کامنت بیشتر، پرسیدن سوال است؛ البته این موضوع کاملا واضح است که پرسیدن سوال، علاقه‌ی شما را به تعامل با کاربران نشان می‌دهد.

بعد از پرسیدن سوال، کار خود را با جملاتی مثل “برای ما کامنت کنید”، یا “حتما برای ما بنویسید” کامل کنید.

5. استفاده از CTA در اسلاید آخر

CTA فرم کوتاه شده‌ی Call To Action و به معنای دعوت به انجام کار است. بهتر است بدانید بیشتر از 60 درصد کاربران کپشن را نمی‌خوانند. دعوت کردن کاربران به کامنت گذاشتن در اسلاید آخر می‌تواند برای شما مثمر ثمر باشد.

تنوع CTA بسیار زیاد و دست شما در دخیل کردن خلاقیتتان در آن کاملا باز است. پس خودتان را محدود به کلیشه‌ها نکنید و سعی کنید برای مخاطب تازگی داشته باشید.

6. افزایش کامنت اینستاگرام با استفاده از هشتگ‌های مرتبط

مطالعات آماری نشان داده است که پست‌هایی که در آن‌ها از هشتگ استفاده شده است، 12 درصد بیشتر از پست‌های بدون هشتگ تعامل می‌گیرند. یادگیری نحوه ساز و کار سیستم هشتگ‌ها در اینستاگرام می‌تواند به شما در پیدا کردن بهترین استراتژی هشتگ کمک کند.

7. استفاده از چهره

بر اساس نتایج تحقیقات، افراد معمولا تمایل بیشتری به تعامل با پست‌های چهره دار دارند. این آمار نشان‌دهنده‌ی میانگین 38% افزایش کامنت در پست‌هایی است که چهره یک انسان در آن قابل مشاهده است. البته اگر خجالتی هستید یا امکانات مناسبی برای عکاسی و استفاده از عکس خود در پست‌هایتان را ندارید، روش‌های دیگری هم برای استفاده از چهره دیگران به صورت کاملا قانونی و حرفه‌ای (و کاملا رایگان!) وجود دارد. کافیست سایت‌های زیر را چک کنید:

  1. Pexels.com
  2. allfreestock.com
  3. dreamstime.com

استفاده از عکس‌های این سایت‌ها رایگان بوده و کاملا قانونی است. پس با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید و شاهد افزایش کامنت اینستاگرام خود باشید.

8. استفاده از کامنت‌های فعلی

یکی از رایج‌ترین راه‌های افزایش کامنت، جواب دادن به کامنت‌های فعلی است. البته این کار علاوه بر این که تعداد کامنت‌ها را افزایش می‌دهد، کاربران را تشویق به کامنت بیشتر می‌کند. تحقیقات نشان داده است کاربرانی که جواب مناسبی از کامنت‌های قبلی خود دریافت کرده‌اند، 60% بیشتر از سایر کاربران احتمال کامنت گذاشتن در پست‌های بعدی را دارند.

9. استفاده از استوری برای افزایش کامنت اینستاگرام

با پست کردن استوری خود می‌توانید کامنت بیشتری از فالوورهای خود بگیرید. همانطور که می‌دانید، احتمال این که اولویت استوری شما برای یک کاربر، بیشتر از اولویت پست شما باشد وجود دارد. پس بهتر است با استوری کردن پست خود، آمار پست خود را بهبود دهید.

10. انتخاب زمان مناسب

طبیعی است که وقتی بیشترین کاربران شما آنلاین باشند، شما بیشترین مقدار کامنت را دریافت می‌کنید. پیدا کردن بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام می‌تواند تمام کارهای شما در قسمت قبل را تقویت کند و تاثیر مهمی روی روند رشد پیج داشته باشد.

11. استفاده از آهنگ‌های جدید

اضافه کردن آهنگ‌های جدید به پست‌های اینستاگرام چیز جدیدی نیست اما همین یک فاکتور می‌تواند از بسیاری جهات برای شما مفید باشد. هر کسی که حداقل یک بار در اکسپلور وقت گذرانده باشد، لیست بلند بالای کامنت‌های “اسم آهنگش چیه؟” را دیده است. گاهی مواقع تمام کاری که شما باید برای افزایش کامنت انجام دهید، اضافه کردن یک آهنگ به پستتان است.

سوالات متداول

میشه با کامنت رفت اکسپلور؟

با توجه به اهمیت بالای تعامل و در صدر آن کامنت، می‌توان گفت که گرفتن کامنت زیاد در 20 دقیقه‌ی اول پست، می‌توان تاثیر بسیاری در رسیدن پست شما به اکسپلور داشته باشد.

چه پستایی بیشترین کامنت رو می‌گیرن؟

معمولا پست‌های بامزه‌ای مانند بچه گربه کامنت زیادی می‌گیرند. سبک‌های دیگری هم مانند توییت، می‌توانند جرقه‌ی یک بحث طولانی را در اینستاگرام بزنند که باعث بیشتر شدن کامنت شما می‌شود.

جمع بندی

یکی از بهترین روش‌های افزایش تعامل در اینستاگرام، افزایش کامنت اینستاگرام است. در طول این مقاله بررسی کردیم که روش‌های ساده و رایگان افزایش کامنت اینستاگرام چه مواردی هستند و چطور باید از آن‌ها برای پیشرفت استفاده کنیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوالی داشتید، به جای گشتن کل اینترنت، همینجا بپرسید تا همکاران ما به سرعت شما را راهنمایی کنند. از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما متشکریم!

روش شما برای افزایش کامنت اینستاگرام چیست؟

4.1/5 - (18 امتیاز)